Příliš hořká čokoláda

Příliš hořká čokoláda https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79129/bmid_prilis-horka-cokolada-LQX-79129.jpg 3 33 16

Detektivka Moře, slunce, víno, vlny rozbíjející se o útesy... Právě tohle přilákalo poslední týden sezony devět hostů na malý chorvatský ostrůvek. Ale někteří si slibují od pobytu v osamoceném hotýlku víc než odpočinek a romantiku. Alex si přeje za každou cenu urovnat pošramocené manželství, Regina se snaží získat zpět bývalého milence, Michal se dvoří své švagrové. Bezstarostná prázdninová atmosféra se brzy mění v kolotoč vzpomínek, výčitek a sporů plných zraňujících slov, která už nelze vzít zpět. Napjatá atmosféra se vyhrotí poté, co jeden z hostů nečekaně zemře, a když pak dojde k dalšímu neštěstí, nezbude než jednat.... celý text

rafan65
08.03.2024 3 z 5

Celkem nudné čtení které mě nedokázalo něčím upoutat. Rozhodně se nejedná o krimi ale spíš jde o nepodařenou psychologickou studii osudů osazenstva malého hotýlku v Chorvatsku. Hodně slabá kniha.

Aghatte
16.12.2022 1 z 5

(SPOILER) Únavný psychologický román s nekonečným opakováním již řečeného. Absence citu, odosobněné postavy, divné vztahy, divné úmrtí. A ta poprava nakonec…
Nikdy znova už to číst nebudu.
Vemte si to na dovolenou do Chorvatska

jprst
20.10.2020 1 z 5

K přečtení třetí knihy této autorky mě vedla spíše úvaha, zda jsem neměl při výběru těch předchozích smůlu. Ale neměl, i tato detektivka se dá, slušně řečeno, označit za velice nepovedenou, či spíše za úplný propadák. Prostě příšernost, která mě od dalších autorčiných knih spolehlivě odradila. Jde o knihu české autorky, proto dávám jednu hvězdu, kterou si ale příběh nezaslouží.

Ála41
09.02.2020 2 z 5

Docela blbost, slatanina.... Ale někdy hold i slatanina může bavit... Konec teda ujetej. Jako číst se to dá, i je člověk napjaty... Ale slatanina.

knihomolkadorfa
04.01.2020 3 z 5

Tato detektivka mě tedy nezaujala. Jednoduchá, rozvláčná, nulové napětí. Čekala jsem mnohem víc.

bazyk21
14.07.2019 4 z 5

Příběh zajímavý a poutavý, ale tolik chyb v textu, že korektor by měl vrátil prémie

dagmar5477
14.06.2018 3 z 5

Pro mě byla tahle kniha celkem zklamáním. Chybělo napětí, celkově to bylo takové utahané a ten závěr, to zazdil úplně.

alnahu
14.10.2017 4 z 5

Propletenec rodinných vztahů,který vyvrcholí vraždou šálkem hořké čokolády.Oddechová detektivka,dobře se četla.

evelýny
05.10.2015 1 z 5

Lehce psychologický příběh s detektivní zápletkou. Pozorný čtenář již v polovině knihy odhalí viníka. Dočítání se tak stane nudnou záležitostí. Psychologická zápletka - manželská nevěra, adopce - celkem zajímavá, z mého pohledu ji chybí propracovanost a tím se děj stává povrchním - nezajímavým. Možná autorka spoléhá na fantazii čtenářů, ale mě neokouzlila. Fioně se stane osudným její nerozhodnost ve výběru partnera, protože já opravdu nechápala, proč na osudovou dovolenou s manželem, ke kterému již NIC necítila, vůbec odjela. A ještě jsou tu detailní popisy krajiny, které z knihy udělají utahaninu. Jestli chtěla spisovatelka napsat průvodce, tak super.
Z mého pohledu ani detektivka, ani psychologický román. Pro mě paskvil a - díky bohu - jenom půjčený.

kika 13
30.04.2015 4 z 5

Četla se mi dobře.Vraha jsem neodhalila dobře.

Fíbí
19.02.2014 5 z 5

Výborná detektivka

Marie F.
19.02.2014 4 z 5

Byla by skvělá, kdyby byla napínavější, víc jako thriller.

Aneleh
27.07.2013 4 z 5

Detektivka s dobře vykreslenými charaktery a psychologií jednotlivých postav, skvěle se hodící do letošního horkého léta.

Neri
16.02.2013 3 z 5

Dobrá detektivka, zajímavé prostředí i reálně vykreslené postavy, čtení ale ruší množství pravopisných chyb.

Izu
23.08.2012 4 z 5

Bezvadná oddychovka.

andy.vindy
18.03.2012 5 z 5

V této knize jsou velmi dobře popsané lidské vztahy a povahy. Zábavná deketvivka. Výborně se čtene