Nikdo tě nemá rád

Nikdo tě nemá rád

Malá Judy nikdy nepoznala něžnou lásku rodičů. Ve třech letech se její život změnil v drsný boj o přežití. Otec a macecha ji nechávali na studeném dvoře, dívenka vyjídala popelnice, aby se udržela naživu. Brzy měla zjistit, že svět dokáže být ještě krutější...

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30565/nikdo-te-nema-rad-30565.jpg 4.7112

Street Kid (2007)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Alpress

Zlatinka.Emilly

Judy to neměla v životě vůbec lehké, ale nezlomilo jí to, naopak. Byla hodně silná. Často se mi stává, že v knize objevím docela dost nesrovnalostí, tak i v této. Na začátku knihy, kdy se Judy poprvé dostal do rukou její rodný list, byla znechucena tím, že její otec je opravdu její otec. No a ta samá záležitost se opakuje v Africe, kdy už byla Judy plnoletá. To mi trochu zkazilo dojem knihy. Jinak se mi příběh líbil, no líbil, jak se to vezme. Bylo šokující, co malá holčička prožívala, takže líbil asi není to správné slovo. Nakonec však našla své místo a lidi, kteří ji brali takovou, jaká je.

ivca6341

Tuto knihu jsem četla tenkrát, myslím, že ještě na základní škole. Je to dost silný příběh.

Babo

Co tě nezabije,to tě posílí. Tak bych asi shrnula tuto knihu, kdybych chtěla být cynická. Nejsem si totiž vůbec jistá , jestli někdo o takové posilování stojí .
Připadá mi trochu zvrácené napsat, že se mi kniha líbila ,protože tolik bolesti a trápení kolik musela malá Judy přežít si neumím představit .
S vděčností a láskou vzpomínám na svoje dětství a rodiče .
A s obdivem myslím na všechny týrané děti,které dokázaly změnit svůj osud a neusadila se v nich nenávist k celému světu .

Prateri

Hrozné. Ublížit dítěti je největší nelidskost na světě. V takových případech bych chtěla věřit na moc Božích mlýnů, protože z těch lidských soudů se kolikrát neřád vykroutí.

Akimeček
18.10.2017

Tak čtivou knihu jsem už dlouho nečetla. Přečetla jsem jí za dva večery. Autorka musí být silná osoba jestli tohle všechno přežila a zažila v životě tolik strádání a bolesti.

Jája92
24.02.2017

Jedna z knih, která mě dlouho utkvěla v paměti a neustále mě nutila přemýšlet, co vše smutného muže nevinné dítě zažít.

Jirinamac
29.11.2016

Smutný příběh. Autorka musí být hodně silná žena posílená takovým osudem. Knihu hodnotím nejvíce hvězdiček, dlouho mně zůstane v mysli

Tetalee
07.10.2016

Krásná,leč smutná kniha!

mala.katka
30.08.2016

Přečteno za jeden den, ale vzpamatovávala jsem se z ní ještě dlouho...

Terez67
09.08.2016

Na konci knížky jsem se dozvěděla, že to autora píše o sobě to mě vzalo ještě víc co jsi utrpěla.Vždycky se dokázala sebrat a jít dál a za ji obdivuju.Měla co dělat aby přežila.
Silný příběh který mě zasáhl a donutil mě přemýšlet o životě.

Alda85
01.06.2016

Kniha se mi cetla dobre.

Urbana
23.01.2016

Velice silný a smutný příběh děvčátka, čím vším musela projít a obdivuji její statečnost. O to více je mně líto, že okolí nevidí, neslyší.

marcela6320
08.12.2015

Velmi smutný příběh.Neustale nad ním přemýšlím .

Princezna22
02.12.2015

Silný příběh,přečteny během pár dnů.. Někdy mě až mrazilo v zádech co dokáže člověk udělat vlastnímu diteti :( .. Příběh velice dojemny. Zanechal ve mé zvláštní pocit

ELBA
05.10.2015

Silná kniha.
Musela som ju odkladať, nemohla som ju čítať v jednom kuse. Boli chvíle, keď som nedokázala spracovať naraz toľkú bolesť. Celý príbeh prežívate akoby ste boli Judith vy.
Túto knihu by mal mať každý vo svojej knižnici, aby si uvedomil aký je silný pud sebazáchovy. Že človek dokáže i nemožné.
Ľudia ako otec Judith by nemali mať deti a ťažko ich vôbec nazvať ľuďmi.

zuzana4291
07.07.2015

Neuvěřitelný příběh spisovatelky, který až mrazí. Smutné je, že takové životy dětí nejsou ojedinělé a je jich po světě opravdu daleko víc.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a vřele ji všem doporučuji. Nikdy nevíte, zda se to samé neděje někomu ve vašem okolí.

Venea7
01.06.2015

Tuhle knihu jsem si půjčila v knihovně kvůli povinné četbě na pedagogiku. V životě bych neřekla, jak moc se mi bude líbit a jak neochotně ji budu pouštět z rukou.
Takovou knížku, kterou bych vyloženě nechtěla pustit z dohledu, jsem potřebovala jako sůl. Byla nádherná.
Chvílemi jsem nemohla dýchat, jak moc jsem se o chudáka Judy bála a svaly se mi napínaly, při čtení kapitol, kde ji tak surově mučí.
Překrásné.

Veruna111
22.02.2015

zklamání po velkém očekávání.Silný příběh,ale suše napsáno.

