alzbeta2843 alzbeta2843 komentáře u knih

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

Táto kniha ma uchvátila výkladom cudzích slov na každej kapitole. Sama som si našla, teraz už obľubené slová, ktoré som si musela tiež poznačiť. Medzi moje naj patrí slovo "Pluviofil" (milovník dažďa). Okrem toho kniha skrýva príbeh o dvoch ľudoch, ktorých osud splietol dokopy a musia spolu vychádzať. Ako to už býva zamilujú sa do seba a tým sa to začína komplikovať. Kniha má pekný námet a čítala sa veľmi pekne, avšak ja som očakávala trochu temnejší príbeh alebo aspoň záludnejšie tajomstvo.

27.08.2023 4 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

Po drsnom konci prvého diela som musela hneď siahnuť po pokračovaní a musím uznať, že táto kniha ma bavila o niečo viac než predchádzajúci diel. Nechýba ani dávka napätia a drámy. V deji sa posunieme o niečo dopredu a ja som si Gabriela zamilovala ešte o niečo viac (ak je to vôbec možné). Už sa teším na záverečný diel série.

Pěšec Pěšec Skye Warren

Ide o veľmi podobný námet ako v knihe Cizí dluh od poľskej autorky, avšak táto kniha ma oveľa viac zaujala a veľmi milo ma kniha prekvapila. Hlavného hrdinu som si v momente obľúbila a hlavná hrdinka bola síce chudinka, ale bola i sympatická. Ako to už však býva v týchto knihách všetko, čo sa marí jednoduché, nakoniec jednoduché vôbec nie je a my sa postupne dostávame k odkrývaniu nejedného tajomstva. Ja som si knihu užila, možno i preto že som mala iné očakávania a tak ma kniha milo prekvapila :) Idem sa vrhnúť na pokračovanie.

27.08.2023 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Priznám sa, že som videla najskôr film a až o niekoľko rokov siahla po kniha. Aká to bola len chyba. Napriek tomu som si knihu nadmieru užila a hltala som ju ako máloktorú. Možno je to tým štýlom písania (zábavný a napriekt tomu napínavý) alebo je to tým zaujimavým námetom.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Áno, tento príbeh pozná azda každý. Ja som však vedela iba veľmi mlhavo ako som neskôr zistila. Toto je moja prvá kniha od autorky a i moje prvé čítanie až v tomto roku. Ach aká hanba :D Veľmi som sa tejto knihe vyhýbala a bola pyšná ako pán Darcy a plná predsudkov ako slečna Bennetová :) Avšak musím uznať, že knihu môžte čítať v akomkoľvek roku a v akomkoľvek veku.

Zloba Zloba Chris Carter

Tento komentár píšem bezprostredne hneď po dočítaní a musím povedať, že za mňa teda jednoznačne NAJLEPŠIA KNIHA od Chrisa Cartera. Možno zo mňa hovoria ešte čerstvé emócie, ale ja si nemôžem pomôcť.

Ja si jeho knihy dávkujem postupne, nakoľko viem, že autor nestíha písať tak rýchlo ako by som chcela a už ho dosť rýchlo dobieham. Ale ako som si prečítala anotáciu tejto knihy, tak som si povedala, že sa musím do nej pustit skôr než som plánovala. Ďalšie napnutie nastalo hneď pred prvou kapitolou, kde samotný autor upozorňuje, že ide o knihu, ktorá je iná i tým, že ide skôr o triler a že postavy sú inšpirované skutočnosťou. Po tých slovách som nemohla knihu len tak odložiť a čím viac som čítala, tým ma viacej mrazilo.

Ja som i veľká obľúbenkyňa Keplera a vidím veľa podôb a v tejto viac než predtým. I tak a práve preto som si knihu náramne užila a teraz ľutujem, že som si ju nenechala na neskôr, pretože prvý dojem už neprekryje nič.

