Ála41 Ála41 komentáře u knih

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Nádherná kniha a myslím si, že vlastně vůbec není pro děti, děti z ní nemohou mít takové potěšení jako dospelak. V pohádkách je tolik aktuálních témat k zamyšlení... Lakoma Barka, to je srdeční záležitost :) jen se přiznám, že jedna pohádka mi nesedla a to o mluvících psech v parku pod lavičkou, tam mi pointa utekla....

15.03.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Milé, vtipné.... Odpočinkové. Kniha se mi líbila.

08.03.2020 3 z 5

Hasiči Hasiči Roman Kutálek

Kniha se mi prostě líbila, byla,, jednoduchá,, a v té své jednoduchosti má svoji krásu... Baví dospelaka stejně jako se do ní zacte 12ti lety kluk. A fakt nadherne fotografie.

01.03.2020 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Kniha se velice pěkně čte. Jsou v ní skvělé pasáže a myšlenky, se kterými souhlasím jako matka i jako pedagog. Ovšem jak říká jedna moje kolegyně,, autoři nejsou páni bozi,, tzn že ne úplně všechno musí být tak, jak je v knize napsáno. Knihu určitě doporučuji, takové zdravé moudro v ní lze určitě nalézt.

01.03.2020 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Kniha mi přišla zajímavá, bavila mě, byla zase úplně jiná, než knihy které jsem doposud četla. Kde se ale vlastně děj odehrává? Je to reálné místo? V jaké době? To jsem nepochopila.

25.02.2020 5 z 5

Příliš hořká čokoláda Příliš hořká čokoláda Zuzana Rampichová

Docela blbost, slatanina.... Ale někdy hold i slatanina může bavit... Konec teda ujetej. Jako číst se to dá, i je člověk napjaty... Ale slatanina.

09.02.2020 2 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Co napsat, velice smutný příběh, četla jsem i Tatera z Osvětimi a k tomu bych měla velké výhrady, proto jsem se bála této knihy, zda budu příběhu,, věřit,,... A tato je jednoznačně lepší než Tater.

02.02.2020 4 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Úžasné, super, přečtené jedním dechem, stale mi příběh leží v hlavě, kniha je trochu jiná, než film. Obojí fakt stojí za to!!!!!!!

28.01.2020 5 z 5

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Kniha se dobře čte, stránky ubývají takřka samy, objevuje se napětí, zvědavost, jak bude příběh pokračovat. Kniha se mi líbila, bavila mě... Za mě by ale bylo fajn přidat více pasáží z pohledu vraha a naopak ubrat tu romantiku, naivní rychlou zamilovanost a totální poblouzneni mezi hlavními postavami a těch popisku intimních okamžiku bylo taky hodně, chtela jsem zkrátka více detektivku a méně,, padesát odstínů šedi,, asi tak... Ale kniha dobrá... :)

27.01.2020 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha se mi líbila, má stále aktuální myšlenku a své kouzlo.

12.01.2020 5 z 5

Rok delfínů Rok delfínů Sarah Lark (p)

Mořští savci, Nový Zéland... Výzkum, pozorování, ... Skutečnost, že nikdy není pozdě splnit si své sny a cíle.... Wau, to vše je super téma, kvůli kterému jsem si knihu koupila, jenže.... Preslazene love story ten dojem trochu kazí, ten konec je takový uhozeny a těžko uveritelny pro reálný život... Nicméně kniha nabízí i zajímavé pasáže a příjemné čtení. Jo a vadilo mi to neskutečné množství překlepů v textu. Ale krasny je obal knihy.

05.01.2020 2 z 5

Dvanáct šancí na nevěru Dvanáct šancí na nevěru Libor Hörbe

Tahle kniha mi bude ještě dlouho ležet v hlavě.... Brzo mi ale došla trpělivost při špatné orientaci mezi postavami, vratila jsem se na začátek a udělala jsem si na malý papírek popisků a s tím po ruce jsem pak celou knihu precetla. Za mě super čtení, mě to bavilo, bylo to napínavé.

26.12.2019 5 z 5

Lišákova pravda Lišákova pravda Jarmila Pospíšilová

Dobrá knížka, bavila mě. Vraha jsem začala tušit až ke konci. Není to čtení se zatajenym dechem, ale rozhodně to taky není nuda. A žádná slaďárna, která se někdy do detektivek priplete a překáží :)

21.12.2019 4 z 5

Vodácká putování s Lukášem Pollertem Vodácká putování s Lukášem Pollertem Marek Hýža

Nejsem vodák, nikdy jsem na vodě nebyla, ale miluju naši českou přírodu a řeky, takže knížka mě bavila a líbila se mi. Super byly i fotografie, kterých je v knize spoustu.

07.12.2019 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Úžasná kniha, jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Historické romány nevyhledavam, nabudil mě film... Kniha je skvělá, napínavá,čtiva.

01.12.2019 5 z 5

Na kánoi napříč Kanadou Na kánoi napříč Kanadou Dieter Kreutzkamp

Divím se, že tato kniha nemá žádný komentář. Mě se líbila. Samozřejmě jsou i lepší cestopisy, ale i tak to bylo zajímavé čtení. Jinou knihu o cestování na kánoi neznám, proto mi tato přišla výjimečná. Obdivuji manželku Julianu, asi není na světě moc žen, které by do něčeho podobného šly a hlavně to zvládly. V knize mi trošku chyběly názory a pohledy právě Juliany... Jasně, psal to její manžel, ale z pohledu ženské by to mohlo být fakt zajímavé čtení. Setkání s medvědy, projetí pereji... No knihu určitě doporučuji.

27.10.2019 3 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Kniha se mi líbila, hlavní postavy, Tomas i Eva mi byly sympatické, děj byl napínavý, i když čtenář celkem brzo tuší, kdo je vrahem, přesto jsem se nemohla odtrhnout a zejména konec je božsky napsaný. Mě to prostě velmi bavilo a to fakt nejsem čtenář detektivek.

29.09.2019 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Zpočátku jsem myslela, že knihu vzdám, nijak extra mě nezaujala, ale pak nastal zlom a kniha mne pohltila. Je skvělá, první příběh dobrý, ale ty dalsi dva mnohem lepší, pro mě neobvyklá témata, příběh psaný skrz emaily úplně super nápad a ten poslední třetí příběh mě místy až šokoval a vykolejilo mě, jak to ve zdravotnictví chodí a kam až hlavní postava byla schopna zajít kvůli vidine peněz, přestože poznala zoufalství a trápení a bezmoc rodičů vážně nemocných děti.... Kam až ji nespokojenost se vzhledem dostala... A ten fanaticky náboženský manžel, to bylo taky hustý... A první příběh ma napínavý konec.... Zkrátka podle mě úžasná kniha (stejně jako se mi líbila Dědina od téže autorky), ja knihu doporučuji. Ještě dlouho mi bude ležet v hlave.

22.09.2019 5 z 5

Dům v podhradí Dům v podhradí Jaroslava Černá

Jsem z této knihy nějak mimo... Uplne skvělá myšlenka, uzasny hlavní motiv, ale tak divně splacany a až místy povrchně trapně... Napsáno jakoby málo do hloubky... Kupodivu se mi nejvíce libil historický příběh na konci knihy.

12.09.2019 2 z 5

Cukr a sůl Cukr a sůl Táňa Keleová-Vasilková

Ani nevím, co k té knize napsat, nebyla špatná, ale ani dobrá, zkrátka nijaka. Pro mě docela nuda a místy až směšné...

01.09.2019 1 z 5