alcahanca alcahanca komentáře u knih

Když ji miluješ, není co řešit... :-) Mě tato kniha rozhodně nezklamala. Příběh Harryho Pottera miluju a jsem ráda, že jsem se opět mohla na malou chvilku vrátit do jeho světa. A že je kniha psaná formou divadelního představení, mi vůbec nevadilo, ba naopak - bylo to zpestření.

20.10.2016 5 z 5

Vojna a mír Vojna a mír Lev Nikolajevič Tolstoj

Knihu jsem dočetla před několika týdny a stále ve mně rezonuje. Čtivá klasika, kde si najdou své jak ženy, tak muži. Popis napoleonských válek očima Kutuzova, Nikolaje Rostova nebo Děnisova je strhující, dále osobní vztahy, tragicka láska Nataši a mého oblíbence Andreje Bolkonského, dozrávání Pierra Bezuchova, historické postavy Napoleona a Alexandra I., to vše v 1500 stranách velkolepého románu. Shlédla jsem i seriálové zpracování z roku 2016. Tolstoj perfektně vystihl psychologii postav a představuje nám i ruskou náturu, samozřejmě z jeho pohledu, v dnešní době rozhodně zajímavé počtení.

29.06.2022 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Perfektní. ..Napínavé od začátku až do konce. Leopoldovo jablko uff...šílená věcička. Levhart překonal i Sněhuláka.
A co se týče osobního života HH, při vztahu s Kajou jsem si už už myslela, že zapomene na Rachel... A zase nic, no tak snad příště

19.07.2017 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Nádherná kniha plná bolesti, lásky a obětování....Fandila jsem všem ženským hrdinkám, rozuměla i Saře i Anně, jako matka bych sama nevěděla, jak se zachovat...Tato kniha ve mně zanechala hodně hlubokou stopu. Od Jodi Picoult druhá knížka po Vypravěčce, líbí se mi styl a témata autorky.

20.01.2017 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Taková romantická jednohubka...Ale jo, dobrý nápad romantické série na motivy řecké mytologie. Čte se to dobře a jelikož mám ráda řecké báje a pověsti, určitě si přečtu i další díly. Hádes i Persefona jako sexy pár a doufám, že poznáme blíž i další tváře Třináctky. 4,5 *

12.10.2022 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Hodně silné a zajímavé téma. Až mi chvilkami běhal mráz po zádech, co jsou lidé (a zde hlavně ženy) schopné udělat dětem. I když příběh Fossových je smyšlený, zakládá se na pravdivých událostech a výpovědích těch, kteří to zažili. Dávám pouze 4 hvězdy za strašnou spoustu chyb v textu, už dlouho jsem nečetla knihu, kde by bylo tolik chyb a překlepů! Jinak se kniha četla dobře a můžu doporučit.

25.12.2018 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Pěkný, romantický příběh s lehkou detektivní zápletkou, i vtipnými momenty. Podezřívám autorku, že je velkou fanynkou seriálu One Tree Hill :-) Jména postav jako Peyton, Chase, Sawyer, Owen atd. nemůžou být jen tak náhodná;-) Ale jinak doporučuji, čteno ve slovenštině.

28.02.2021

Policie Policie Jo Nesbø

Po Sněhulákovi a Levhartovi jsem si myslela, že výš už Nesbo jít nemůže. A hle - Policie opět překonala očekávání.
Ale Beáta :-( ... je mi smutno. A těším se už na Žízeň.

02.08.2017 5 z 5

Po knize jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy - kniha, kterou nebudete číst poprvé. Harryho Pottera jsem četla několikrát, ale toto krásné vydání s kresbami od Jima Kaye poprvé. Ilustrace jsou překrásné, perfektně doplňují děj, který rychle ubíhá. Velmi nostalgický návrat do Bradavic, kde vždy objevím něco nového, co jsem už zapomněla. A proto hurá na další ilustrovaný díl.

26.11.2023 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Knihu jsem se rozhodla přečíst po shlédnutí seriálu Penny Dreadful, kde hrál Victor Frankenstein jednu z hlavních rolí a já chtěla vědět, jaký byl jeho skutečný příběh. Mám ráda knihy z období romantismu a ani tahle mě nezklamala. Hlavní hrdina až na sklonku života přijal špetku zodpovědnosti za to, co sám vytvořil. 90 %.

25.11.2018 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Po dlouhé době kniha, která mě nutila číst kdykoliv a kdekoliv. Styl psaní JKR mě moc baví, knihy o Cormoranovi jsou díl od dílu lepší a lepší. A ten konec! Nejlepší lákadlo na další díl. Za mě rozhodně 5 hvězdiček.

