Ajuszka Ajuszka komentáře u knih

Obřad Obřad Carmen Mola

Rituální vražda Susany Macayové je téměř identická s vraždou její sestry Lary, která se stala před 7 lety.

Na místo je povolána inspektorka Elena Blancová a její tým. Baletní sukně, obě měly po rozlučce se svobodou a obě měly v hlavě červy..
No co Vám budu.. Tahle kniha vás chytne a nepustí. Budete číst, protože budete chtít vědět kdo je vrah. A na konci budete jen nevěřícně kroutit hlavou.

Doporučuji všemi 10. Měla jsem možnost si přečíst již na podzim v rámci betačtení. :)

31.01.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Erika se vrací v plné parádě!
Při procházce v blízkosti svého nového domu Erika slyší křik a je tak téměř ihned na místě činu.
Rozjíždí se pátrání přičemž se samozřejmě otevírají různé možnosti. Sama jsem vraha netipovala a krásně se opět prolnuly dva případy.
A jsem ráda za novou romantickou linku Eriky.

29.01.2023 5 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Musím se přiznat, že tohle je moje první kniha od této autorky. Kdysi dávno jsem četla Pusinku, ale nedočetla.

Dokonalé děti mě zaujaly už jen svou anotací. No vážně, po 12ti letech vidíte svou bývalou nejlepší kamarádku s dětmi, které ani o rok nezestárly?
Opravdu mě zajímalo, jakým směrem se bude příběh ubírat.
Celý příběh byl spletitý a svým způsobem napínavý, ale konec mi přišel už mírně odbytý, čekala jsem trošku větší wow.
Ale celkový dojem z knihy hodnotím kladně, užila jsem si to.

22.01.2023 4 z 5

Hádka Hádka Victoria Jenkins

Tato kniha začíná úplně obyčejně, rozepři mezi matkou a pubertální dcerou.
Samozřejmě, stojíte na straně matky, neboť Olivie si chová opravdu otřesně.
Poté co Olivia napíše slohovou práci do školy se věci dají do pohybu. Sama jsem byla pak překvapená jakým směrem se příběh vydal..

Knihy od Victorie Jenkins mám ráda a musím říct, že její série byla o chlup lepší než tahle kniha.

12.01.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Tak tuhle knihu doporučuji všemi deseti.
Tenhle příběh jsem dala téměř na jeden zátah.

Claire a její zášť vůči Hanně. Hanna kdysi zavinila rozpad její rodiny s Claire se jí teď po letech rozhodne pomstít. Vetře se do Hanniny domácnosti jako hospodyně a pomalu spřádá svůj plán pomsty. Věci se ale ukážou být úplně jiné..
A na samém konci zjistíte, že to je celé ještě úplně jinak..
Za mě opravdu super čtení, moc jsem si knihu užila.

07.01.2023 5 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Od Taylora Adamse mám knihy ráda a na tu jsem se vyloženě těšila. O to větší bylo mé zklamání, neboť tuto knihu hodnotím jako nejslabší z autorových knih.

Děj je vleklý, místy i trochu zmatený.
Snad se s příští knihou zase vyšvihne.

05.01.2023 2 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Sandie Jones se mi dostala pod kůži už se svou prvotinou - Matčina hra.
A s touto knihou si opět získala mou pozornost.
Úžasný příběh plný intrik a podvodů.
Sympatizovala jsem jak s Alice, tak i s Beth.
Knihu jsem měla přečtenou během pár dní, opravdu se neslo od příběhu odtrhnout.
Samotné rozuzlení bylo geniální a já se už teď těším na další knihu od autorky :)

05.01.2023 5 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Tak jo, nebyl to sice Martin Servaz ale..
Poručice Lucia Guerrez je taky velká sympaťanda.
V příběhu se prolínají vraždy z minulosti s přítomností.
Musím se přiznat, že téměř celou knihu jsem si myslela, že mě vlastně tady asi nic moc nepřekvapí. Omyl přátelé.. Bernard Minier opět dokázal, že je Mistr ve svém oboru a pěkně nám to naloží na posledních stránkách. Tenhle konec jsem opravdu nečekala!

25.12.2022 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Sesterské pouto, pád letadla, 5 přeživších a 33 dní na ostrově.
Tuhle knihu si zamilujete.
Silný příběh. Konec mi vehnal slzy do očí,ikdyž představy o happy endu mám trošku jiné.

Lucy Clarke je úžasná, mám od ní přečtené všechny knihy a všechny do jedné jsou skvělé.

Děkuji, knihu jsem si opravdu užila.

18.12.2022 5 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Taky to tak máte, že si knihy od určité autorky oblíbíte hlavně pro její hlavní postavy?
Možná proto mě tato kniha až tak nebavila, neboť mi zde chyběli Ava s Lucem.

Ale je to Helen Fields tudíž kniha stála i tak za to. Forenzní psycholožka Connie a inspektor Baarda jsou skvělý tým a řeší případ sériového vraha s Cotardovým syndromem.
Nejvíc mě bavil ten konec, ten byl opravdu skvělý.

Nicméně se těším na další knihu od autorky a pevně doufám, že už bude s mými oblíbenci

15.12.2022 4 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

(SPOILER) Jednoho dne se Sharon dozví o svých sousedech zvláštní věc a rozjíždí spolu s dívkou Niki pátrání.

Krásný a smutný příběh o rodině, která funguje pod nadvládou tyranizující matky.
Naštěstí se zde dočkáme šťastného konce.
Za mě povedená kniha.