Joshanda
24.07.2014

Obdivuhodné, jak může i přes to všechno špatné, zůstat člověk silný. Skvělý, leč smutný příběh.

Alienn
08.07.2014

Silný příběh, náročné čtení, hodně se mě dotkla a zůstala mi v hlavě.

playada
19.06.2014

Jé, tak to byla také moc pěkná záležitost. Dvě srdceryvné knížky po sobě, ale stálo to za to. A těch posmrkaných kapesníků...

bbianka
29.04.2014

Neuvěřitelný příběh, od kterého jsem se také nemohla odtrhnout, dokud jsem ho nepřečetla celý. Ani si neumím představit, že by takovéto životní situace dokázala přežít například moje dcera. Je to děsivé. Takové lidi, jako je její otec bych dokázala zabít a bylo by mi jedno, že si to odsedím. Takovýchto případú je ve světě nespočet a nejsmutnější je, že některým dětěm to nakonec tak zblbne rozum, že pak v dospělosti dělají to samé, co se v dětství dělo jim. Svět je tak strašně skažený, že si to všechno ani nedokážeme představit a už vůbec se to všechno nedá napravit, ale i tak je skvělé, že se lidi o to snaží. Obsah této knihy je krutý a hrozný, jinak jako dílo je fakt skvělá. Je strašně poutavě psaná a čitatele přímo vtahuje do dějě. Všechny bolesti s Judy přímo prožíváte. Nejraději bych lidi, jako jejího otce a macechu hodila do plynové komory.

justify
28.04.2014

Po přečtení téhle knihy jsem si říkala jak jsou moje problémy malicherné.

Vendidi
14.01.2014

nemám slov, chvílemi se mi dělalo špatně, chvílemi jsem si pobrečela. Neskutečné, co si musela prožít...

Alca007
16.12.2013

uf. Velmi náročné čtení. Poutavé, šokující, nepochopitelné.
Co mě na knížkách tohoto tématu vadí, že vinící téměř nikdy nejsou potrestáni.

Lucka66
10.11.2013

Příšerné, šílené, odporné..jak se mužou lidi tak chovat k nevinnému děvčátku? A nejhorší na tom je, že její macecha i otec zustali nejspíš nepotrestaní. Díkybohu, že našla náhradní rodinku a doufám že je šťastná.

Jack Bauer
02.11.2013

Hned první odstavec první kapitoly mě neskutečně zaujal. Sotva si malá dvou až tříletá holčička prožije hrůzy pozná, že bude ještě hůř. Tolik různých pocitů a emocí co kniha ve mně vyvolala se nedá ani popsat. Hlava mě to nebere, jak takovému malému bezbranému dítěti někdo dokáže tak neuvěřitelným způsobem ubližovat. Nejsilnější a nejpůsobivější příběh v poslední době co jsem četl. A pěkně pomalu, knihu jsem nechtěl zhltnout na jeden zátah, i když mě neustále nutila do čtení. Asi už senilním, ale několikrát jsem se rozbrečel a vůbec se za to nestydím, měl jsem z toho pořádnou depku. Drsné, smutné, depresivní, dojemné a hlavně pravdivé. Život je krutý a nespravedlivý. Já být miliardář jako třeba Bill Gates tak založím několik útulků pro týrané děti a všechny peníze věnuji jim. Na jachty, zámky, předražená luxusní auta, skupování ostrovů a podobné nesmysly bych se vykašlal, stejně si je do hrobu nevezmu a vše věnuji pro lepší život týraným dětem, aby poznali, že svět dokáže být i laskavý. Velmi působivá kniha, vřele doporučuji. Co mě doslova dožralo, když nějaká blbka v práci řekla, že takové knihy může číst jen psychopat. A druhá to potvrdila. Konečně jsem po dlouhé době dal výpověď z této organizace věřících a i když budu asi bez práce, pocítil jsem neskutečnou úlevu. Po druhé v životě jsem doslova cítil spadnout kámen ze srdce jako tehdy, když jsem se rozešel s jednou věřící, s kterou jsem vydržel neskutečné dlouhé dva roky. Teď pociťuji osvobození, svobodu, klid v duši, nevím, jak to vyjádřit. nemohu si pomoct, ale věřící lidé jsou nějakým způsobem postiženi a to mi nikdo nikdy nevymluví. Za jejich laskavostí se většinou skrývá faleš a prohnanost. Neplatí to ovšem o všech, ale o více než drtivé většině.Tato kniha mě hodně vzala, prožíval jsem každičkou větu slovo od slova. Rád bych Judy poznal osobně i přes její pokročilý věk nebo jí aspoň napsal pár řádků, ale na doporučených stránkách v závěru knihy jsou většinou reklamy a odkazy na úplně něco jiného: http://www.streetkid.co.uk/ Lidem co ubližují bezbraným tvorům, nejen dětem ale i němým tvářím bych se mstil tak jak hrabě Monte Christo (také jedna z mých nejoblibenějších knih), úplně je srazit na kolena, aby si prožili bídu a utrpení co způsobili jiným. Smrt by pro ně byla jen vysvobozením. Asi si dám delší pauzu ve čtení, aby tento silný, skvěle napsaný příběh ve mě hodně dlouho zůstal.

missa85
20.08.2013

Člověk nevěří, kolik toho to dítě dokáže snést...

Akjaj
17.08.2013

vyloženě jsem zhltla

vladuš
09.06.2013

Hezky napsaná i když hodně smutná kniha,alespoň konec dopadl pro Judy dobře,ale stejně ji obdivuji, já už bych to asi dávno vzdala.