allyska allyska komentáře u knih

☰ menu

Sny v nás Sny v nás Anna Savas

Trochu jsem se zpočátku bála, aby tam nebylo moc patosu a omáčky kolem citů, což se mi u jedné německé, a jediné, od které jsem něco četla, stalo. Ale nebylo to tam. Naopak mě kniha velmi pohltila, bylo to občas vtipné a nejlepší byl vývoj postav. Lily jsem chápala, že se trestá za to, že chtěla léčbu uspěchat... Je pochopitelné, že cítila žárlivost k sestře, která o sen nepřišla. Moc ráda jsem četla, jak si Julian a Lily vzájemně pomohli posunout se v životě dál.

22.07.2023 4 z 5


Pohybový  vývoj  dítěte  s láskou a respektem Pohybový vývoj dítěte s láskou a respektem Zuzana Rybová

Úžasně napsaná knížka. Milý průvodce pro nastávající/novopečené maminky. Vše tam je popsáno stručně, jasně a výstižně. Vřele doporučuji.

16.07.2023 5 z 5


Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Moc pěkná knížka. Četla se velmi rychle. Líbilo se mi propletání jednotlivých linií. Doporučuju.

13.02.2023 4 z 5


Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Další krásná knížka od Zapaty. Saša byl skvělý hlavní hrdina. Sympaťák jako Lukov z jiné knížky. Opět jsem se občas dost nasmála. A to, že tam byly někdy hrubší slova, případně jejich některé nápady byly ztřeštěné, ale to mi nevadilo. Knížku jsem si užila.

10.02.2023 5 z 5


Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Jako takhle, jsem ráda, že jsem knížku četla. Určitě za přečtení stojí. Jenže mě tak nenadchlo hlavní hrdina, jak byl až zlý na začátku a další vývoj mi k němu nedával takový smysl. To u s Láskou Lukov to byla nádherná knížka, uvěřitelnější pohádka. A navíc teda tady bylo hodně otravné, jak furt popisovala, jak neskutečně svalnatý obr to je. Opravdu by byla knížka tak o 50 stránek kratší.

22.11.2022 4 z 5


S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Tak tahle kniha byla naprosto skvělá. Už na první stránce jsem se zasmála. Nic mi nepřišlo zdlouhavé, žádné nudné popisy prostředí. Byla to naprosto uvěřitelná romantika. Ano, určitě takoví chlapi jako Ivan, o které se dá stoprocentně opřít, existují. Jen jich není tolik. Moc se mi líbilo, jak ta láska mezi nimi se velmi pomalu rozvíjela. I to vyznání, wau. Pěkné bylo, jak Jasmine překonávala svůj hněv. Přece jen je to těžké, psychice se jen tak neporučí. Za mě knížku doporučuji všem deseti.

08.11.2022 5 z 5


Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Druhý díl se opět četl sám. Je pravda, že v prvním dílu jsem si i myslela, že je Lucie stará děsivá kostnatá bába. Pamatuju si, jak se jí Hattie na první protestní akci bála. Ano, Lucie je silná, někdy až drsná žena, což ale musí být, když má před sebou takový cíl. Je ale jasné, že by jako každá lidská bytost chtěla být milována. Ví, ale ze zážitků z dětství, jakou cenu žena zaplatí, když je za někoho provdána. Mám ráda knížky, kde je skvělý děj, dialogy a nejde jen o to, ať už na to hlavní hrdinové skočí a mají dokonalý sex poté skoro na každé stránce. Už se moc těším, co nám autorka v dalším díle nabídne. Je mi jasné, že se mi postupné vykreslení postavy Luciana bude líbit jako vývoj Lucie.

10.09.2022 5 z 5


Hra na schovávanou s veselými štěňátky Hra na schovávanou s veselými štěňátky kolektiv autorů

Opět moc krásná ilustrace, věrohodná.

18.08.2022 5 z 5


Hra na schovávanou s kachnětem a jeho mámou Hra na schovávanou s kachnětem a jeho mámou neznámý - neuveden

Tak nádherně ilustrovaná knížka. Věrohodně. Doporučuju.

12.08.2022 5 z 5


Co se děje u vody Co se děje u vody Petra Bartíková

Moc se mi líbí popisky a ilustrace. Dítko knížka hned zaujala ještě i tím, jak se jakoby prostorově otvírá.

27.07.2022 5 z 5


Moje velká kniha zvířat Moje velká kniha zvířat Agnese Baruzzi

Krásně ilustrovaná knížka.

21.07.2022 5 z 5


Draci se nedělí Draci se nedělí Nicola Kinnear

Nádherně ilustrovaná knížka, která příběhem nezůstává pozadu. Velmi doporučuju.

21.07.2022 5 z 5


Omyl Omyl Elle Kennedy

První díl byl skvělý. Začnu číst tento, občas vtipná poznámka, emočně rozedraný Logan kvůli Haně. Jenže pak čtu dál a samý sex, nebo se o něm mluví a hlavně tak sprostě, hrubě? Nemohla jsem uvěřit, že je to od stejné autorky, která napsala návrh. Nevěřícně jsem to po asi 30 stránkách odložila, a to jsem se tak těšila na další příběh.

20.05.2022 1 z 5


Návrh Návrh Elle Kennedy

Knížka moc pěkná, příběh co se týče Hanny a její minulosti, byl pěkně vymyšlen. Moc se mi líbilo, jak se přes to dostala díky Garrettovi. Ale navzájem se pěkně doplňovali.

20.05.2022 4 z 5


Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Krásné a vtipné počteníčko. Mám ráda chytré ženy a muže, kteří se navzájem posouvají dál. Příběh hezky propracovaný a též velmi oceňuju, že postelové scény netvořily půlku knihy.

20.05.2022 5 z 5


Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

Tak to jsem nečekala, že příběh Beatrix bude tak nádherný. Nesmírně jsem se těšila na předchozí dvojici a u Beatrix jsem si nebyla jistá, zda bude zajímavá hlavní postava. Nakonec je to pro mě těsně druhý nejlepší díl série. Nejkladněji hodnotím, jak je napsané, když Christopherovi dojde, že mu psala Beatrix.

27.12.2021 5 z 5


Sezdáni za rozbřesku Sezdáni za rozbřesku Lisa Kleypas

Na tenhle díl jsem se těšila nejvíc. Leo měl skvělý vývoj v předchozích knihách a jeho dobírání si guvernantky a že mu Cat nedala nic zadarmo, to mělo šťávu a dost jsem se nasmála. Tento díl v tomto duchu pokračoval a já byla zanedlouho na konci knihy. Bohužel.

27.12.2021 5 z 5


Půlnoční romance Půlnoční romance Lisa Kleypas

Po úžasných Čekankách jsem nečekala, že mě může další série tak nadchnout. Už se těším na další díly a na vývoj postav.

27.12.2021 5 z 5


Sveď mě za úsvitu Sveď mě za úsvitu Lisa Kleypas

Win to neměla jednoduché, aby Keva přesvědčila, že jí může být plnohodnotným partnerem. Přitom ty jejich scény, kdy k ní byl Kev neuvěřitelně něžný a pozorný, to se mé romantické dušičce líbilo.

27.12.2021 5 z 5


Vábení za soumraku Vábení za soumraku Lisa Kleypas

Opět krásné pokračování povedené série. Harry si šel za svým a trochu mi připomínal Toma Severina.

27.12.2021 5 z 5