aliisalounu aliisalounu komentáře u knih

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Přečteno za necelých 24 hodin, to je na mě dost slušné skóre. Kniha se četla úplně sama a byla napínavá až do konce. Musím sáhnout i po dalších knihách autora, jeho styl psaní mi naprosto vyhovuje. Rozhodně doporučuji!

11.01.2019 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Kniha mě opravdu mile překvapila. Čekala jsem tuctovou romanťárnu s koncem typu "a žili spolu šťastně až do smrti". Ale tohle mě fakt šokovalo. Opravdu skvěle napsaný, napínavý, krásný a promyšlený příběh o ztrátě a hledání blízkého člověka. Konečné odhalení pravdy mi vyrazilo dech.

29.09.2018 5 z 5

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Sakra, asi si budu muset sehnat třetí díl. Tato série mě neskutečně baví. Kniha se čte úplně sama a skvěle si u ní odpočinu. Ideální pro čtení v MHD nebo ve vlaku, má krátké kapitoly. Za mě super!

06.09.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Právě jsem knihu dočetla a vlastně ani nevím, jestli se mi líbila. Chvílemi (hlavně na začátku) jsem byla opravdu nadšená, ale postupem času moje nadšení opadalo. Asi jsem knihu nečetla v nejvhodnějším rozpoložení...

21.09.2019 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Nemám slov. Četla jsem ji doslova jedním dechem a musela vědět, jak skončí. Neustále jsem musela kroutit hlavou nad naivitou Emmy a chvílemi i Jane, které panu architektovi zobaly z ruky a nechávaly sebou manipulovat. Konec mě opravdu překvapil, takový zvrat jsem nečekala.

10.09.2019 5 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ragnar Jónasson

Nezaujme, neurazí. Prostě průměrná detektivka, která se celkem dobře četla, nicméně v ní byly i části, kdy se nic nedělo.

05.09.2019 3 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Kniha mě moc nezaujala, místy jsem se musela až nutit ji dočíst. Dost mě odradily brutální výrazy, kterými autor opravdu nešetřil.

22.08.2019 2 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Přečteno prakticky jedním dechem. Začetla jsem se tak, že jsem docela dost přetáhla svojí pauzu v práci. Určitě zkusím i autorovy jiné knihy.

18.02.2019 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Od knížky jsem moc nečekala a možná právě proto mě příjemně překvapila. Četla se úplně sama, byla jednoduše napsaná a skvělá pro odpočinek.

29.08.2018 5 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Oddychové čtení. Pěkně napsané, jako bych se na ostrově zrovna nacházela. A opravdu silný romantický příběh. Uvažuji, že si knihu někdy přečtu znovu.

21.08.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nemohla jsem přestat číst. Skvěle napsané, žádný vleklý děj. Mám ráda takové knihy.

21.08.2018 5 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Dlouho jsem se přemlouvala k přečtení téhle knihy, dokonce jsem jí málem vrátila do knihovny bez přečtení (což by byla škoda). Úžasná oddychovka, přesně tohle jsem teď potřebovala. Hvězdičku strhávám akorát za některé části na začátku knihy, které mi nepřišly zajímavé.

04.04.2021 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Za mě průměr. Začátek mě nebavil, ale přibližně od poloviny mě knížka docela zaujala. Trochu jsem se ztrácela ve větším množství postav, občas jsem nevěděla kdo je kdo a jakou má v příběhu roli. Pořád jsem čekala na ten slibovaný zvrat na konci, ale za mě to ve finále nebylo nic moc překvapivého, dost věcí bylo odhadnutelných.

01.07.2020 3 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Zajímavé a aktuální téma, i když některé části se mi nečetly úplně příjemně. Za mě píše autorka strašně čtivě, určitě zkusím její další knihy. Akorát mě trochu zklamal konec. Čekala jsem, že to dopadne úplně jinak...

19.06.2020 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Když jsem si četla recenze ke knize, nedělala jsem si velké iluze. Nicméně mě kniha příjemně překvapila. Četla se sama, i když jsem měla ze začátku trochu problém se vyznat v postavách (ale díky kousku papíru jsem to hravě zvládla). Líbilo se mi, že je kniha rozdělená do mnoha kapitol, takže nebyl problém číst ve vlaku nebo v MHD.

30.08.2019 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Příjemná oddechovka. Tento díl se mi líbil více, než ten předchozí. Určitě si přečtu pokračování, jsem zvědavá, jak celá sága skončí.

28.08.2019 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Příběh moc pěkný, i když místy až moc natáhlý a předvídatelný. Už od začátku mi bylo úplně jasné, jak to celé dopadne... Na druhou stranu se mi líbil autorčin styl psaní (až na vleklé pasáže) a celkově atmosféra, která z knížky vyzařovala. Jsem zvědavá na další díly.

16.08.2019 4 z 5

Trhlina v čase Trhlina v čase Jeanette Winterson

Příběh byl zajímavý, akorát pro mě v určitých částech složitě napsaný, že jsem se trochu ztrácela. Jinak za mě se zbytečně táhnul konec, ale tak zřejmě to tak mělo být, když měla kniha napodobovat Zimní pohádku.

08.10.2018 4 z 5

Mladá můžeš být jen dvakrát Mladá můžeš být jen dvakrát Adena Halpern

Příběh byl sice nereálný, ale o to víc se mi líbil. Připadalo mi, jako kdybych byla v nějakém dokonalém světe bez problémů a tak trochu mě to donutilo uvědomit si a ocenit to, co mám (hlavně skvělou rodinu). Bylo to příjemné odpočinkové čtení.

23.08.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Tolik jsem se na tuhle knížku těšila, dlouho jsem se na ní chystala a... nakonec jsem byla zklamaná. Přibližně do poloviny mě kniha nudila, musela jsem se nutit dál číst. Ale pak mě začalo zajímat, jestli to, co hlavní hrdinka "viděla" a popisuje, je skutečné a nebo jen halucinace.

29.07.2020 3 z 5