Ala787 Ala787 komentáře u knih

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Haileyho jsem četla v mládí, každá kniha se mi aspoň trochu líbila. Ale Konečná diagnóza ve mně zanechala dojem.

06.11.2018

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Kniha byla perfektní, místy se mi sice trošku dělalo nevolno, ale kniha mě tak strhla, že jsem se nemohla dočkat, kdy budu moci číst dále. Osoba vraha mě překvapila. Zatím třetí kniha od Lars Kepler a už se těším na další.

07.09.2018 5 z 5

Útočník Útočník Ed McBain

Detektivky čtu už od mládí. Ed McBaina dlouho, ale zrovna tahle detektivka nebyla pro mě tou nejlepší. Ale alespoň už vím, jak se Bert Kling dostal na 87. revír.

27.06.2018 3 z 5

Profesionál Profesionál Ed McBain

Nezklamala ani nenadchla. Mně osobně zaujaly jiné knihy od Ed McBaina více.

27.06.2018 4 z 5

Zabiják Zabiják Ed McBain

Dobře se četlo, rychle utíkalo. Dlouho jsem netušila, kdo by to mohl být. Ed McBaina mám ráda. Protože nečtu chronologicky, tak jsem se pročetla i informací o Carellovi ještě neženatém.

27.06.2018 4 z 5

Vražda na Akropoli Vražda na Akropoli Margaret Yorke

Opravdu oodechové čtení, odpočinula jsem si u toho, navíc čtení bylo rychlé. V této chvíli se mi to přesně vyhovovalo. Ráda jsem utekla od násilí, střílení, spousty krve.

12.05.2018 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Ze začátku byla detektivka trochu pomalá. Dlouho jsem měla dojem, že se nic nového nedozvídám. Později už jsem byla skutečně zvědavá, co se stalo. Konec byl "jiný", prostě jsem absolutně neodhadla, kdo je vrah.

23.04.2018 4 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Nedala jsem plné hodnocení. Zpočátku mi přišla kniha zdlouhavá, ale postupně mě vtáhla do děje a byla jsem zvědavá, kdo je vrah. Někde asi ve dvou třetinách jsem tušila problém s Norem a během pár stran mi "secvaklo", kdo asi bude vrah a proč.

16.04.2018 4 z 5

Dobrý motiv pro vraždu Dobrý motiv pro vraždu Susan Hill

Dobře se četlo. Sice jsem se od začátku nezačetla, ale časem mě příběh zaujal.

26.02.2018

Cyankáli v šampaňském Cyankáli v šampaňském Agatha Christie

Je to zvyk, prostě mě Agatha Christie většinou uklidní a odpoutá mé myšlenky od všeho každodenního a stresového. Podle mě kniha, která je prostě od Agathy.

07.12.2017 5 z 5

Dáma s prošlou zárukou Dáma s prošlou zárukou Marcela Mlynářová

Autorka mi byla doporučena v životní krizi, že se u její knihy zasměju, odpočinu si, zapomenu. Sehnala jsem v knihovně pouzu tuto. Po třech marných pokusech a asi třiceti stránkách jsem snahu vzdala. Kniha mě nezaujala a ani se mi dobře nečetla. Obyčejný život mám sama.

07.12.2017 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tak je to "za mnou", jak by se dalo výstižně povědět. Ale absolutně nevím, co napsat. Je pravda, že jsem po knížce sáhla, protože jsem od autorky četla jinou knihu, která se mi velmi líbila a nutila mě přemýšlet. Tak jsem se tedy vrhla i na tuhle, nejdříve jsem se nemohla začíst, ale někde od třetiny knihy jsem byla vtažena a neustále v napětí, co je to tajemství. Ale tohle jsem nečekala! Nicméně závěr knihy je pro mě k uzoufání, protože sama ve svém životě teď prožívám krizi (partnerskou i osobní), takže kniha na mě ještě více zapůsobila a nutí mě přemýšlet - co je správné a co ne, má se člověk řídit pravidly, co s tajemstvím, které nesmíte nikdy říci, ale chcete je vykřičet??? Přesto bych knihu doporučila, ale všem, kdo nemají těžké období a nebojí se smutných konců.

26.03.2017 5 z 5

Na čem záleží Na čem záleží Emily Giffin

No, nevím, co napsat. Kniha se četla velmi dobře, zajímalo mě, co bude dál. Ale nejsem v rozpoložení, kdy mě zaujal konec, vlastně to jen potvrdilo, jak jsou lidé někdy zaslepení, lživí, prostě ... Kdo chce oddech, ať si přečte, ale ať nečeká nějaký velký přínos pro budoucnost ve svém životě.

23.03.2016 3 z 5

Tajemství Chimneys Tajemství Chimneys Agatha Christie

Agatha Christie je má oblíbená autorka detektivek. Detektivky jsou má vášeň. Přečetla jsem spoustu. Tahle mě mco zaujala a jsem ráda, že se mi nakonec dostala do ruky. Rozuzlení bylo překvapující. Kniha se četla moc dobře. Už se těším, až za pár let se k ní vrátím.

23.08.2015 5 z 5

Vražda na mexický svátek Vražda na mexický svátek Lee Harris (p)

Jako vždycky, klidná detektivka. Vždy mě překvapí náhoda a jednoduchost rozlušetění, i když se ani nejedná o vraždu. Způsob vyprávění Christine se mi líbí. Knížka se čte dobře a rychle. Je to už třetí příběh z pera Lee Harris, který jsem četla. Ráda si o prázdninách oddechnu u další z nich.

24.07.2015 4 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Těžko říci, jaké mám pocity. Na jednu stranu mě velmi zajímá Paleo stravovací styl, ale příliš informací o tom, proč tento způsob, co se děje v organizmu .... Recepty samozřejmě zkusím. Uvidím. Myslím si, že je přínosem, abych věděla, co jíst. A recepty se vždy hodí.

24.07.2015 2 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Tak na tuhle knihu se těším.

20.03.2015

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Ach...právě jsem dočetla. Oba hrdinové - Will i Lou - jsou skvělí, každý jiným způsobem. Poslední stránky jsem četla se zoufalým přáním, aby to nikoho nepotkávalo. Pořád o knize přemýšlím. Donutila mě uvědomit si, jakými malichernostmi si ničíme vlastní život. Kniha je krásná, čte se dobře, rychle. Občas skončí kapitola náhle. Knížku bych doporučila.

26.12.2014 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Velmi zajímavá jniha. První, kterou jsem od Maye četla. Zaujala mĕ. Konec jsem přesnĕ takhle čekala. Vrhnu se teď na Skálu a jsem zvĕdavá. Mám sice radĕji klasické detektivky typu Perry Mason, přesto se mi kniha líbila.

31.10.2014 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Byla to moc zajímavá kniha. Ani mi nevadilo střídání časů. Konec mě nepřekvapil, nějak jsem tušila. Doporučuji.

22.09.2014 3 z 5