12.08.2023 5 z 5

Král Král Devney Perry

Tiež s amusím priznať, že som čakala drsnú dark romance, keďže ma nalákala krásna obálka a ešte lepšia anotácia. Kniha sa však ubierala miernym tempom. Nebola taká drsná ako som myslela, ale dobre sa čítala. Najviac ma však naštval záver knihy, pretože som nechápala to ukončenie/neukončenie ako sa to vyrišilo. Zrejme má táto kniha mať presah i do ďalších kníh, ale mňa to sklamalo. Uvidím, či budem pokračovať v nasledujúcich knihách zo série.

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Kniha je naozaj iná ako tu píšu mnohí. Mňa námet veľmi zaujal. Čítala som už viac kníh, kedy je príbeh prerozprávaný formou listov, emailov alebo správ. Čakala som teda, že táto kniha bude prebiehať len takou formou a musím priznať, že i tá časť ma najviac bavila. Príbeh je zaujimavý, ale mne tam niečo chýbalo. Nie som zvyknutá u tejto autorky, že niečo nechá len tak nevyriešené a mne sa rodilo v hlave veľa otázok. Celkovo mi príbeh prišiel nedotiahnutý. Avšak kniha je i napriek tomu veľmi zaujimavá a stále ide o super príbeh, ale od tejto autorky už sme zvyknutí na viac :)

P.S.: Ak chcete vedieť ako príbeh tejto dvojce pokračuje, niekoľko náznakov sa objavilo v knihe S láskou, Lukov :)

31.07.2023 3 z 5

Môj naobľúbenejší cestovateľ (pútnik) od ktorého si prečítam každú knihu. Zibura rozhodne vie vykresliť úplne bežnú neobyčajnú situáciu ako keby to bol vrcholový zážitok a to mňa na ňom veľmi baví. V tomto prípade som sa veľmi smiala nad komickými situáciami, kedy sa autor vydal do krajiny, kde bol skôr kuriozita a ulatnil pravidlo: "Dohovoríš sa rukami i nohami" Z čoho vyplynulo veľmi vtipných momentov.

31.07.2023 4 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Sériu Hriešnici čítam na preskačku bola toho na aký ríbeh mám náladu. Myslím, že to vôbec nevadí (zatiaľ mi to nevadilo). Samozrejme, že vedie Vicious (ale nečítala som ešte všetky). Ja mám Shen rada, pretože píše naozaj dark romance, kde nájdete všetko od zlomených duší po násilných narcisov až po temné príbehy. V tomto prípade si ma hneď získala anotácia a úryvok, ktorý si ma získal. Asi som trochu "zvrhlá", ale rada čítam také hrôzostrašné príbehy a v tomto prípade šlo o príbeh mladej Jesse, ktorá si prešla hrozným zážitkom na strednej škole a následky sa s ňou ťahali i po niekoľko rokov. Avšak musím povedať, že som už čítala niekoľko kníh s podobnou témou a toto mi prišlo v mnohom nereálne, hlavne správanie hrdinky. O veľa viac mi nesedel hlavný hrdina Bane, ktorý mi bol nesympatický a zlepšilo sa to až v druhej časti knihy.

Kniha určite nie je pre každého, obsahuje naozaj nepríjemné násilné momenty, pri ktorých sa mi tajil dych. Veľké upozornenie pre psíčkarov!!!!

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Povedali ste si už niekedy, ako by môj život vyzeral ak by som sa v danej situácií rozhodol inak? Ja rozhodne hej! Ja som však veľký fatalista a myslím, že nech by sa človek rozhodol akokoľvek, viedlo by to k tomu istému záveru. Nemyslím k tomu istému životu, ale k tomu psychickému rozpoloženiu. Možno by sme nebývali v danom meste, nemali danú prácu alebo partnera, avšak by sme boli stále šťasní, spokojní, smutní alebo pochybovali o živote. Všetko ma svoj zmysel.

