akinomV akinomV komentáře u knih

Cyklista Cyklista Tim Sullivan (p)

Souhlasím s předchozími příspěvky. Bylo těžší se začíst a asi jen díky tomu, že knížka je poměrně útlá jsem se hecla a dočetla to docela rychle. Ale bylo to bohužel slabé. Bavily mě výslechy Crosse, ale toho tam zas tolik nebylo. První díl byl mnohem lepší.

22.10.2023 3 z 5

Zázrak na nástupišti číslo 5 Zázrak na nástupišti číslo 5 Clare Pooley

To bylo krásné! Už Kavárna na konci ulice byla super, ale tento příběh ji ještě předčil! Milé, vtipné - pohlazení po duši. Po přečtení mi postavy zůstaly v hlavě a po dlouhé době si říkám, že tohle bych si přečetla ještě jednou!

12.10.2023 5 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Mně se to tak líbilo, že jsem musela dát plný počet. Asi se mi to teď tak trefilo do nálady, ale knížku jsem si náramně užila. Líbily se mi hlavní postavy, líbil se mi humor a oceňuji, že to bylo všechno velmi decentní. Takže v tomto žánru to pro mě byla velmi povedená knížka.

07.10.2023 5 z 5

Klíč k vraždě Klíč k vraždě J. R. Ellis

Dvojka lepší než jednička, pro mě rozhodně zajímavá série. Prostředí hudebníků mě bavilo víc než jeskyňáři v jedničce :-) a závěr, když se detektivové dozvídají o motivu, ten mě dostal. Určitě se těším na pokračování, snad bude brzy.

06.10.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

(SPOILER) Knížka se čte opravdu rychle. Hlavní zápletku jsem poznala hned od začátku, tak jsem byla jen zvědavá, jaký bude konec. Autorce se ale nedá upřít, že píše čtivě a zajímavě. Kdo ale četl knihu od autorky Liv Constantinové (záměrně nepíšu název knihy, aby si to někdo nevyspoileroval), tak je to to samé v bledě modrém... I tak ale hodnotím dobře, protože mě čtení bavilo.

01.10.2023 4 z 5

Leto porušených pravidiel Leto porušených pravidiel K.L. Walther

(SPOILER) Líbil se mi nápad příběhu a úplně jsem si zamilovala hru Atentát. Je to taková sladká letní romance. Oceňuji, že se autorka nepustila do podrobností intimností, ale přišlo mi tak nějak hloupé, že se dívka vyspí s klukem a pak vlastně neví, jestli ho miluje, vlastně ani neví, jestli s ním bude .... pokud je kniha pro mladé, není to úplně vzor, který bych chtěla předávat dál

14.08.2023 4 z 5

Do ložnic je vidět Do ložnic je vidět A. A. Fair (p)

Fajn detektivka na letní dovolenou.

24.07.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

(SPOILER) Po knížce jsem sáhla s tím, že vím, co čekat. A romantika a humor byly na jedničku. Ale ta hotelová scéna (a bonusová část), to bylo fakt moc. Vždyť to úplně zazdilo tu romantickou náladu. Tato nevyžádaná lekce z anatomie totálně zahodila šanci na nějakou představivost. To už se nemůžou napsat knihy trošku decentněji, aby si čtenář mohl něco i sám domýšlet a už jenom dostáváme na podnose porno v písemné podobě?
Knížka se mi jinak fakt líbila, stránky mizely pod rukama. Postavy jsem si oblíbila a ten jejich humor, to bylo super.

26.06.2023 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Zpočátku jsem tak nadšená nebyla, trošku jsem se nudila, ale postupem času se to začalo lepšit a závěr už byl hodně slušný.
Fantasy nemám tolik načtenou, takže nemůžu srovnávat, ale děj mě hlavně ke konci hodně bavil. I když jsem to četla v angličtině, bylo to srozumitelné a hlavně napínavé.
Určitě se pustím i do dalších dílů, jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

25.06.2023 4 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Rádi bychom jeli s dětmi do Itálie, tak jsem si knihu vybrala záměrně a dobře jsem udělala. Je to moc pěkný příběh o prvních lásce, ale i ztrátách a nepřízni pro mladší čtenáře - uvěřitelný, bez vulgarit a popisné erotiky a já si dovedu v klidu představit, že si to přečte i moje dvanáctiletá dcera. Teď jen přemýšlím, jak v té Florencii najít tu tajnou pekárnu :-D

07.06.2023 4 z 5

Útek do Ríma Útek do Ríma Sarah Adams

Knížku jsem četla v angličtině a je to taková miloučká romanťárna, že jsem nakonec musela dát 5*, protože jsem dostala přesně co jsem čekala a vlastně i něco navíc.

