Ajuszka Ajuszka komentáře u knih

Nalezení Nalezení Jiří Březina

S velkým studem se přiznávám, že tohle bylo mé první seznámení s českou detektivkou.. Ale! Rozhodně nebylo poslední.

Sympaťák detektiv Tomáš Volf a jeho kámoška soukromá vyšetřovatelka Eva Černá se sejdou v Tomášově rodné vesnici Svinov. Řeší se zde totiž zmizení dívky Elišky.. Brzy začnou na povrch vyplouvat okolností, které tento případ spojí s jiným případem, který se odehrál, když byl Tomáš teenager..
Kniha mě opravdu hodně bavila, příjemně se četla a já opravdu smekám před autorem. V klidu se může řadit mezi světové jedničky v krimi

16.09.2022 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Po přečtení každé knihy o Bridgertonových si říkám :,, Jo, tak tahle byla nejlepší ''. No i zde tomu tak bylo. Příběh celé rodiny mě opravdu uchvátil. Kniha Čekanka je zaměřená na Penelope a Colina.. A nejen na ně. Konečně se zde dočkáme odkrytí totožnosti Lady Whistledownové

09.12.2021 5 z 5

Bez viny Bez viny Charlotte Link

Kdysi jsem od Charlotte Link narazila v knihovně na knihu V údolí lišek. Po přečtení jsem se vezla. Ona vám to prostě servíruje jedno za druhým, že když můžete, tak celý den sedíte a čtěte.

Tahle kniha nebyla výjimkou.
Setkáváme se zde opět s dvojici Caleb Hale a Kate Linvillovou. Děj se točí kolem pomsty a jak jinak než psychopata.
Příběhy, od nichž se pak odvíjela dějová linka, jsou smutné. Převážně pak ten od rodiny Welshových.
Pokud neznáte knihy této skvělé autorky, určitě neváhejte. Její detektivky opravdu stojí za to. Všechny!

20.10.2021 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Ach..
Bridgertonovi se mi dostali do podvědomí a hlavně pod kůži díky seriálu na Netflixu.
První řada mě uchvátila. Hned po skončení jsem začala pátrat, kdy bude druhá řada a při zjištění, že až příští rok, jsem se rozhodla, že čekat nechci. Chci pokračování a hned!
Tak jsem si nakoupila všechny dostupné díly.

Druhý díl se zaměřuje na vikomta Anthonyho, díky seriálu jsem si k němu už přiřadila velmi pohlednou verzi.
Kniha je boží. Ta atmosféra, to napětí a ta touha a vášeň.. To vše na vás dýchne.
Já, thrillerová duše, jsem se nad touto knihou opravdu bavila.
Takže hurá všichni na Bridgertony. Jak na knihy, tak na seriál.

06.10.2021 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Daniel Cole s novou knihou opravdu válí! Super poskládané detektivní trio, sem tam i nějaký vtípek, který člověka aspoň trošku odreaguje od té hrůzy, která je jinak v knize popisována.
Trošičku mi vadí, že vraha známe téměř od poloviny knihy,mám radši, když je na konci knihy ono pověstné wow. Ale! Konec není vůbec odfláknutý, naopak.. Vrcholí zde velké vrahovo finále.
Dle závěru bych řekla, že se i v další knize můžeme těšit na tyhle 3 detektivy. Já se těším :))

12.09.2021 5 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Tohle byla silná kniha. Věřím, že bohužel opravdu existují sekty, které dokáží takto vymýt mozek člověka. Ovšem celkové rozuzlení a konec jsem nečekala. Rozhodně doporučuji k přečtení.

02.09.2021 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Druhý případ Josie Quinnové mě bavil mnohem víc. Mizející dívky mě svým příběhem nepohltily jako tahle kniha.
Nejen že je Josie sympatická, místy mi připomíná Eriku Fosterovou, ale samotný případ, který řeší,vás opravdu pohltí. Opět jsou v hlavní roli velké peníze. Nicméně, ani na jedné stránce jsem se nenudila.
Těším se na další případ

05.07.2021 5 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Na tuhle knihu jsem narazila úplnou náhodou. Musím říct, že se v mém žebříčku knih vyšplhala hodně vysoko. Podobné prvky jako má Shari Lapena. Parta kamarádů po letech uvízne na horské chatě, kde je někdo pozval. Ale kdo? Poté se začnou dít divné až strašidelné věci. Kdo se jim chce pomstít za dávnou minulost? Mě to fakt bavilo a pokud autorka někdy vydá další knihu, rozhodně nebudu váhat.

