ally74 ally74 komentáře u knih

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Hřejivé a milé kočičí příběhy a nejen kočičí.

19.03.2017 4 z 5

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Právě jsem knihu dočetla. Je až neuvěřitelné, že někdo v životě prožil tolik zla, bolesti, nespravedlnosti a nenávisti ve vlastní rodině, i od cizích a přesto dokázal založit vlastní fungující rodinu. Jsem šťastná, že jsem měla bezstarostné dětství plné lásky a her a ode dneška to nepovažuji za samozřejmost.

17.03.2017 5 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Velmi povedená detektivka. Prolínání minulosti a současnosti mám ráda, hlavně to, jak na konci vše do sebe zapadne. Spisovatelku řadím mezi své oblíbené a postupně hodlám přečíst všechny její knížky od začátku.

12.03.2017 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Po téhle knížce jsem sáhla díky čtenářské výzvě a nelituji. Velmi milé a hřejivé příběhy o kočkách a lidech. A životní moudra se v příbězích také najdou. Přiznám se, že po přečtení mám chuť si pořídit kočku :-).

12.02.2017 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

U téhle knížky jsem se občas smála nahlas a někdy mi i smíchy tekly slzy. Velmi vtipný a pohodový příběh. Pokud si chcete odpočinout od složitějších knih, tak s touto knihou neuděláte chybu.

10.02.2017 3 z 5

Katrin a Lotka Katrin a Lotka Ann Mari Falk

Tahle knížka je moje srdcová záležitost z dětství. Moc ráda v ní občas zalistuji, kvůli obrázkům a vzpomínkám.

02.10.2016 5 z 5

Krásná knížka o životě, kterou jsem přečetla za dnešní deštivé odpoledne. Počasí na čtení, jako dělané. Vlastně i obal knihy krásně korespondoval s dnešním podzimním dnem. Nikdy bych nevěřila, že se do tak malé knížky vejde tolik životního moudra. Tato knížka má ode dneška místo v mé knihovně a určitě se k ní občas vrátím.

02.10.2016 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Pro mě moc milá knížka. Hezký příběh o tom, jak nečekaně může člověk přijít ke zvláštnímu zvířecímu kamarádovi. A trocha historie z Argentiny není vůbec k zahození. Doporučuji, pokud si chcete přečíst něco příjemného. Jen po dočtení budete asi chvilku přemýšlet o tom, jak ubližujeme přírodě.

01.10.2016 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Kniha se mi moc líbila, přiznám se, že při nákupu rozhodla obálka. Prostředí zasazené do mé milované Paříže, Provance, na mořské pobřeží, kniha plná citů, lásky, přátelství. Dobře se čte a řekla bych, že tuto knihu byl měl číst někdo, kdo už má pár lásek za sebou, aby jí celkově porozuměl. U knihy jsem se nenudila, naopak. Doporučuji.

22.09.2016 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Do knížky se určitě pusťte. Já četla nejprve knížku, která mě naprosto uchvátila a minulý týden jsem shlédla film. Děj ve filmu je maličko pozměněný, ale přiznám se, že pro mě to byl hodně silný příběh.

17.02.2016 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Nádherné. Tak maličká kniha a tak velký příběh boje člověka s přírodou.
Některé komentáře tady mě udivují. Asi musí člověk do tohoto příběhu dospět, aby ho pochopil a hlavně, aby se mu líbil. U mě má tato kniha plný počet a významné místo v knihovně.

08.02.2016

Včera jsem dočetla. Nedokážu popsat, jak moc se mi příběh líbil. Silné životní příběhy, nenásilně podaná trocha politiky, atmosféra Paříže a klubu, jejíž členové uvedli Michela do světa dospělých...................po tomto románu a Vysněném životě Ernesta G. netrpělivě čekám na další román od tohoto spisovatele.

03.02.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížku jsem dostala jako dárek. Po jejím dočtení jsem nebyla schopná otevřít další knížku a týden jsme si musela dát oddych. Potřebovala jsem rozdýchat ten konec. Emoce mnou cloumaly, konec byl hodně smutný. Knížka pak putovala z ruky do ruky a ještě dneska si na ní vzpomenu. Jedna z nejhezčích knížek, co jsem četla.

03.02.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Hodně dobrá detektivka, putovala po všech mých kamarádkách. Jen bych doporučovala, nečíst v zimě, když se staví sněhuláci, jde z nich strach :-).

02.02.2016 5 z 5