01.06.2023 5 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Jako Stmívání to není, ale fakt se mi to líbilo. Hlavně jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. A ty tři bonusové kapitoly na závěr, to byla třešinka :-)

25.05.2023 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Trošku zklamání - čekala jsem něco ve stylu Stmívání, ale styl psaní autorky mě tak nechytl. Navíc jsem vyloženě nesnášela hlavní hrdinku Rose. Její chování bylo jak na houpačce - jednou jí záleží na pověsti a jindy ne, nebo že je zamilovaná do Dimitrije, ale zároveň paří a flirtuje s mnoha jinými a na něj ani nepomyslí.... Nějak jsem tomu příběhu nemohla uvěřit.

01.05.2023 3 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Já jsem tedy zklamaná. Po tom, co byla knížka téměř všude chválena, jsem čekala opravdu něco jiného. Kniha byla na můj vkus moc vulgární, něco bylo i vyloženě nechutné a od příběhu jsem asi čekala víc. Občas jsem se ztrácela v postavách, kdo je v tu dobu vypravěčem. Zrovna před touto knihou jsem dočetla jeden starší román, také to byla útlounká kniha, ale bude mi v hlavě rezonovat mnohem dýl než tato, bohužel.
Pokud by to někoho zajímalo, zkuste se podívat po knížce - Poklesky rozverné snoubenky od Miloně Čepelky.

19.04.2023 2 z 5

Poklesky rozverné snoubenky Poklesky rozverné snoubenky Miloň Čepelka

Souhlasím s ostatními, přečteno jedním dechem, moc zajímavý příběh a i mně se líbily rozhovory s Bohem.
A měním hodnocení ze 3 na 4*, protože mi kniha stále zůstává v hlavě. Hlavně ty pocity po přečtení, neumím to pojmenovat, ale i na těch málo stránkách toho bylo hodně....

18.04.2023 4 z 5

Loki: Pán falše a lsti Loki: Pán falše a lsti Mackenzi Lee

(SPOILER) Za mě velké zklamání. Možná je to tím, že znám Lokiho z Marvelovek a k té postavě si fakt nedovedu představit, že si rád obléká boty na vysokém podpatku a ještě nedělá rozdíl mezi mužem či ženou, co se vztahu týče.... Fakt mě to mrzí.
Některé scény jsou docela brutální - ne že bych jich tam bylo tolik, ale když si uvědomím, že by to podle věkového zařazení mohla číst už moje dcera, tak bych docela váhala. Takže bohužel, nesdílím nadšení...

08.04.2023 2 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Trošku zklamání, čekala jsem nějak víc než jsem dostala. Zápletka zajímavá, prostředí univerzity mám ráda, ale přišlo mi, že hlavní postavy v podstatě žijí jenom na alkoholu, drogách a cigaretách. Dále by kniha mohla být o půlku kratší a vyšlo by to na stejno. Opravdu moc jsem chtěla, aby se mi kniha líbila, ale nevyšlo to....

03.04.2023 3 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Zpočátku mě to moc nebavilo, ale postupem času se děj rozjel a teď jsem zvědavá na pokračování. Je znát, že je to young adultovka a já už jsem dost mimo cílovou skupinu, ale byl to pro mě fajn relax :-)

30.03.2023 4 z 5

Osm detektivů Osm detektivů Alex Pavesi

Mě to bavilo, asi víc ty příběhy z fiktivní knihy než rozhovory s autorem - v tom převádění na matematické vzorce jsem se už ke konci trochu ztrácela. Ale bylo to zajímavé, trochu zvláštní a rozhodně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Bála jsem se, když jsem viděla to nízké hodnocení, ale zbytečně. Za mě dobrý :-)

27.03.2023 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Půlku knihy jsem se nemohla pořádně začíst, ale v druhé části už to bylo lepší. Závěr rychlý a ten epilog teda nic moc.
Myslím, že tento příběh je možná můj první retelling vůbec a tak jsem měla trošku jiná očekávání. Bohužel zas až tak moc mě to nechytlo. Asi nejsem cílovka.

23.03.2023 3 z 5