allyce allyce komentáře u knih

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Love story bez překvapení, nic, co by stálo za zmínku. Nuda!

21.02.2018 2 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Už dlouho jsem nečetla tak zdařilý thriller. Z některých scén mi sice běhal mráz po zádech, byly až příliš brutální a popisné, tady mohl autor mírně ubrat. Jinak fakt super a doporučuji .

04.02.2018 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Po delší době kriminálka, která mě nenudila ani chvíli, dělení do krátkých kapitol mi zcela vyhovovalo a závěr byl překvapující.
Malou výtku bych měla k překladu, kdy se v textu asi osmkrát použila ve větě spojka "anžto". Nemám nic proti spojce samotné, nicméně v detektivním thrilleru ze současnosti mi vadila, pokaždé jsem přestala číst a snažila se pochopit, proč tam opět je. Tím se však nesnižuje kvalita knihy a určitě ji doporučuji.

23.01.2018 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Vše již bylo popsáno, zrůdnost nacismu je všeobecně známa a Lang byl vychováván svým otcem, ač nevědomky, právě k tomu, aby byl tak poplatný době, ve které žil. Svými hvězdami nehodnotím obsah knihy, ale zpracování příběhu.

11.01.2018 5 z 5

Svůj kalich hořkosti Svůj kalich hořkosti Johannes Mario Simmel

Pro mne kniha s velkým "K". Dlouho jsem nečetla tak skvěle napsaný příběh. Kdybych se dále rozepisovala, byly by to samé superlativy.

03.12.2017 5 z 5

Řez do živého Řez do živého Abraham Verghese

Kniha, která má co říci, doporučuji. Je velmi zajímavé sledovat, jak jednotlivým postavám určitá životní rozhodnutí mění život a ovlivňují životy druhých.

05.11.2017 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Joy Fieldingovou mám ráda a mám od ní přečteny téměř všechny knihy. Nemohu si pomoci, ale zaznamenávám sestupnou tendenci kvality jejich posledních knih. U Povídej, co vidíš, jsem jen silou vůle vydržela až do konce, na 100x napsanou větu: "zazvonil telefon" mám kopřivkovou reakci. Absolutně nesrovnatelné s její dřívější tvorbou. O autorce jsem se dočetla, že každý rok vydává novou knihu, no a vzhledem k délce jejího tvůrčího života není divu, že její potenciál se vyčerpává. Škoda.

05.11.2017 2 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Nebylo to špatné, ale .. První třetina knihy byla o tom, jak se hlavní postava dostává z jednoho konce paláce na druhý. Zbytečně dlouhé.
Pozitivní ale je, že ve mně autor vzbudil touhu vidět Florencii a navštívit místa, která popisuje. Rozhodně kladně však hodnotím myšlenku celé knihy. Vidím to jako velký problém lidské budoucnosti, nejsem schopna s tím nic udělat, děsí mě to a tak se raději stáhnu do stavu "popření".

24.09.2017 3 z 5

Hněv andělů Hněv andělů Sidney Sheldon

Jsem nadšena. Strhující příběh právničky, která si šáhla na vrchol a pak dopadla tvrdě na zem. Líbil se mi i konec, který celý děj podtrhnul. Skvěle napsané, čtivé, působivé.

29.08.2017 5 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Knihu jsem si dala do oblíbených a vím, že se k ní ještě několikrát vrátím. Úchvatný styl vyprávění o bídě, kterou si jen stěží umíme představit.

30.06.2017 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Knihu jsem si přečetla a ..... a nic. Stále se mi vnucovala představa, že autorka svou knihu posílala do vydavatelství formou jednotlivých sms zpráv, kde nějaká dobrá duše tyto zprávy přepisovala na papír a pak, kdy už žádná sms nepřišla, tak knihu vydali J. Strohost, neosobnost, bez jakýchkoliv emocí, projevů nálad a stavů mysli.... Možná mi kniha nesedla právě proto, že děsně neradu píšu smsky a když už něco napsat musím, tak je to podobné, jako v této knížce. Možná nevím, jak dostat emoce a své rozpoložení do zprávy, aby ten, komu je zpráva určena, si jen o nich nepřečetl, ale při čtení je cítil a vnímal . Proto také tato kniha byla pro mě pouze popisem rodinných vztahů. A popis, jako slohový styl, mě nikdy moc nebral. Samozřejmě, že knihu doporučuji k přečtení, když čtu tady ty nadšené komentáře níže, říkám si, že kniha je asi dobrá, jen čtenář (to jako já) je nějaký divný...

25.04.2017 2 z 5

Amatéři Amatéři John Grisham

Mám ráda knihy ze soudních síní a Grisham je v této oblasti pro mě jednička. Přečetla jsem většinu jeho knih, všechny mě bavily, ale kniha Amatéři mě navíc rozesmála. Lehký, ironický humor se táhne celým příběhem, ale nedělá z knihy humoresku, byť v jedné pasáži knihy jsem brečela smíchy. Ve chvíli, kdy svědek obžaloby, mluvící ruskou angličtinou, "odborník" na kardiochirurgii, je z křížového výslechu obhajoby tak hotový, že vytáhne z kapsy bílý kapesník a začne s ním mávat. Ta představa mě neskutečně dostala. Knihu doporučuji a panu Grishamovi děkuji :)

19.03.2017 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Nemohla jsem se dočkat, až budu u konce. Detektivka pro náctileté.

03.03.2017 2 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Parádní jízda, sice s pomalejším rozjezdem, ale pak už vše letí závratnou rychlostí do cíle. Doporučuji všemi deseti a pěti hvězdami :-)
Druhý den po dočtení jsem se podívala na film. Kdybych knihu nečetla, řekla bych, že je vynikající, ale s podrobnostmi z knihy v čerstvé paměti hodnotím film jako slabý odvar knihy.

22.11.2016 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Jsou knihy, u kterých za dva dny nevím o čem byly. Pak jsou knihy, které z hlavy nemohu dostat a ráda bych, aby patřily do těch prvních.... Ne, že by byly špatné, právě naopak, jsou skvělé a Revival je jedna z nich!! Že to nedává smysl? To řekněte mé hlavě...
I kdybych na nebe nevěřila, po přečtení této knihy, raději věřím a věřit budu.

30.05.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Čtivé, působivé, ale ke konci jakoby tomu docházel dech - příliš překombinované.

11.02.2020 3 z 5

Andaluský přítel Andaluský přítel Alexander Söderberg

Postava Sophie mi nepřijde příliš věrohodná.
Vdova, matka náctiletého kluka, žena, vyznávající morální hodnoty, kterou naplňuje její práce - pomáhat slabým a nemocným, se během pár dnů změní natolik, že nasedne do vlaku zločinu s mafiozní lokomotivou. Je to přece matka, a když už ne dříve, tak jistě ve chvíli, kdy je těžce zraněn její syn, by měla hodit zpátečku a ne dále ohrožovat jeho život pro nějakého andaluského přítele.
Mám z celé knihy rozporuplný pocit, nejsem nadšena, ani zklamána.

10.07.2019 3 z 5

Šaman Šaman Martin Fendrych

Očekávala jsem od knihy víc, ale nemohu říci, že bych byla zklamaná.

28.06.2019 3 z 5

Čo to bude? Čo to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Přečíst si příběh ze života, proč ne? Ale jiný.

02.06.2019 2 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Psychologický vhled do krásného vztahu dvou sester, odlišných jako den a noc a přesto tvořících jeden celek. Škoda jen, že to bylo velmi táhlé a mírně únavné.

02.06.2019 3 z 5