25.07.2016 5 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Souhlasím s názory pode mnou, tuto knihu by opravdu neměl číst ten, kdo je v depresi. Kniha je to bolavá, smutná, těžko se zpracovává, ale na konci přece jen bliká světýlko naděje. Lucie Faulerová, mladá, nadějná, česká autorka, která mě touto knihou překvapila. Doporučuji i přes těžká témata jako sebevražda nebo smutek po odchodu nejbližších. 5/5

08.11.2021 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Román popisuje pokračování ženského pokolení Člověka Gabriela. První díl byl krásný, poetický, moc dobře se četl, Dcery mi přišly napsané trochu jinak, asi to je tím, že první díl je psaný z pohledu muže a druhý většinou z pohledu žen. Muži i ženy mají jiné starosti, jiné pohledy na svět, jiné touhy i přání. Přesto, že druhý díl se četl o poznání tíž, bavil mě a líbil se mi. Vícegenerační knihy mám moc ráda a ty z českého prostředí obzvlášť. 5/5*

12.05.2020 5 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Simon Mawer se pomalu, ale jistě stává mým oblíbeným autorem. Až na slabšího Mendelova trpaslíka mě ostatní knihy, co jsem četla, naprosto pohltily. Jako by mi psal přesně na míru. Provazochodkyně je pokračováním Dívky, která spadla z nebe a popisuje další osudy Marian Sutrové, ať už to, jak přežila druhou světovou válku nebo jak žila za války studené. Zajímavé nahlédnutí do světa špiónů a výzvědných služeb. 5*

15.12.2019 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Kniha, která ve mě zanechala hodně silné emoce. Moje babička také jako mladá utekla z Podkarpatské Rusi a po válce se do konce života obávala, aby se nemusela vrátit zpátky. I když byla vdaná za Čecha a měla svoji rodinu. Po přečtení této knihy mi dává její strach konečně smysl. Je mi líto paní Sosnarové a její sestry a jsem ráda, že jejich příběh měl, i přes nepředstavitelné utrpení, šťastný konec. Nezapomenutelná kniha.

27.05.2017 5 z 5

Princ Philip, jak ho neznáte Princ Philip, jak ho neznáte Ingrid Seward

Princ Philip patří mezi mé nejoblíbenější členy britské královské rodiny. Jeho život, práce, podpora královny, toť vše velmi zajímavé a inspirující. V knize se mi nejvíce líbila kapitola věnovaná humoru prince. Zpracování knihy mi moc nevyhovovalo, autorka má tendenci vše opakovat, jakoby shrnout, několik věcí se opakovalo stále dokola. I přesto stojí za přečtení. 4*

09.08.2022 4 z 5

Padněte na kolena Padněte na kolena Ann-Marie MacDonald

Emocionální jízda od začátku do konce, co vás nutí číst a číst, až vše zapadne do krásného, smutného, někdy až neuvěřitelného příběhu. Proplétají se tu všechny variace lásky - sourozenecká, rodičovská i milenecká, k tomu trocha historie, hudby, téma rasismu. Výborný příběh rodiny Piperových vám určitě zůstane v paměti.

22.01.2022 5 z 5

Svědectví mrtvých Svědectví mrtvých Val McDermid

Dočtena celá série Tony Hill, Carol Jordan. Bude ještě další díl? Podle konce posledního díla to vypadá, že by pokračování ještě mohlo být. Všechny knihy série se četly moc dobře, napínavé případy, nevšední mezilidské vztahy. Carol byla skvělá policajtka a šéfová, po tom čím si prošla, obdivuhodná. A Tony? Brilantní mozek a skvělý člověk. Snad s nimi Val ještě neskončila a plánuje další příběhy.

09.10.2022 4 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Někdy přijde knížka v pravý čas, když ji čtete, víte, že je to přesně ono, co zrovna potřebujete. I když je to odpočinková četba, četla se dobře a byla i vtipná. Zátka od vína byla nejlepší;-)

01.04.2021 5 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Hodnotím celou sérii. Měděný jezdec bezkonkurenčně nejlepší, ihned jsem si vyhledala Petrohrad (zde Leningrad), autorka popisuje město jako byste tam stáli a procházeli se Něvským prospektem, kolem Izakijevského chrámu, Ermitáže, Zimního paláce a samozřejmě Letní zahradou. Hladomor a strádání lidí v Leningradě, bombardování, to vše velice čtivě napsané. A samozřejmě nádherná láska Taťány a Alexandra, ta to dokresluje.
Druhý díl Taťána a Alexandr je o víře v pravou lásku a překonávání neuvěřitelných překážek, které osud hlavním hrdinům připravil.
A konečně třetí díl Letní zahrada je o vyrovnání se sám se sebou, o jizvách a šrámech, co si nesou sebou, po tom co prožili, o každodennosti v manželství, rodičovství, bylo to krásné, bylo to bolestné, ale přesto zvítězila ta jejich nekonečná láska a to dává naději.
K této sérii se jednou určitě vrátím, autorka napsala skvělou ságu počínající v 30 letech minulého století až téměř do současnosti.

11.08.2021 5 z 5