alzbeta2843 alzbeta2843 komentáře u knih

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

Vopred sa ospravedlňujem, ale mňa táto kniha bohužiaľ veľmi nenadchla. Je v tom súhra viacerých faktorov, ale bohužiaľ ja hodnotím knihy pocitovo a práve priemerne na mňa kniha pôsobila. Určite sa nedá vytknúť výborná čitateľnosť kniha, ktorú autorky naozaj skvele vedia predviesť, ale čo sa týka príbehu, ten mi nejako nesadol. Skrátka som od autoriek čakala viac, ale knihu by som nezatracovala, ide o oddychovú knihu, ktorá sa číta veľmi ľahko a ak po tom túžite tak nebudete určite sklamaní.

28.02.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Ako asi každý i ja som na knihu neustále narážala na sociálnych sieťach a na mňa to malo úplne opačný efekt než nalákanie.

Nakonec som neodolala a po knihe stahal a rozhodne neľutujem. Dokonca ma kniha tak nadchla, že som sa ju bála odložiť. Kniha ma dostala už v samotnom prológu vetou: "Doktorandské štúdium je nechvlané známy, depresívne suchopárný pekelný kruh." :D Ako niekto, kto týmto kruhom prešiel som sa s touto knihou stotožňovala vo viacerých faktoroch. Autorka tam perfektne popísala akademické prostredie, čo mňa veľmi bavilo, ale myslím že i ľudia, čo ich to nezaujíma si niečo z príbehu odnesú. Ide totiž o slow burn romanciu s prívlastkami falošného randenia a s občasnými prvkami humoru.

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Knihu som si pôvodne šetrila na letnú dovolenku, ale už som to nevydržala a chcela som niečo ľahké a zaručene zaujímavé a presne to spĺňa táto kniha. I keď ide o dovolenkovú knihu, príbeh sa odohráva počas zimy, takže som sa do obdobia vlastne trafila.

Krásna kniha, ktorej príbeh, ktoré je podobným inej knihe od autoriek, ale ako to už u nich býva, tentokrát vás opäť niečim prekvapia. Príbeh som si veľmi užila a ani neviem ako už som bola na konci a prosila nech trochu spomalím a nech si to viac vychutnám, ale beda...po niekoľkých hodínach už som čítala epilóg :D

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Oficiálne moje 200. kniha prečítaná tu na databázi kníh, a rozhodne stála zato!!!

Kniha ma lákala a vábila už veľmi dlho, ale som sa bála kvôli mladému veku hrdinky, avšak nakoniec mi to vôbec nevadilo. Príbeh Avy ma pohltil už od prvej stránky a veľmi som jej držala palce, aby sa nevzdávala a zostala odhodlaná i keď jej život hádzal kamene do cesty, ale na druhú stranu ani ON to nemal ľahké a veľmi sa mi páčilo spracovanie ako sa s tým autorka popasovala hlavne v závere....To som bola napnutá ako struna a len som nechápala. Knihu odporučám romantickým dušiam, ktoré majú radi trpké, ale sladké príbehy :)

Plán Plán Elle Kennedy

Príbeh o veľmi tvrdohlavej holke, čo nič v živote nedostala zadarmo a chalanovi, ktorý je stelesnením snového manžela (krásny, očarujúci, sexi, vytrvalý a ešte i gantleman).

Z tejto série som čítala len prvé dva diely a potom som tretí diel preskočila a vrhla sa na posledný, pretože ma zaujal anotáciou. Nom, tú anotáciu som si asi nemala čítať, pretože som celý čas čakala, kedy sa príbeh rozbehne, ale i dovtedy som si príbeh veľmi užívala. To, že som nečítala predchádzajúcu sériu svedčí i o tom, že som so Sabrinou už od prvej stránky sympatizovala a preto mi bolo doslova úzko pri čítaní ako sa k nej osataní chovajú. V stránkach, kde sa objavoval jej otčim Roy mi bolo naozaj zle.

