alzbeta2843 alzbeta2843 komentáře u knih

Soused na zabití Soused na zabití Lusy Adams (p)

Ak vás baví romantická komédia Láska cez internet, tak rozhodne vás bude baviť i táto rom com kniha. Je teda o veľa viac peprnejšia, ale je i dosť vtipná a mne sa páčilo rozprávanie z oboch pohľadov, pretože bolo vtipné ako si náhodu dokázal každý vysvetliť po svojom a kvôli viacerým takýmto náhodom sa tvorila búrka medzi hlavnými hrdinami.

26.03.2024 4 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Tak táto kniha ma veľmi bavila a za mňa milé prekvapenie. Preto som prekvapená nízkym hodnotením, ale má i zaujimavý námet a nesie v sebe veľkú dávku roztomilosti a humoru. Rozhodne sa teším na pokračovanie príbehu v mestečku Graves Glen.

Twisted Lies: Lži na ostří nože Twisted Lies: Lži na ostří nože Ana Huang

Toľko som sa načakala tejto knihy a toľko ma sklamala. Mala som vysoké očakávania, lebo séria ma bavila viac a viac, knihy od knihy, ale v tomto prípade mi veľmi nesadli hlavní hrdinovia a tak som čakala aspoň lepšiu zápletku, ale i tá zápletka ma sklamala a čakala som väčšiu akciu, viac napätia a väčší šok, takže kniha ma sklamala, avšak veľmi dobre sa číta a práve vďaka častiam s vedlajšími postavami sa mi kniha nakoniec páčila.

26.03.2024 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Pre mňa ťažko uveriteľné, že ide o knihu, ktorú autor napísal v 50.rokoch. Ide o veľmi nadčasové pojatie budúcnosti, ktorá ukazuje ako sa ľudstvo vôbec nemení a stále podlieha ideológií. Od knihy som však čakala trochu viac, lebo ide naozaj o strhujúce vykreslenie doby, v ktorej by som rozhodne žiť nechcela, nielen kvôli zákazu čítania a propagovania kníh.

26.12.2023 3 z 5

Věž Věž Skye Warren

Za mňa už tento diel zbytočný a dal by sa zredukovať na pár strán, pretože ten príbeh bol jasný od konca druhého diela a v tomto dieli sa vzťah hlavných hrdinov nevyvíjal nejako výrazne ako som očákavala. Miesta a veľmi často som sa až nudila a musela knihu odložiť. Možno už som nasýtena podobných príbehov a preto ma tento sklamal.

26.12.2023 2 z 5

Vlak do Paříže Vlak do Paříže Lorraine Brown

Mala som tak trochu iné očakávania od tejto knihy. Tak trochu som sa nenachala nalákať knižným marketingom, kedy knihu prirovnávali k Prázninám v Ríme, avšak tento príbeh sa odohráva v Paríži. Musím však povedať, že som celkom sklamaná. Hlavní hrdinovia mi boli nesympatickí a nevedela som sa cez to preniesť počas celej knihy. Asi chápem pointu knihy, ktorou má byť pesimistka Hannah a večný optimista Leo, ale mne jej poaha vôbec nesadla a i príbeh mi prišiel nedomyslený.

26.12.2023 2 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Ktorá z nás nemala svoju detskú lásku? Malá Olivka sa v detských rokoch zamilovala do najlepšieho kamaráta svojho brata. Cesty sa im rozišli, aby sa o niekoľko rokov znovu uvideli. Dve tretiny knihy som sa neskutočne bavila a bolo to naozaj veľmi milé rozprávanie, ale posledná tretina mi prišla už zbytočne presladená. Aspoň som sa utvrdila v tom, že by som rozhodne nechcela byť slávna a všetkým na očiach.

Celkovo je kniha milá a usmievavá, pri ktorej si krásne oddýchnete.

