Always a reader Always a reader komentáře u knih

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Krásné, úplně jsem se přenesla do Irska a rozhodně bych si přála tam žít.

07.10.2023 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Asi nejsem tak náročný čtenář, ale knížka se mi líbila a řekla bych, že pro takové letní lehké čtení nezklame. Myslím že u takového žánru se musí s jistým klišé počítat.
Přestože je kniha celkem obsáhlá, nenudila mě. Naopak bych i uvítala některé lehce naznačené situace popsat podrobněji.

22.06.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi čtivá.

07.03.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Co mě zaujalo na knize hned jako první, bylo věnování. Nejen že je hezky formováno ale zaujalo mě tak že jsem se snažila zjistit víc o autorčině životě, přitom na konci jsem zjistila, že si stačí jen přečíst tu knihu a následnou kapitolku s autorčinou poznámkou a věnováním.
Musím říct že jsem do knížky šla celkem naslepo a nevěděla jsem vůbec co mě čeká.

Nejdříve jsem si říkala, jo taková hezká romantika, ale není tomu ve výsledku tak. Hrozně se mi zalíbil autorčin styl psaní, umí krásně pracovat se slovy a vtáhnout vás do toho co si postavy myslí a prožívají a jak přemýšlí, ale bez toho aby se to opakovalo stále dokola.
Myslím, že jsem objevila další svou oblíbenou autorku, těším se na další příběhy

25.02.2024 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Měla jsem během čtení delší rozestupy, ale tak od poloviny knihy jsem se začetla a během pár dnů dočetla. Čekalo mě skutečně nečekané odhalení. Takové zakončení by mě nenapadlo.

13.06.2021 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Krásná a čtivá, je dobré se dozvědět něco i o méně známých příbězích.

08.09.2020 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Tak Letopisy Narnie určitě patří mezi nejlepší příběhy..Moc krásně napsané a vytvořený nádherný svět. Knížka se čte opravdu sama. Moc se mi líbí styl psaní autora.

18.09.2017 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Tak tohle jsem si užila moc. Knížku jsem dostala, dokonce v originále, a jelikož je mi Skotsko velmi sympatické, tohle se četlo úplně samo. Miluju že se autorce daří vtáhnout vás nejen do děje, ale také do dané země. Skotské výrazy a přízvuky tomu dodaly svoje. Velmi jsem si užívala celou knihou protkané poznávání Skotska, jejich kultury.

Co se týče samotného příběhu tak byl také velmi povedený. Především si od toho nesmí člověk slibovat nic víc ale ani nic míň, než jednoduchou, pokojnou lehce romantickou knížku, pro ty chvíle kdy si potřebujete odpočinout. A musíte holt počítat se spousty klišé a předvídatelností příběhu.

Také musím říct, že je to dobrá volba pro ty, co nejsou úplní profíci v jazycích a chtějí vyzkoušet čtení v originále.

24.01.2024 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Člověk si od toho nesmí slibovat nic víc, než jak to vypadá. Přesně jak již bylo napsáno, předvídatelná, ale čtivá. Oddychovka mezi náročnými knížkami či v náročné životní situaci.

07.03.2022 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Ačkoli je kniha místama docela drastická a opravdu mi bylo špatně, strašně moc se mi líbila.

20.06.2018 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Je to už velice dávno co jsem četla tuto knížku, ale kdo by si jí nepamatoval. Je to krásná dětská knížka

31.10.2014 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Jednoduchá romantika, na druhou stranu, to je přesně to co má kniha nabízet. Příjemné čtení na pláži.. tématicky v Chorvatsku.

10.09.2021 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Velice čtivá knížka, která mě neustále něčím překvapovala a šokovala. Včetně konce, který jsem také čekala úplně jiný. Hvězdičku strhávám jen proto, že mi trošku (obzvláště ze začátku) vadilo jak se bez varování mění vypravěč, chvíli mi trvalo si uvědomit kdo zrovna vypráví. Ale bylo skvělé prožít tolik příběhů a vidět věci z více úhlů.

30.05.2019 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Začátek trošku nudnější, nicméně po prvních pár stránkách mě kniha začala velmi bavit.

18.09.2018 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Krásný, zajímavý a hlavně nezvykle napsaný příběh.. Možná chvilku trvá než si člověk zvykne na vyjadřování postav, ale právě to dodává knížce na originalitě.
Díky této knížce jsem opět po dloooouhé době začala číst a zjistila jsem jak strašně moc mi to chybělo..Ponořit se do knižního světa. A to jsem ji začala číst úplnou náhodou. Měla jsem ji vrátit, vlastně jsem dělala poslíčka, ale měla jsem dlouhou chvíli a knížka mě přitahovala..až jsem neodolala.

18.09.2017 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

No..já ani nevím co napsat.. Kniha se mi vůbec nelíbila, kdybych nemusela nikdy bych ji asi nečetla.. kvůli ní jsem na dlouhou dobu přestala číst což mě strašně štve, protože čtení miluju!

24.12.2015 1 z 5

Krtek v zimě Krtek v zimě Hana Doskočilová

No prostě krásná pohádka, kterou si zamilujou snad všechny děti! a někdy nejen ty..

09.07.2015 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Skvělé... Na rozdíl od filmu se tu pořád něco děje. Film neměli rozdělovat na 2 části. Knížka je suprová, já se prostě nemohla odtrhnout... Spousta mrtvých... :´( Strašně smutné a přitom.. konec dobrý :)
Strašně se mi líbil konečný souboj Voldemort vs. Harry. Jak kolem sebe kroužili a Harry mu vyprávěl co všechno o něm ví a nakonec ten triumf s hůlkou! Voldemortovi prostě přece jen něco unikalo...

10.03.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Není co dodat.. prostě paráda. Od knížky jsem se nikdy nemohla odtrhnout. Četla se jedním dechem. Četla jsem doma, ve škole, v autobuse...všude kde se dalo.

29.01.2015 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Mezi čtením této jsem přečetla spoustu jiných - je to docela nepraktická knížka na cestování. Ale četla se pěkně. Bojím se pustit do dalších, znám seriál a vím, že přibližně první 2 série byly nejlepší.

21.04.2022 5 z 5