Alienn Alienn komentáře u knih

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Jako oddychovka asi ano, i když i tak bych jí hodnotila jako slabší.

03.02.2015 3 z 5

Panenka, která řekla ne! Panenka, která řekla ne! Galina Valkova

Určitě zajímavý a smutný příběh jednoho života. Přečetla jsem, ale ke konci jsem se musela hodně nutit, nesednul mi vůbec styl psaní, který mi zjednodušeně přijde velmi slabý.

03.02.2015 3 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Moje první kniha od této autorky, styl psaní mi vyhovoval, začetla jsem se hned od začátku. Taková příjemná oddechovka.

21.11.2014 4 z 5

Milá knížka, takové pohlazení. Sedělo mi vyprávění formou dopisů, kniha tak nějak plynula, plynula až byl konec. Stojí za přečtení.

28.10.2014 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Zajímavě psaná knížka, kdy každou kapitolu vypráví jiná osoba, ten nápad se mi líbil. Nejvíce uvěřitelné bylo pro mě vyprávění ze strany sestry hlavní postavy a toto mě z celé knihy také nejvíce zasáhlo. Konec na můj vkus až příliš americky sladký. Asi nebudu mít potřebu se k ní vrátit, ale pro dceru jí schovám.

28.10.2014 5 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Velmi pěkná kniha, dobře se četla, jen konec na můj vkus příliš přeslazený. Určitě ale stojí za přečtení.

02.10.2014 4 z 5

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Skvělá knížka pro odreagování. Jako první jsem od této autorky četla knihu Každé řešení má svůj problém, ale tato mě pobavila více. Určitě ještě nějakou knihu zkusím.

11.08.2014 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Kniha pro mě nebyla úplnou neznámou, trochu jsem tušila, jaký příběh to bude. Nicméně mě až zarazilo vyloženě nedospělé chování všech "hlavních" postav, tolik negace a deprese a za celou knihu jsem bohužel nenašla postavu, kterou bych si oblíbila. Takže ano dočetla jsem až do konce, ale určitě nebudu mít potřebu se k ní vracet.

31.07.2014 3 z 5

Jemnolásky Jemnolásky Monika Petráková

Oddechová kniha na jeden večer. Žádný zázrak, ale ani mi na ní nic vyloženě nevadilo.

27.07.2014 3 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Jsou i lepší detektivky s Herculem Poirotem, ale i tato se mi líbila, četla se dobře, taková příjemná jednohubka. Tato autorka mě prostě nikdy neomrzí.

25.07.2014 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Je to přesně tak, jak se kniha prezentuje, hlubší myšlenku nenajdete, ale jako oddychovka k odreagování postačí. Humor je sice často předvídatelný a prvoplánový, první polovina knihy byla lepší, pak už v podstatě nic nového, nic co by překvapilo. Do druhého dílu se zatím určitě pouštět nebudu.

20.07.2014 3 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Velmi silný příběh. Toto téma je pro mě velmi bolestné a musela jsem se k otevření knihy přemlouvat, ale nakonec jsem ráda, že jsem jí přečetla. Nicméně vzhledem k osobní zkušenosti se k ní vracet už nebudu.

16.07.2014 5 z 5

Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina Sabatina James

Kniha se četla opravdu dobře, pěkně napsaná, zajímavý příběh, jen chyby mě trochu rušily, proto nedávám plný počet hvězd.

16.07.2014 4 z 5

Nikdo tě nemá rád Nikdo tě nemá rád Judy Westwater

Silný příběh, náročné čtení, hodně se mě dotkla a zůstala mi v hlavě.

Jak se zbavit Matthewa Jak se zbavit Matthewa Jane Fallon

Od této knihy jsem vlastně nic nečekala, potřebovala jsem proložit dvě poměrně náročné knihy nějakou oddychovkou a to se podařilo. Určitě stojí za přečtení.

08.07.2014 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Na začátku jsem se sama sebe ptala, proč jsem se do ní vlastně pustila, ale příběh nabral spád a pak už nešlo nečíst. Přečtena za dva dny.

08.07.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Skvěle napsaná detektivka, až do konce napínavá, chytila mě tak, že jsem se od ní nemohla odtrhnout.

08.07.2014 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Krásná kniha, silný příběh, četla jsem jedním dechem a ještě po dočtení jsem jí měla dlouho v hlavě.

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Četla se mi dobře, sice žádná hlubší myšlenka, ale je to příjemná oddychovka.

08.07.2014 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Po všech těch pochvalných recenzích jsem asi čekala "silnější nástup", ale postupně mě pohltila. Určitě stojí za to, si jí přečíst.