25.10.2023 3 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Tak sa zdá, že mám novú obsesiu na príbehy z malého mesta. Pretože už len kvôli atmosfére Knockemoutu by som si knihu užila, nakoľko som sama z malého mesta a viem, akou rýchlosťou sa tám "zvesti" šíria a akou formou sa ohýbajú, z čoho vznikali v knihe vtipné situácie a ja som sa tak bavila neskutočne. Okrem toho hlavní hrdinovia boli typickou ukážkou grumpy vs sunshine a ja som si to užívala. Teraz už len čakať na ostatné preklady zo série, pretože ja jednoducho milujem tie zdrobneniny oslovení v preklade.

Touha Touha Vi Keeland

Knihy od Vi už sú u mňa klasika a ja si vždy jej knihy šetrím a následne si užívam každé jej slovo v knihe. V tejto knihe tomu nebolo inak a postava Donovana mi bola sympatická už od počiatku, i keď nejde o tradičného namachrovaného alfa samca. Postava Autumn mi tiež veľmi sadla a ich postupné zbližovanie a odolávanie som si veľmi užila.

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Mňa pokračovanie príbehu bavilo o čosi viac než prvý diel. Možno to bolo i tým, že Elsa už sa nechovala ako naivka a už bola viac tvrdohlavejšia, i keď na Aidena to samozrejme neplatilo. Končne sme sa posunuli v deji a celému tajomstvu o čosi viac a ja som taký zvrat v príbehu teda rozhodne nečakala. Už sa neviem dočkať pokračovanie príbehu a celkové vyústenie v závere série.

Kráľovstvo hriešnych Kráľovstvo hriešnych Kerri Maniscalco

Ja som sa do kniha veľmi začítala, že som si ani nepomyslela, že ide o fantasy alebo o knihu pre mládež, pretože sa príbeh odohráva na Sicílií (aspoň teda tento diel) a problémy hlavnej hrdinky mi neprišli až tak mladistvé. Hlavní hrdinovia si ma získali a stretnutie s hriešnymi bratmi bolo zaujímave a rozhodne sa teším na pokračovanie, kde sa objavia ostatní.

23.10.2023 4 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Podľa anotácie som si povedala, že to bude určite príbeh o nešťastnom manželstve, do ktorého prenikla mladá holka. Ale! Nebudem určite kaziť zápletku, avšak poviem len, že kniha nie je tak jednoduchá ako sa zdá, tak ako život sám. Veľmi sa mi páčil štýl, akým je kniha napísaná, kedy sa striedajú rozprávačky a vo mne to vyvolávalo trochu bipolárnu poruchu, pretože som neústale menila svojho obľúbenca v knihe a musím povedať, že ani v závere knihy sa to nezmenilo.

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Súhlasim, že kniha nie je zlá, ale mňa maličko sklamala. Od autorky som čítala už nejaké knihy a preto som očakávala iný príbeh. Celkovo príbeh nie je zlý, a číta sa naozaj veľmi pútavo, ale niečo mi tam chýbalo. Ale s odstupom času som si vynadala, že nemusím u každej knihe plakať nad strhujucími smutnými príbehmi hrdinov a môžem si len tak užiť milú romantickú knihu. Takže táto kniha je pekná a hlavní hrdinovia sú vážne miláčkovia. Určite si prečítam i príbeh jeho kamaráta :)

23.10.2023 3 z 5

Ja som vášnivy čitateľ krimi, detektívok a hlavne trilerov. Nerobí mi problém ani čítať veľmi sadistické a zvrátené príbehy. Avšak viem, že ide o fiktívne príbehy, ktoré môžu mať len námet zo skutočného sveta, ale rozprávanie pána Mareša o niektorých prípadoch mi prinieslo husiu kožu a pocity úzkosti, nakoľko tieto prípady sa skutočne odohrali a dokonca v našich končinách. Napriek tomu som musela knihou postupovať hlbšie a hlbšie. Vďaka knihe som sa dozvedela i skutočné zákulisie vyšetrovania od nájdenia tela až po usvedčení páchateľa a dokonca i po osudy preživších.