09.12.2022 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Páni, tak tohle bylo trošku jiné a přitom pořád totální pecka!
Minimálně čtvrtinu knihy jsem měla pocit, že čtu Bridgertony. Mladá Sofie si musí vzít Josepha, neznámého cizince, aby zajistila blahobyt pro svou rodinu. Ovšem když se odstěhuje na sídlo Northwood, zjistí, že její nová rodina skrývá mnoho tajemství.. Některá jsou velmi děsivá.
Kniha je rozdělena na dvě části, když skončí první, říkáte si, super, dopadlo to dobře a co se bude dít v té další?.. Opak je pravdou. Duchů je zde poměrně méně, než v předchozích knihách, ale příběh mě opravdu pohltil a moc se mi kniha líbila.

02.11.2022 5 z 5

Temná zima Temná zima Flint Maxwell

Nářez, který jsem přečetla za 3h čistého času.
Už první kniha Vánice, po které jsem sáhla uplnou náhodou, mě pohltila. Temná zima je její pokračování, které opět stojí za to.
Konec zůstal otevřený, tak doufám, že na další díl nebudu dlouho čekat.

22.10.2022 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Tak prý závěr série s Fabianem Riskem.. V tom případě se dočkáte velkolepého finále.

Kdo zná knihy Stefana Ahnhema, tak ví, že to je jedna velká jízda. Kniha Poslední hřebík není výjimkou. Ať chceme nebo ne, celý příběh se tak nějak točí kolem slizáka Kima. Musím říct, že po tom všem jsem mu přála trošku jiný konec.. Ale tak hlavně že jsme se zde dočkali takového toho Dobro zvítězí nad zlem.

30.09.2022 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

S velkým studem se přiznávám, že tohle bylo mé první seznámení s českou detektivkou.. Ale! Rozhodně nebylo poslední.

Sympaťák detektiv Tomáš Volf a jeho kámoška soukromá vyšetřovatelka Eva Černá se sejdou v Tomášově rodné vesnici Svinov. Řeší se zde totiž zmizení dívky Elišky.. Brzy začnou na povrch vyplouvat okolností, které tento případ spojí s jiným případem, který se odehrál, když byl Tomáš teenager..
Kniha mě opravdu hodně bavila, příjemně se četla a já opravdu smekám před autorem. V klidu se může řadit mezi světové jedničky v krimi

16.09.2022 5 z 5

Vražedné sklony Vražedné sklony Cass Green (p)

Je fakt, že i autorčina kniha Sama v temném lese byla slabota.. Tady to bohužel nebylo jiné. Prvních 100 stran nezáživnyých, musela jsem se přemlouvat abych četla dál. Postupně se to mírně rozjelo, začaly se proplétat osudy postav. Nicméně knihu hodnotím jako podprůměrnou a do Sousedek už se ani pouštět nebudu..

15.09.2022 3 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

Na tuhle knihu jsem se dle anotace hodně těšila.. Možná proto pro mě je docela zklamáním, že se žádný velký příběh nekonal.

Hannah žije se svým manželem Owenem a jeho dcerou Bailey. Jednoho dne Owen zmizí a nechá po sobě jen vzkaz Ochraň ji..
Hannah se s Bailey vydává na pátrací cestu, která ji zavede až do Austinu, kde odhalí mnoho z Owenovy minulosti a mimo jiné přijde také na to, že její manžel není ten , za kterého se vydával..

Knihu hodnotím jako lehký podprůměr. Nenadchla, ale ani neurazila. Znovu už si ji ale přečíst nemusím.

11.09.2022 4 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

V pořadí již třetí kniha ze série Černá zima. Za mě nejlepší. Je fakt, že první kniha byla super, druhá ještě lepší a tahle vede.

Takovou radost jsem měla, když se Clare s Dorranem konečně setkali s Beth.. Ale tahle kniha je opravdu plná zvratů a trošku jsem se bála, že tímhle se série zakončí.. Ale ne, můžeme se ještě těšit minimálně na jednu knihu.
Víc z příběhu napsat nemůžu, tolik se toho tady stane.. Nezbývá než si knihu přečíst.

02.09.2022 5 z 5

Třetí na řadě Třetí na řadě Allison Brennan

Třetí na řadě je první díl série s FBI detektivem Mattem Costou, který není úplnej.. jako ostatní z FBI. Takto ho hodnotí policajtka v utajení Kara Quinnová, která se na nařízené dovolené připlete do vyšetřování vražd Trojkového vraha. Velmi kladně hodnotím celkový dojem z knihy, ten případ a vše okolo mě opravdu bavil. Kdyby kniha měla o 100str méně, nic by se asi nestalo, některé pasáže se zbytečně opakovaly nebo byly příliš zdlouhavé.
Nicméně kniha jako celek opravdu stojí za to a mimo jiné se nám zde opět rozvíjí romantická linka mezi hlavními hrdiny.. A to já mám ráda

21.08.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Jedním slovem - ÚŽASNÉ. Z téhle knihy jsem opravdu nadšená,ikdyž pro mě není žádné překvapení, že to stálo za to. Anders De La Motte zkrátka umí.
,, Stockholmák'' detektiv Vinston přijíždí na zdravotní odpočinek do vesničky za svou dcerou a exmanželkou. Jak už to tak bývá, kde je detektiv, je i vrah a tak se Peter nedočká odpočinku, nýbrž započne spolu s místní policistkou Tove hon na vraha.
Já jsem si vraha tipla dobře téměř na začátku, ale během čtení jsem byla párkrát na pochybách. Bravurně mě autor tahal všemi myšlenkovými směry.
Určitě doporučuji k přečtení. Za mě jedna z nejlepších knih co jsem letos zatím četla

12.08.2022 5 z 5