Som veľmi rada, že príbeh bol písaný z pohľadu oboch, pretože to mi ponúklo pochopiť správanie oboch hrdinov. Veľmi som im držala palce a hlavne Sabrine, ktorá sa držala doslova len tak tak a schovávala svoje srdce za arogantnú pretvárku. Kiežby, každý takýto príbeh končil takto :)

19.02.2023 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

Na začiatok musím povedať, že táto kniha nie je naozaj pre každého. Obsahuje naozaj drsné chovanie, pri ktorým sa mi rozum zastavoval a rozhodne to nemá nič s romantikou :D

Trochu som očakávala niečo iné, teda úplne iné. Na začiatok musím napísať, že kniha sa číta naozaj sama. Je pekne členená na časti a kapitoly sú veľmi krátke, takže to čitateľa drží v napätí, ako to bude pokračovať. K ďalším pozitívam by som poznamenala naozaj zaujímavu zápletku, ktorú som vôbec nečakala. K tým negatívam, by som dala určite, že občas mi prišli veľmi rušivé a zmätočné nejaké stránky príbehu. V jednu chvíľu som nevedela ani komu fandiť a sama som bola sklamaná, ako sa Candy rozhodovala. Na margo toho, viem že v dovetku autorka píše, že táto kniha bola pôvodne vydávana na časti a teda jej máme ospravedlniť, že môže pôsobiť rozpolcene, no ja som jej to odpustiť nevedela. Ďalším negatívom mi prišli hlavní hrdinovia, ktorým som neverila nič. Nechcem spochybňovať správanie hrdinky, lebo som sa nikdy neocitla v tej situácií, ale predsa len niektoré situácie mi už prišli cez čiaru. Oveľa viac sa mi páčíla poslená tretina knihy, kde už som si to užívala.

19.02.2023 3 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Najskôr som čítala príbeha Aja a Brett, kde som si obľubila hrdinov Sky a Gage, preto som siahla po tejto knihe. Už som nemala také vysoké očakávania, pretože táto séria je skôr jednoduchá, ale tento príbeh ma veľmi prekvapil. Silák Gage mi prišiel ako typický veľký silný chlap, skúpi na slovo, ale s obrovskou dávkou gentlemanstva a pokory. I keď to o sebe dosť pochybuje. Naopak Sky je milá a slušná študentka, čo chce zahodiť starosti a riadiť sa len svojimi pudmi. Z tohto príbehu nemohli vzniknút nič iné než príjemná oddychovka, ktorá ma bavila a zhltla som ju za pár hodín.

12.02.2023 4 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Wau príbeh sexy policajta a roztomilej servírky! Túto dvojcu som si zamilovala už z predošlého dielu a veľmi som sa na ich príbeh tešila. Musím povedať, že autorka sa prekonáva každým dielom. Zpočiatku som si myslela, že príbeh sa bude točiť len okolo ich hate to love vzťahu, ale autorka do príbehu zakomponovala i vyrovnávanie z minulosťou ako v predošlých dieloch. V tomto prípade pridala ešte trochu napätia a knihu som nevedela odtrhnúť.

12.02.2023 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Čo sa týka tejto autorka (duo autoriek) mám k nej rozporuplný vzťah. Božský bastard bol za mňa naozaj super kniha, ktorá ma nesmierne bavila a prekvapila ma. Preto som sa tešila na pokračovanie série v podobe Maxa a Sary, avšak to čo sa mi pácilo v prvej knihe tu vôbec nefungovalo. Nebola som z knihy tak nadšená. Chloe a Bennetta som milovala pre ich slovné vtipné prestrelky a to napätie medzi nimi. V tomto diely som sa najnajvýš usmiala nad scénou v bare s rugby týmom :) Ale scény, kde sa objavila Chloe som mala rada.

Za mňa škoda, lebo podľa anotácie som sa tešila na knihu plnú vtipných situácií a iskrenia medzi hrdinmi.

12.02.2023 3 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Súhlasim s niektorými komentármi, že kniha nevyzerá, že by ju písala autorka Elle Kennedy, ale skôr pripomína knihu, ktorú chcete stihnutím napísať pred deadlinom.

Veľa nedotiahnutých vecí sa mi tu zdalo. Na mňa táto kniha nefungovala. Možno kvôli tomu, že som nečítala ostatnè príbehy zo série a tak som sa nevedela napojiť alebo mi jednoducho kniha nesadla.

Polovicu knihe som sa nevedela zbaviť pocitu, že ten príbeh je príliš plytký a nezachádza do detailov. Druhá polovica knihy už bola lepšia, ale nenadchla ma tak ako by som čakala od tejto autorky.