I keď ide o knihu formou rozhovoru tak sa mi kniha veľmi páčila a prišla mi súvislá a veľmi zaujimáva. Určite sa vrhnem i do ostatných kníh autora :)

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

Vzťahy i keď nechceme tak v sebe skrývajú isté pasce. Ja myslím, že každému kniha niečo dá. Nemusíte byť v dlhodobom vzťahu, nemusíte byť ani vo vzťahu. Kniha je členená do jednotlivých kapitol, pričom každá sa zaoberá inou pascou vo vzťahu. Niektoré kapitoly sa mňa netýkali i tak som sa nad nimi musela zamyslieť. V závere každej kapitoly autor pokladá čitateľovi niekoľko otázok, ktoré ho nútia reflektovať.

23.10.2023 5 z 5

Ku knihe som sa dostala náhodou cez akciu na audioknihu. Avšak som sa tomu potešila, lebo tématiku lietania mám veľmi rada a vyhľadávam ju. Avšak musím povedať, že táto kniha sa lietaniu venuje veľmi málo, čo mňa veľmi sklamalo. Čakala som, že tam budú primárne zážitky z lietadla, letísk a zákulisné informácie ku ktorým sa bežný človek i ako pasažier nedostane. Táto kniha je však viac o roku života spisovateľky a jej cestovaní na rôzne destinácie. Kniha je miestami veľmi vtipná a i ja som sa smiala. Odporúčam ako jednoduchú a oddychovú literatúru.

09.10.2023 3 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Ani neviem ako by som túto knihu hodnotila. Námet si ma hneď získal a už od anotácie som nevedela na koho stranu sa postaviť. Keďže kniha je písaná z oboch pohľadov, strana sa mi neústale striedala i keď správanie Adama mi veľmi často liezlo na nervy. A i chovaniu Sarah som občas nerozumela, čo ma teda rozčuľovalo, ale s odstupom času musím povedať, že asi to bol asi zámer autorky, aby nás viac vtiahla do deja alebo zmiatla a tým si ma autorka získala.

10.09.2023 4 z 5

Kancl po italsku Kancl po italsku Anna Nicoletto

Ja mám moje "guilty pleasure" a v tejto knihe sa spojili moje obľúbené enemies to lovers, office romance a rivaly. Preto som si knihu vybrala a bola som veľmi prekvapená ako ma kniha veľmi bavila. Ide o zaujimavé talianske prostredie, kde sa stretávajú dvaja rozdielný hrdinovia. Cami mi bola sympatická už od prvej kapitoly a Edoardo sa mi postupne dostával tiež pod kožu. Veľmi s ami páčilo ich postupné zbližovanie a nebola núdza i o vtipné a usmievave situácie. Za mňa veľmi príjemna oddychová kniha.

10.09.2023 5 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Tak bolestivá kniha! Ja som sama sebe trýzniteľom a rada si rozhodnem aké knihy budem čítať a občas mám náladu na nejaké ťažké čítanie, z ktorého sa ma bude bolieť srdce a celé telo. Autorka to s emóciami na papieri naozaj vie a ja som neraz musela rozdýchavať slová, ktoré som čítala. Pre niekoho jednoduchý príbeh bez štipky reálnosti, ale mňa táto kniha veľmi zasiahla a dokázala som sa vcítiť do pocitov hrdinov. Dúfam (veľmi si prajem), aby som taký príbeh sama neprežila a len si budem o tom čítať. Rozhodne si prečítam i ostatné knihy zo série, ale až budem na tie knihy pripravená.

10.09.2023 5 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Zaujimavý námet za mňa, preto som si tu knihu vybrala a som zato rada. I keď mala veľa múch a chýb, čo mi vadilo, napriek tomu ma kniha prinútila veľa premýšľať. Naozaj sme predurčený svojmu osudu už tým, kde a ako sa narodíme? Nemusím asi hovoriť, že mňa najviac bavili kapitoly rozprávané z pohľadu antihrdinu a kvôli tomu som mala i štokholmský syndrom a súcitila som s druhou stranou.

10.09.2023 3 z 5