Spočiatku som sa nemohla začítať do knihy. Nie, kvôli tomu že to nie je napísané dobre, ale kvôli tomu, ako je tam popísaný pôvodný život Nory. Neskôr sa vnímanie sveta Nory zmenilo a ja som si začala knihu viac užívať. Nevytvárala som si žiadne príbehy v hlave a nechala tomu voľný priebeh. A i ked ma koniec malinko sklamal tak sa mi zdá veľmi pravdepodobný a s odstupom času sa mi zdá veľmi prijateľný.

Myslím, že po dočítaní tejto knihy si každý položí tú danú otázku. Ako by to bolo v inom živote?

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Priznávam, že najskôr som videla film a až potom som sa dostala ku knihe, takže samozrejme som mala isté predstavy. Mne sa film veľmi páčil a naozaj má skvelé herecké obsadenie a tak som si neustále v knihe predstavovala dané postavy :D Kniha je veľmi dobrá a určite sa nebudete nudiť, pretože o komické situácie nie je núdza, avšak i ja sa prikláňam k tomu, že film sa mi malinko páčil viac (prosím nesudťe ma).

Manažer Manažer Kristen Callihan

Knihu som prečítala na jeden záťah, pretože mňa totálne dostala. Prvú knihu som si tiež veľmi užila, avšak príbeh mrzutého Gabriela (Scotieho), ktorému do života vstupi veľmi zhovorčivá a oslunujúca žena Sophie, ma dostala ešte hádam viac. Veľmi sa mi páčilo postupné zbližovanie hlavných hrdinov a odkrývanie tajomstiev a svojich strachov. Najviac ma bavili kapitoly z pohľadu Gabriela, pretože nám to ponúklo nahliadnúť do jeho hlavy a pochopiť jeho chovanie. Ja sama som bola však prekvapená koľko mal rokov. V minulej knihe som totiž predpokladala, že je o mnoho starší než ostatní chalani v kapele a ja som si ho v svojej hlave i tak predstavovala. Najviac ma však bavili dejové linky s ostatnými chalani, kde sa vyskytovali ich dialogy :D To som sa naozaj smiala a teším sa, že sa s nimi postupne stretneme viac v iných knihách.

P.S.: Záver knihy som už musela preletieť, pretože to mi prišlo už veľmi vyhrotené, ale našťastie mi to nedokázalo pokaziť celkový dojem z knihy :)

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Ja nemám ani zdaleka precestované Česko a ani geograficky sa až tak neorientujem, ale to mne vôbec neprekážalo, pretože ako je tomu i u ostatných kníh, nejde o navšívené miesta, ale o zážitky, príbehy ľudí a situácie, ktoré nastali. Ja si myslím, že kamkoľvek by Zibura šiel tak by tam našiel nejaký bizár, nejakého človeka, ktorý by mu vyrosprával svoj úchvatný životný príbeh. Takých príbehov je táto kniha plná a ja mám tie príbehy rada. Ak vás tiež zaujímajú osudy ľudí, ktorí sa podielali na tvorbe krajiny a národa, alebo len sa chcete dozvedieť o nejakých menej známych miestach v Česku, tak táto kniha je presne pre vás.

Ian Ian Lauren Layne

Wau tak táto kniha ma veľmi pekne prekvapila. Ja som si túto knihu kupovala s malou dušičkou s tým, že to bude taká primerná jednohubka, ktorú prečítam a nebudem vedieť ani o čom to bolo, ale aspoň ma prinúti oddýchnuť mozog od iných myšlienok. K tomu konieckoncov pristupujem celkom často. Avšak táto kniha ma chytila asi tak od štvrtky knihy, keď sa začal už dej vyvíjať a s ním i odhaľovať život hlavných hrdinov. Ja som si hlavného hrdina veľmi obľúbila, i tú jeho na prvý pohľad ukazujúcu stránku. Na hlavnej hrdinke sa mi páčilo, že bola veľmi zásadová a čestná, nevybočovala zo svojej práce, len kvôli tomu, žeby ju okúzlil nejaký chlap. Vôbec som nečakala, že príbeh bude uberať týmto smerom a preto som si to užila. Najmä som si užila slovné prestrelky ich kamarátov a veľmi sa teším na ich príbehy, pretože to bude eštelen stáť zato!

