Na kánoi napříč Kanadou

Na kánoi napříč Kanadou https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48440/na-kanoi-napric-kanadou-48440.jpg 3 5 2

Podtitul: po stopách obchodníků s kožešinami Strhující cestopis o dobrodružné výpravě dvou mladých Němců po vodních cestách severozápadní Kanady. Na počátku byly "indiánky a mayovky", klukovský sen a touha po dobrodružství. Autor se rozhodl (i s manželkou Juliánou) zdolat na kánoi po řekách, říčkách, jezírkách a jezerech přibližně 3 500 km z La Loche v provincii Saskatchewan do Shallow Bay na severním pobřeží Kanady. Trasa přibližně kopírovala historickou trasu prvních bělošských průkopníků a lovců kožešin v 18. století. Utrmácení, utahaní, ale neuvěřitelně šťastní mohou téměř po třech měsících putování pozorovat nádhernou polární zář u Beaufortova moře... Autor se rozdělí se čtenářem nejen o jedinečné zážitky, ale také poradí případným zájemcům "co a jak" na podobnou cestu (mapy, potraviny, služby, správy přírodních parků atd.). Fotografie, mapky, příloha.... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Mit dem Kanu durch Kanada

Horal123
21.01.2020 4 z 5

Kniha není špatná, ale koho zajímá tato tématika, doporučuji raději Miroslava Podhorského, nebo Leoše Šimánka.

Ála41
27.10.2019 3 z 5

Divím se, že tato kniha nemá žádný komentář. Mě se líbila. Samozřejmě jsou i lepší cestopisy, ale i tak to bylo zajímavé čtení. Jinou knihu o cestování na kánoi neznám, proto mi tato přišla výjimečná. Obdivuji manželku Julianu, asi není na světě moc žen, které by do něčeho podobného šly a hlavně to zvládly. V knize mi trošku chyběly názory a pohledy právě Juliany... Jasně, psal to její manžel, ale z pohledu ženské by to mohlo být fakt zajímavé čtení. Setkání s medvědy, projetí pereji... No knihu určitě doporučuji.

Kanada vodní turistika

Dieter Kreutzkamp