alfinha2321 alfinha2321 komentáře u knih

Nespavost Nespavost Stephen King

Moje druhá kniha od Kinga a docela dlouho mi trvalo se začíst. Jak tak vidím některé z komentářů níže, je asi lepší si nejprve autora načíst na jiných knihách a pak jít do Nespavosti. I přesto ale musím říct, že se mi příběh líbil. Nadpřirozeno bylo správně dávkováno a já se těším, až si knihu za nějakou dobu vezmu do ruky ještě jednou a vychutnám si jí ještě o chloupek víc.

30.04.2015 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Kniha je zajímavá, ale nezaujala mě tak, jako moje prvotina od Kinga (Misery). Nicméně mě to naprosto neodrazuje od toho přečíst si od pana autora ještě něco - i když pro mne kniha nebyla peckou, je King celkem záruka, že se bavíte i u ne "top" knížek.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Celkem banální historka se rozjede do takového finále, že to čtenář vážně nečeká. Zatímco na začátku jsem se měla trochu problém začíst, na konci už to jelo samo. Alespoň že téma je vybrané tak, že jsem z něj neměla noční můry - já bych dobrovolně na taková místa nelezla ani za světla :-P

30.04.2015 4 z 5

Barva z kosmu a jiné horrory Barva z kosmu a jiné horrory Howard Phillips Lovecraft

Velmi dobré povídky, tajemné a strašidelné, ale taky nutící člověka k přemýšlení, co by bylo, kdyby...

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Čekala jsem salvy smíchu, bohužel to asi nebyl ten správný typ humoru pro mě, navíc s nepříliš povedeným překladem. Některé pasáže byly fajn, jiné - zejména ty popisné - jsem později už přeskakovala, hodně mě nudily. Asi je v rámci bontonu dobré si jí přečíst, já tak učinila a to mi stačilo :)

Obyvatel Obyvatel Francis Cottam

Upřímně řečeno se musím ztotožnit s názory, že kniha za moc nestojí. Příběh je dost plytký a já, ač velký strašpytel, jsem se ani nebála. Spíš mi hlavní záporná postava připadala odporná a sem tam mi ho i bylo líto. Zejména v druhé půli knihy, jak se příběh rozplétal, jsem měla chuť hlavní hrdinku popostrčit - tak už s tím sakra něco udělej, ať můžu číst něco dalšího. Klasická průtokovka, po pár dalších knihách už ani nebudu vědět, o čem to bylo.

30.04.2015 2 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Za mě naprostá špička! Ač jsem doteď zrovna tento typ literatury nevyhledávala (resp. mě nic podobného nenapadlo číst), na tuhle knihu mě zlákala akce jednoho elektrnického vydavatelství - a rozhodně jsem nebyla zklamaná, ba naopak. Příběh je velice poutavý, čtivý, napínavý a nedá vám to, abyste od začátku tak trochu nefandili i "protistraně". Narozdíl od mnoha jiných průtokových knih vím, že tuhle si vždycky vybavím a určitě se k ní po čase vrátím.

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Kniha už bohužel nemá ten správný drive, jako předchozí díly. Celou dobu se to tak nějak dalo, ale konec je slabý a lehce přitažený za vlasy. Na rozdíl od jedničky a dvojky, ke kterým se ráda vracím, je tenhle díl pro mě jednorázovou záležitostí.

30.04.2015 3 z 5

Bubáci aneb Malý přírodopis duchů, přízraků a strašidel Bubáci aneb Malý přírodopis duchů, přízraků a strašidel Radovan Krátký

Konečně zase vyšla! Musím říct, že po těch letech, co jsem jí četla, neztratila vůbec nic na své originalitě, nádheře a poutavosti.
Vždycky, když jsem přijela k tetě na vesnici, běžela jsem pro Bubáky do knihovny a zhltla je naráz. Pak jsem k tetě jezdit přestala a (i za vydatné pomoci mého muže) obrážela knihkupectví a antikvariáty, abych tenhle skvost našla. Marně. Pak jsem zjistila, že bude druhé vydání, které se však stále posouvalo. Ale nakonec jsem se dočkala. Kniha má nádherné původní ilustrace, je milá, krásně si hraje a s jazykem a slovíčky a dokonce bych řekla, že teď v dospělosti jí oceňuji ještě o něco víc, než coby dítko školou povinné. Jediný rozdíl s původní verzí je v tom, že u prvního vydání byla záložka a na ní napsáno: Kdo záložku ukradne, tomu ruka upadne. Ale jinak je to dokonalá kniha, prostě krása :)

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Moc příjemná čtivá kniha s hezky popsanou zápletkou, hodně mě bavila. Není to žádná bezduchá literatura, ale hezky vykontruovaný román.