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Prikláňam sa k ostatným komentárom. Tiež som sa musela zamyslieť nad celkovým ľudstvom. Naozaj už nemáme nádej a vytratila sa z nás dobrota a nezištnosť? Ja pevne dúfam, že nie a že v prípade núdze si vieme pomôcť a nie sme tak zvrátení.

Kniha je samozrejme výborna ako to už býva. Ja musím priznať, že ja už mám silnú závislosť na Carterovi a najmä teda na Robertovi Hunterovi. Avšak musím si jeho príbehy dávkovať postupne, aby som si tu záľubu udržala, čo najdlhšie.

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Prvý diel som hltala a ten koniec ma dostal. Myslela som si, že druhý diel bude o niečom inom (nebudem prezrádzať) a kniha bude jasná a priemerná, avšak veľmi rýchlo ma to uviedlo do omylu. Ako náhle sa dej rozbehol tak som si stále hovorila, kto to hraje na akú stranu? To nie je možné! Vôbec som to neodhadla a o to som si viac knihu užila. Ja budem ale stále tým Roth i keď Zayne to má tiež dosť naklonené :D No sama som zvedavá ako sa budú vyvíjať vzťahy.

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Kniha, kde náhoda sa ukáže, že náhodou vôbec nebola. Príbeh opäť veľmi dojemný a krásny, pretkaný i smutnými chvíľami. Ako to už u tejto dvojce býva tak kniha má jasný cieľ a to spojiť dvoch ľudí (v tomto prípade skôr troch). Ja som sa veľmi bavila, hlavne tým, čo dokáže taká cvičiteľka :D A Birdie bola miláčik.

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Ja sa priznám, že najskôr som absolvovala jeho prednášku a tam som sa toľko nasmiala, že som si povedala, že knihu si rozhodne musím prečítať a dozvedieť sa i ostatné príbehy, ktoré popisujú jeho celú cestu krížom krážom Európou. I keď poznáte Európu a mnohé krajiny ste iste i navštívili, garantujem vám, že i tak sa budete baviť a dozvediete sa veľa nového. U Ziburu je najlepšie to, že on navštevuje práve tie miesta, ktoré bežný turista ani nepostrehne, o to je ten zážitok autentický. Ako i v predošlých knihách, som sa i tu veľmi bavila a smiala tak moc, že sa po mne ľudia obzerali :D

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Príbehy mytické o bohoch a ich strastiach a láskách mám veľmi rada. Som dušou romantik takže v každom príbehu hľadám kúsok lásky. Tento príbeh, príbeh Persefony a Háda je spomedzi týchto príbehov hádam najzvláštnejší. Ona kráska s nevinnou dušou a on zlý a temný, čo si niečo zaumiení a ide si po tom. Originál príbeh (lásky) delí ľudí na dve strany. Tí, ktorí hovoria že ide o príbeh lásky a tí, ktorí hovoria, že ide o príbeh manipulácie. Ja sa prihováram k tej prvej :) Táto kniha, sa však nechala len inšpirovať prostredím bohov a neprerozpráva tento príbeh, avšak v náznakoch tam nájdete spoločné rysy (viz. granátové jablko, dolné mesto a podobne). Keď som sa odpútala od toho a prestala prirovnávať tak som si začala knihu užívať a bola zvedavá ako sa to bude vyvíjať. Celkovo som sa od knihy nemohla oddeliť a prečítala som ju jedným dychom :) Vôbec nechápem, prečo som s tou knihou toľko váhala. Ak sa podarí a výjdu i ostatné knihy tak si ich s radosťou prečítam.