Amandaa Amandaa komentáře u knih

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou. Příběh mě nadchl. Všem doporučuji.

Proměna Proměna Franz Kafka

Bylo mi strašně líto chudáka Řehoře! Představte si, ráno se probudit a být brouk! To musí být strašné, jak by se zachovala Vaše rodina? Co by si pomysleli ostatní? Když jsem knihu četla, hlavou mi projelo hodně myšlenek-v první řadě mi bylo líto chudáka Řehoře. Teď to beru zase s nadhledem a povídka mi příjde strašně legrační. Každopádně mi Kafkův styl sedl. Knížka, která stojí za to přečíst :)

14.10.2014 4 z 5

Po přečtení staříka jsem začla číst Analfabetku. Ze začátku mě ještě některé vtipné výstupy pobavily, dostala jsem se do půlky knihy a řekla jsem si DOST! Tohle mě vážně nebaví! Proč mám číst o tak absurdních situacích, které mě stejně nic nepřinesou?! Vím, že kniha má pobavit, ale když nebaví...tak je to těžké. Takže hodnotím negativně.

14.08.2014

Kniha nebyla špatná, pěkně se četla, ale na můj vkus byla příliš brutální.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Sérii Twilight jsem četla asi před dvěma roky, první díl jsem četla nesčetněkrát. Knihy mě naprosto pohlitily, ale teď bych se k tomu určitě nevrátila. Snad už jsem se ze svého pubertálního věku dostala. Ale musím uznat, že to bylo nádherné období, snad žádným jiným příběhem jsem tolik nežila. :D

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha mě velice zklamala. Čekala jsem nějaké nečekané zvraty, místo toho to byl naprosto předvídatelný příběh. Nelituju, že jsem si knížku přečetla, ale znovu bych se do toho nedala. Jak říkám, příběh nebyl špatný, ale zklamal! Taky vám tak vadilo, jak ji Will neustále oslovoval Clarková?! :D Navíc mi přišlo, že Will by měl víc Lousie opětovat lásku!

05.10.2014 3 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Odpad! Deníková forma mi vůbec nevyhovovala, byla jsem zklamaná.

18.07.2014

Povídky z jedné a z druhé kapsy Povídky z jedné a z druhé kapsy Karel Čapek

Nádhera. Milé povídky, které stojí za to přečíst.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Sérii Twilight jsem četla asi před dvěma roky. Knihy mě naprosto pohlitily, ale teď bych se k tomu určitě nevrátila. Snad už jsem se ze svého pubertálního věku dostala. Ale musím uznat, že to bylo nádherné období, snad žádným jiným příběhem jsem tolik nežila. :D

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Kniha super, četla jsem ji jedním dechem. Dalo by se říct, že příběh byl podobný Stmívání nebo nějakým knihám pro puberťačky, ale tento příběh měl trošku 'dospělácký' nádech. Hodnotím kladně, pokud se chystáte číst, doporučuji kapesníčky. ;)

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Příběh se mi moc líbil, ale kdybych ji nečetla o Vánocích, tak ji asi ani nedočtu. Chtělo to hodně soustředěnosti a času.

18.01.2015

Game Game Anders de la Motte

Kníha zaujala! Četla jsem ji jedním dechem. Skvělý příběh!

03.10.2014

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Krásná kniha, smutný příběh zaujal.

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Viděla jsem v televizi film a když jsem knížečku našla doma, musela jsem si ji přečíst. Nic moc. Ničím neurazila, ničím nenadchla. Přečeteno během chvíle.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

U nového měsíce mě doopravdy zasáhl odchod Edwarda, jako bych to s Bellou všechno prožívala. Musím uznat, že Stephenie Meyerová umí skvělé psát!

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knížku jsem četla v angličtině a docela se mi líbila. Byla jsem ráda, že jsem obsahu rozuměla, takže jsem se na děj až zas tolik nesoustředila.

18.01.2015 3 z 5

Gilgameš Gilgameš Vojtech Zamarovský

Na to, že to byla povinná četba jsem měla knihu docela rychle přečtenou! :D

05.10.2014 2 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Super zamotaná knížka, ale dopadla skvěle. Byla jsem strašně zvědavá, jak to dopadne! :D Bylo to zajímavé počtení, jiné než jsem zvyklá.

Buzz Buzz Anders de la Motte

První díl byl lepší, ale to už tak bývá. Každopádně jsem po Buzz měla náladu přečíst i třetí díl!

03.10.2014

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Jednotvárný příběh mě moc nenadchl, asi v půlce jsem měla nutkání knížku odhodit. Ale nakonec jsem ji přečetla a závěr mě docela překvapil. Trochu míň detailů by knize neuškodil. Navíc na můj vkus obsahovala příliš mnoho vulgarismů. Nemůžu hodnotit kladně, ale ani záporně.

23.07.2014