05.02.2023 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Z celej série som si vybrala práve túto knihu podľa anotácie na prečítanie ako prvú. Autorka píše naozaj veľmi zaujímavo a kniha sa mi páčila. Tento príbeh som si vybrala ako prvý, pretože obsahuje príbeh o akom som ešte nečítala a určite nie je jednoduchý. Calla to v živote nemala vôbec jednoduché, nemala jednoduché detstvo a ani dospievanie. Jej dospelý život si už riadila sama, avšak bol stále poznamenaný jej minulostou. Chápem prečo Calla nepôsobila sebavedomo a snažila sa na seba neupozrniť, dokým nestretla Jaxa, ktorého očarila. Ide o príbeh, ktorý kombinuje drámu, trochu napätia a veľa veľa romantiky.

Uvidím, či ostatné knihy série budú lepšie než táto :) Už sa na ne teším.

03.02.2023 5 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

(SPOILER) Knihu som začala čítať hneď po prvej knihe od Tijan (Bennet Mafia: Zakázaná láska), pretože som sa naviazala na prostredie mafie a v tomto prípade, ide o príbeh nájomného vraha. Toto prostredie v knihách taktiež vyhľadavám a veľmi som sa na knihu tešila.

Hlavný hrdina Carter je super, jeho postava je veľmi pekne vykreslená. Svoju drsnosť rozbíja svojou nežnosťou, ktorú si necháva pre Emmu. Emma na druhej strane sa mi zdala nedotiahnutá. V prvej časti knihe mi prišla ako žieňa, čo to nemala ľahké a ničoho sa nebojí, avšak postupne mi jej správanie nedávalo zmysel a dokonca mi bola miestami veľmi nesympatická.

SPOILER!!!
Čo, ale považujem za veľké negatívum knihy je, že tam nie je dostatočne vysvetlená zápletka a mnoho vecí nedáva zmysel. Ďalšia vec je, že nechápem načo je tam toľko veľa postáv. Z ostatných komentárov viem, že príde nejaké vysvetlenie v nasledujúcej knihe, ale ja nemám motiváciu si knihu prečítať, kedže kniha má svoje ukončenie a neskončila nejakým cliffhangerom (napínavým koncom).

03.02.2023 3 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Wau kniha podľa môjho gusta. Temné prostredie, drsný alfa samec a holka, čo nie je krehká kvetinka. Určite nie je kniha pre každého, ale mňa tieto knihy priťahujú ako magnet. Ako sa hovorí, knihomolia si kompenzujú svoj život knižným svetom. Ja by som rozhodne nechcela zažiť to čo Riley, ale rada o tom čítam a prežívam život hrdinov ako by to bol môj vlastný. V tomto prípade som bola častokrát veľmi prekvapená zvratmi, ktoré sa v knihe udiali. Musela som si čítať knihu viackrát, aby som pochopila tie náznaky a dávalo mi to zmysel. Kai bol naozaj úžasne vykreslený a jeho postava sa mi veľmi páčila. Do konca strán som tŕpla ako príbeh končí.

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Po knihe som siahla ako po istote, kedže toto nebesné a čertovské duo zbožňujem. Kniha ma chytila od prvej kapitoly. A ako to už u týchto kníh býva kniha ponúka i nejaké situácie, ktoré sú premietnuté do dospeláckého života. V tomto prípade kniha obsahuje dilemu hlavnej hrdinky, či uprednostní svoje šťastie pred šťastím syna. Sama som bola napnutá ako to dopadne a ako sa kniha vyvinie. Táto časť sa mi veľmi páčila, pretože autorky pekne vykreslujú pocity a myšlienky hrdinov, vďaka čomu sa dokážem vzžiť s hrdinami, preto ma táto kniha pohltila a určite sa ku nej raz vrátim.

Twisted Love: Bezpodmienečná láska Twisted Love: Bezpodmienečná láska Ana Huang

Veľký hit internetu (hlavne zahraničného), preto som sa nechala nalákať a siahla po tejto knihe. Bohužiaľ moja chyba, že som si urobila isté očakávanie a myslela, že kniha bude hodne drsná v zmysle, že tam bude veľký alfa samec. Upozornenie autorky moje pocity len umocnilo a tak som sa do knihy pustila s veľkým nadšením.

Kniha pojednáva o dvoch rozdielných postavách. Obaja prežili traumu v detstve, ale zatiaľ čo ona traumu vytesnila z hlavy a nepamätá si to, on si to opakuje každý deň.

