alzbeta2843 alzbeta2843 komentáře u knih

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tak zatiaľ pre mňa najlepšia kniha od Keplera, akú som čítala. Dej je dosť prepracovaný a napínavý. Už od začiatku ma motív knihy zaujal a to je i dôvod prečo som sa na túto knihu tak tešila. Uvidím ako sa mi bude páčiť pokračovanie. Sama som zvedavá ako to dopadne takže teraz je jasné, že sa musím vrhnúť na Stalkera..:D

29.06.2018 5 z 5

Továrna na štěňata aneb Šmejdi v psím světě Továrna na štěňata aneb Šmejdi v psím světě Simona Smith

Na začiatku knihy je výrok: "Než dočítate túto knihu, po celej ČR a na Slovensku bude predaných niekoľko desiatok psov z nevhodných chovov." Ten ma totálne dostal a musela som nato myslieť. Autorka ponúka tipy ako tomu predísť. O tomto špinavom obchode som vedela, ale netušila som, že môže mať také vážne dopady...ako milovník psíkov ma to dosť zamrzelo...Bohužiaľ takýto obchod sa vykonáva i na iných zvieratách.

13.04.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nekonečný príbeh....príbeh, ktorý si môžete prečítať v každom veku a v každom storočí a vždy si tam nájdete niečo nové. Ja tú knihu mám stále radšej a radšej.

03.04.2018 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Tak nebudem klamať táto kniha ma dostala. Je veľmi pekne napísaná, takže sa ľahko číta. Určite doporučujem každému, kto má rád psov. Myslím, že vďaka knihe už ich budem vnímať inak. Už dlho ma nejaká kniha takto nedostala.

31.03.2018 5 z 5

Pôvod Pôvod Dan Brown

Nemusím asi nikomu hovoriť ako táto kniha bola naočakávanejšia kniha roka. Nemohla som sa dočkať ani ja. Musela som ju hneď mať..trvalo to dlhšie a tak som musela ignirovať všetky reklamy o tejto knihe, aby som netušila o čom kniha bude a aké má ohlasy. Po tom čo som ju začala čítať mi toto nadšenie nevydržlo. Bohužiaľ som sklamaná hoci Browna mám veľmi rada, ale toto sa mu nepodarilo. Nebol to zlá kniha, ale na ostatné brownovky to nemá.

14.03.2018 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

O knihe som už toľko počula, že som sa rozhodla si ju prečítať. Avšak som mala iné očakávania. Úprimne som si myslela, že to bude hlavný príbeh viac rozpísaný, preto ma najviac bavila časť ohľadom sporu černosi verzus belosi. I keď kniha nenaplnila moje očakávania bavila ma a odporúčam ju ľudom, ktorých baví černošská tématika.

04.01.2018 3 z 5

Milujem ťa viac Milujem ťa viac Lisa Gardner

Musím povedať, že som asi až príliš ovplyvnená severskou krimi, pretože sa mi teraz zle čítajú trilery z iného štýlu. Asi by som to nemala pripúšťať, ale ja sa zato nehanbím naopak otvorene sa hlásim k obľúbencom drsnej severskej literatúry. Takže pre mňa táto kniha mala pomalý a nezáživný rozbeh. Ale dala som šancu knihe a musím pripustiť, že ma nakoniec dosť pohltila asi som si zvykla na tento štýl písania a už som bola s knihou stotožnená. Napriek tomu knihu hodnotím ako priemer, pretože mi tam chýbali isté prepojenia, ale to je len môj názor. Určite však knihu doporučujem a plánujem si od autorky prečítať i iné diela, ktoré potom porovnám s týmto.

29.10.2017 3 z 5

Pravidla péče o dřevěné podlahy Pravidla péče o dřevěné podlahy Will Wiles

Tuto knihu hodnotim negativne. Nebola nezaujimava, ale nebola vtipna. Ja sama som sa domnievala, ze ide o knihu, ktora bude v sebe niest neuveritelne situacie pojate s humorom. Kniha ma vsak sklamala, pretoze humorna teda nie je, dokonca na mna posobila az iritujucim dojmom.

26.09.2017 2 z 5

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Som veľmi rada, že som si túto knihu prečítala. Je to príbeh, ktorý ma chytil za srdce. Tess predstavuje vytrvalú, ale nežnú bytosť, ktorá dokáže pretrpieť nejedno úskalie. Odporúčam prečítať, pretože by sa príbeh dal preniesť i do súčasného života.

24.07.2017 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Tak táto kniha ma dostala, ja milujem tučniakov takže hneď po prečítaní zadnej strany som neváhala s kúpou. Je to veľmi milá kniha, vďaka ktorej som si tučniakov obľúbila viacej. Hlavne Juana Salvada. Toto vydanie je navyše doplnené krásnymi ilustráciami, ktoré vzbudzujú úsmev. Po prečítaní mi je naozaj clivo, kvôli tomu príbehu a najmä kvôli tomu, že skončilo čítanie.