02.02.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Tak jsem úspěšně završila sérii Ročních období

Tenhle příběh mě moc bavil. Kniha je tak dobře napsaná, že vás okamžitě vtáhne do děje.
Postupně rozplétáme tajemství, které je spojeno s jedním starým úmrtím. Opravdu to stojí za to.

Doporučuji celou sérii všemi deseti.

22.01.2021 5 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

Tak nebylo to špatné. V první řadě musím říct, že mě vždycky fascinují maminky dvojčátek, hlavně mají můj velký obdiv a tady je ta péče o dvojčata tak skvěle popsaná, že jsem trpěla s matkou.
K samotnému ději a celému příběhu - i přes počáteční skepsi se mi to líbilo. Spojily se zde psychické nemoci s kouskem nadpřirozena a nebylo to vůbec špatné.
Možná by z toho byl i dobrý film. :=)

03.01.2021 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Předá ti své dítě a pak skočí.. Jo.. U jedné části, kde jsou popsány pocity matky, jsem i slzu uronila. Fajn příběh, plný intrik. Jak jinak.. Mám dvě děti a jsem ráda že se mi tyhle poporodní problémy vyhly, musí to být strašně těžké.
Nemám tak úplně ráda knihy, kde se něco děje dětem, ale díky bohu, tahle měla šťastný konec. Určitě doporučuji

18.10.2020 5 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Tak tohle, tohle se mi dost líbilo! Super příběh, šílený vrah, který vraždí holky, které jsou si podobné. Zhrzený expřítel je jasná volba, ale pokud jste už trošku ostřílení detektivové, je vám jasně, že tak lehké to nebude. Mě skutečný vrah došel mírně za polovinou, ovšem celou pravdu jsem neuhádla. Doufám, že se dočkáme nějaké další knihy, tahle byla vážně super.

13.09.2020 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Tak tohle nebylo vůbec špatné. Trošku mi to připomínalo únos Natashy Campush. Ani si nechci představit, co musí oběť prožívat. Každopádně konec vás překvapí, ne všechno je takové, jak se na první pohled zdá.

19.06.2020 5 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Trošku pomalý rozjezd, ale pak to nabralo dost dobrý spád a nešlo přestat číst. Chvílemi mi byla hlavní hrdinka Stella dost nesympatická, nicméně asi zhruba za polovinou mi začalo docházet, jak to celé bylo. Nutno říct že takto nemocní lidé jsou opravdu mezi námi. Doporučuji přečíst :)

29.03.2020 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Po téhle knize jsem sáhla na doporučení jedné mé knihomolské kamarádky a musím říct, že to, byla Teda trefa do černého.
Zoe a Tantum jsou bezva dvojka, nechybí i pár úsměvných situací a případ, Který řeší je hodně zajímavý.
Určitě si autora dávám do oblíbených a budu bedlivě sledovat jeho další knihy.

27.12.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Jakože cože? To už je konec?.. Prosím další vaší knihu. Vážení, tuhle doporučuji opravdu všemi deseti. Chytne vás na první straně a drží vás v pozoru a napětí až do konce. Vraha jsem Teda opravdu netipovala, je to tak dobře napsané že si myslíte že to udělali všichni a zároveň nikdo. Za mě je tohle její nejlepší kniha.

18.09.2019 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Tak tohle vás rozstřílí.Ha,odstřelovač by tenhle vtípek nejspíš ocenil.Každopádně,nedoporučuji číst večer,jelikož z popisu horka budete mít neustále nutkání pít a pak je dost možné,že se v noci naběháte na záchod.Nicméně,napínavý příběh od samého začátku a když už si myslíte,že je konečně po všem..ale no tak,nechte se překvapit

25.03.2019 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Šup sem s další knihou. Autorka válí. Nejvíc mě ovšem zajímá vztah mezi Lucem a Avou :)

27.12.2018 5 z 5

Teď mlč Teď mlč Emily Elgar

Ja teda vubec nechapu nektere komentare tady. Kniha nebyla vubec zdlouhava,ba naopak me mrzelo,ze byla tak ,,kratka". Cetla se dobre,vtahla me do pribehu,pachatele jsem sice uz tusila asi od pulky,ale to vubec nevadi.Mrzi me osud Franka,prece jen jsem se tesila na happh end. Za me jo a to si myslim ze mam uz trochu ,,vkus" :)

22.09.2018 5 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

Jak nekdo muze tohle vymyslet??..Naprosta pecka,neskutecny pribeh asi 10ti lidi,ktery je propleteny tak,ze na konci jen lapete po dechu. Za me totalni pecka,dekuji za takoveho autora!

13.08.2018 5 z 5