Knihu by som rozdelila na tri časti. 1.časť: spoznávanie hrdinov a ich neustále iskrenie (táto časť ma veľmi bavila), 2.časť: závisloť hrdinov na sebe samých (táto časť ma vôbec nebavila) a 3.časť: rozuzlenie a hlavná zápletka (na túto časť som čakala celú knihu). Ak by nebolo tretej časti knihy tak by som bola veľmi naštvaná, avšak kvôli pekne vymyslenej zápletke ma kniha bavila. Za mňa však mohla autorka z toho vyťažiť ešte väčšie napätie, ale možno sa dočkáme v iných knihách.

Z vedalších postáv sa mi veľmi páčila postava Bridget a Jules. Na ich príbehy sa rozhode teším.

03.02.2023 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Príbeh Avery a Cama som čítala ko druhý v poradí v sérií. Táto celá séria sa mi páčí, pretože je to kombinácia závažného a smutného príbehu s romantickým spojením. Tentokrát ide o veľmi smutný príbeh Avery, ktorá si nesie so sebou závažie zo strednej školy. Kniha sa veľmi pomaly rozvíja a tak i vzťah medzi Avery a Camom. Na môj štýľ až veľmi pomaly, ale ja si nenesiem také beremeno ako Avery a tak neviem ako by som narábala s dôverou ja. Avery mi preto v mnohých situáciach pripadala ako malé dievča, stále sa len uzamykala a ľutovala, pričom Cam nebol vôbec hlúpy a vedel, že sa niečo s ňou deje. Tato časť ma neskutočne vytáčala a musela som dokonca knihu i odložiť a predýchať to :D Teraz si musím dať pauzu od ostatných dielov, ale moc sa teším na knihu z pohľadu Cama, pretože ten bol úplný kulíšek.

30.01.2023 4 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Táto kniha ma len jednu chybu. A to, že ide o poviedky a teda knihu zlupnete veľmi rýchlo. Preto som si jednotlivé príbehy šetrila a rozdelila na celé sviatky, aby som si udržala vianočnú náladu, čo najdlhšie. Škoda, že ide len o krátke poviedky ja by som si niekotré príbehy dala i ako celú knihu kľudne. Za mňa najlepší príbeh Vánoční omyl, Vianoční svetýlka a najlepší príbeh bol Vánoční návrh.

30.01.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Čo o tejto knihe napísať? Myslím, že táto kniha bude mať navždy v mojom knižnom srdci svoje miesto. Príbeh je tak krásne a zároveň smutne napísaný, že som ho musela čítať jedným dychom. Príbeh dievčatka, neskôr dospievajúceho dievčata a nakoniec i dosplejej ženy ma zasiahol. Je to ukážková kniha, že netreba dávať na prvý dojem. Nie všetko je tak ako to vyzerá a i ufúľaná a utiahnutá dievčina, čo čas radšej trávy s čajkami na pláží než s ľudmi, môže byť veľmi inteligetnou a citlivou bytosťou. Autorka veľmi pekne vykresluje prírodu, takým reálnym spôsobom, že som si ju živo predstavovala. Kniha obsahuje všetko, čo mám rada v knihách: príbeh, smútok, úsmev, záhadu, romantiku.

P.S.: Ten koniec OMG!

30.01.2023 5 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Ako to už u tohto dua býva, anotácia nevystihuje príbeh knihy. Preto už tradične pristupujem k týmto príbehom s očakávaním, čo sa udeje. V tomto prípade mi veľmi sadla prvá tretina knihy, kedy sa Jay/Dex usiluje o Biancu. Opäť som sa smiala, culila i červenala :)

30.01.2023 4 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Po knihe som siahla, pretože som si myslela, že hlavní hrdinovia majú okolo 30 rokov a majú teda po výške, to je však môj omyl. Kniha mala i tak veľký potenciál, konieckoncov námet knihy ma veľmi lákal, ale čakala som trochu väčšiu pecku. Viac z príbehov hlavných postáv, viac drámy, energie, chemie i smiechu, avšak nič také sa nedostavilo. Asi je to len moje vlastné nesplnené očakávanie. Kniha bola fajn, ale nesadla som si z nej na zadok, ale ako jednoduchá oddychovka je super. Oveľa viac by ma však lákal príbeh Lexa a Gabi, pretože tí boli moji obľúbenci :)

30.01.2023 3 z 5