11.06.2017 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

No musím sa priznať, že ma trochu sklamala tá kniha. Začalo to tak super, ale ten námet ma nebavil. Ale Joona sa mi páči čím ďalej viacej. Takže i kvôli nemu som si musela kúpiť ďalšiu knihu zo série. :)

28.04.2017 3 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Mám rada knihy od Dana Browna, ale toti boko poznať, že ide o jeho prvotinu. Kniha sa mi páčila avšak nie tak ako ostatné jeho knihy. I tak však obdivujem autora ako si musel naštudovať tématiku.

28.03.2017 3 z 5

Temný rytíř povstal Temný rytíř povstal Greg Cox

Pokiaľ sa vám páčil film, bude sa i kniha. Mňa úplne pohltila. Len som si priala, aby bola rozsiahlejšia a obohatená o pasáže, ktoré vo filme neboli a prepojili by tak celok. Za mňa i tak spokojenosť ani som neverila, že može byť ešte niečo lepšie než filmové spracovanie.

11.02.2017 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

No musím povedať, že ja som fanúšik tejto trilógie, nech si vraví kto chce čo chce. Mne keď sa niečo páči tak to priznám. Mňa jednoducho priťahujú príbehy, ktoré mi pripomínajú príbeh Krásky a zvieraťa. Podobne tomu bolo i u kníh Twilight (ktorú som, ale čítala ešte ako násťročná, takže dnes by ma už asi nebavila). Myslím, si že je to zaujímavý pohľad na ten príbeh z druhej strany, teda z mužskej. I keď miestami bolo naozaj poznať, že to píše žena. Ale celkovo ma ten dej vtiahol a zase som nevnímala okolie. Je to super odreagovanie, ale je super keď si človek povie, že je to len kniha.

01.02.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Nie je to moja prvá Keplerovka a priznám sa, že keby to bola moja prvá kniha tak by som asi už asi Keplerovi nedala šancu. Kniha je zaujímavá, každopádne mi tam isté veci vadili a miestami som mala pocit, že čítam dve rôzne knihy a niektoré veci zostali záhadou. Udeľujem 3 hviezdičky práve, preto že viem že sú i lepšie diela od autora. Určite však stojí za prečítanie, nebola to nudná kniha to určite nie, dokonca som posledné stránky hltala a musela som to dočítať.

24.01.2017 3 z 5

Mělo to smysl?! Mělo to smysl?! David Menasche

K tejto knihe som sa dostala náhodou, ale zaujal ma ten príbeh. Najskôr som ani nevedela, že je podľa skutočnosti, ale keď som ju začala čítať mi to bolo jasné. O to viacej ma zaujala, a páčila sa mi. A navyše mi niečo i dala. Ja sama som sa zamýšľala nad svojimi prioritami a stále som premýšľala, čo je pre mňa najdôležitejšie. A v čom sa mám zlepšovať.

07.12.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tato kniha vo mne niečo zanechala. Príbeh, ktorý si musíte poskladať z rozprávania od rôznych žien. Žien, chudiniek, ktorých vám bude ľúto alebo žien mŕch, na ktoré budete nadávať. Ale keď si prečítate jednotlivé príbehy, pohľad na nich sa vám zmení. Mňa osobne tá kniha nadchla a chytila za srdce. I keď som mala iné predstavy o tej knihe. Tak som sa dokázala do nej začítať až tak, že som prestala vnímať realitu. Je napísaná vážne pútavo a realisticky. Odporúčam si prečítať.

23.11.2016 5 z 5

Astronautův průvodce životem na Zemi Astronautův průvodce životem na Zemi Chris Hadfield

Musím povedať, že táto kniha mi zmenila pohľad na svet a na život a myslím, že práve o to išlo autorovi knihy. Táto kniha ma zaujala práve tou témou a hlavne preto, že je to kniha ktorú napísal človek co naozaj vo vesmíre bol a všetko je skutočné. Od precitania knihy si naozaj vážim takýchto ľudí, pre ich inteligenciu, skromnosť a schopnosť zachovať si chladnú hlavu i v takých situáciách, v ktorých by už kdekto vystrašene pobehoval. Určite knihu odporúčam vôbec nie je nudná práve naopak i neznalec ako ja si knihu užil.

03.10.2016 5 z 5

Skôr než zaspím Skôr než zaspím S. J. Watson

Milujem thrilery, takze ked som dostala tuto knihu tak som sa velmi potesila. Nevedela som vobec, o com je ani ziadne tituly o nej. Takze som ju zacala citat tak ako by mal kazdy, bez akehokolvek ocakavania. Spociatku mi to pripadalo ze ani nejde o ziadny thriler, a v hlave som si vymyslala zavery a moje teorie ako to bude pokracovat. No nic nebudem prezradzat je treba si ju precitat. Mna velmi potesila nadmieru. Teraz si chcem zhliadnut film a uvidim ako bude na to reagovat okolie.

08.04.2016 4 z 5