16.03.2015 5 z 5

Město Město Clifford D. Simak

Skalní příznivci sci-fi mě asi ukamenují, ale tohle už je hodně hard-core. Děj je rozvleklý, ale je pravdou, že ta kniha ani není tolik o ději, jako o předání myšlenek. Na to ale nepotřebuji populární knihu, na to mi stačí encyklopedie filozofie. Knihu jsem sice přečetla, protože to asi patří k základní sci-fi literatuře, ale neobsahuje to, co od knihy očekávám - složitého přemýšlení si užiju v běžném životě až dost, takže ve volnu si raději přečtu něco více vykreslujícího a dynamického.

Zítra se bude zabíjet Zítra se bude zabíjet Daniel Polansky

První díl byl podle mého názoru lepší, tenhle už trochu ztrácel dech.

Léčba ostrou břitvou Léčba ostrou břitvou Daniel Polansky

Ač podobně rozervané hlavní hrdiny nevidím příliš ráda, tenhle mi kupodivu tolik nevadil. Je pravdou, že děj mohl být hutnější, ale celkově se mi kniha četla docela příjemně. S největší pravděpodobností se ke knize ještě vrátím.

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Pomalejší rozjezd, navíc začtení komplikuje to, že je hlavní hrdinka neurotická, nepříjemná, nesympatická osoba. Posléze však děj začne příjemně ubíhat a blíží se ke grandióznímu finále, a tak pokud vám náladu nezhoršuje věčně depresivní prostředí a nesympatie k hrdinům knihy, pak mohu jen doporučit.

16.03.2015 3 z 5

Zatímco u explicitně humoristických knih se většinou nahlas nesměji, u Staříka se mi humor a absurdita některých situací líbila natolik, že jsem se neudržela být potichu. Je dobré mít základní historicko-faktické povědomí o 20. století, pak si čtenář užije knihu daleko víc. Prolínání současnosti a minulosti je docela náročné na soustředění, takže je lepší knihu číst na jeden zátah - občas se mi stalo, že po dvou večerech čtením krátké pasáže před spaním jsem se musela vracet. Určitě si knihu přečtu ještě jednou.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak u téhle knížky se mi opakoval fenomén z dětství - nemohla jsem se odtrhnout od začátku do konce. Ještěže lety z Ameriky do Evropy jsou tak dlouhé :) Rozjezd pěkně pozvolný, hezky vás zapasuje do děje, a pak už se vše rozjíždí na plné obrátky. V průběhu knihy poznáváme motivy všech postav a upřímně řečeno, všechny se dají pochopit - jde jen o to, v jaké jste zrovna životní roli. Konec je sice předvídatelný, ale i tak jsem si přála, aby byl opačný - ale na druhou stranu, to by knize určitě ubralo spoustu kreditů. Proto jsem ráda za to, že to dopadlo, jak to dopadlo, a taky za to, že se letušky moc neptaly, proč už tři hodiny v kuse brečím :)

16.03.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha měla u mě tu smůlu, že jsem jednu hodně podobnou na příbuzné vážné téma četla nedávno (Jojo Moyes - Než jsem tě poznala), a ta byla mnohem lépe zpracovaná. Jasně, člověk musí s hrdinkou soucítit a fandit jí a možná si ke konci popláče, ale vím, jak mě dovedou chytit jiné knihy a tahle to rozhodně nedokázala. Navíc ten protivný spisovatel, ten mě iritoval asi ze všech nejvíc, a nic nepomohlo ani vysvětlení jeho motivů.

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Tuhle knihu jsem četla na základě doporučení z jednoho veřejného průzkumu knih. Bohužel, ač téma nabízelo mnohem víc možností, jak ho uchopit, tenhle způsob mě příliš neoslovil - navíc jsem měla problém s panem Dokonalým, že mě pěkně štval. Finále se dalo odhadnout tak nějak od začátku, žádný pěkný dějový zvrat. Prostě průtoková literatura.

16.03.2015 2 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Zajímavý námět, zejména pro děvčata, co si v mládí psala deníček (já ne :-) ). Hezky zpracovaná nenáročná kniha, vhodná třeba jako čtivé dovolenkové oddechnutí od starostí všedního života.

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Lehká příjemná oddechovka, bohužel se po přečtení prvního dílu už velmi snadno dá odhadnout směr odvíjení děje.