ajla5 ajla5 komentáře u knih

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Moc pěkný příběh. Jen mám obavy, zda je konec skutečný.

08.05.2018 4 z 5

Dracula, má láska Dracula, má láska Syrie James

Všichni se tam chovali divně, falešně a lhali. K nikomu se nedalo přiblížit.

08.05.2018 3 z 5

Zelenina z ekozahrady pro radost i soběstačnost Zelenina z ekozahrady pro radost i soběstačnost Jaroslav Svoboda

Nádhera!

08.05.2018 5 z 5

Jak jsme v Teheránu četly Lolitu Jak jsme v Teheránu četly Lolitu Azar Nafisi

Krásná kniha!

01.05.2018 4 z 5

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Jazyk byl chvílemi poněkud archaický. A i když postavy hodně zažívaly, nedokázala jsem si žádnou zlidštit. To je pro mě důležité. Prostě plocho.

30.04.2018 2 z 5

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Skvělá série!!! Hvězdné války se můžou jít vyfotit! Dokonalost! Kam se hrabe Avatar! Sádráci, lidi, všechno!

24.04.2018 5 z 5

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Skvělá jízda!

16.04.2018 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Velmi napínavé a překvapivé. Postavy stále zrají a neustále se něco děje. Bohužel se ale obávám, že hlavní hrdinové nespějí na svém jednirožci za duhou. Těším se na dvojku.

14.04.2018 5 z 5

Čarovná Čarovná Alex Flinn

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst. Říkala sem si, že ta perníková chaloupka a rozhovory, které postavy v této části vedou, jsou opravdu silně přitažené za vlasy. Ale postupem času se mi to začalo líbit a postavy získávaly jasnější kontury. Třeba Kendru jsem si na začátku představovala jako tu dívku na přebalu. Postupně, a určitě i vlivem propojení s jinou knihou (a také filmem) od této autorky - tedy Netvorem, jsem v ní trochu začala vídat Mary Kate Olsenovou:). Postavy se vyrýsovaly a najednou byly velice lidské a pochopitelné. I ty nadpřirozené. Konec mně mile překvapil. Prostě krásná pohádka. Ráda bych si přečetla další Kendřiny příběhy.

05.04.2018 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Nějak mě to nezaujalo.

02.04.2018 3 z 5

Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stephenie Meyer

Myslím, že přehodit pohlaví hrdinů, byl dobrý nápad. Beau mi byl sympatický. Ten kluk je opravdu vtipný. Navíc měl typicky mužské vlastnosti a to bylo fajn, a tudíž uvěřitelné. Není to naštěstí Edward s povahou Belly. Taky se mi nezdály scény, kdy ho Edyth nese. To bylo opravdu divné. Edyth mi k srdci nepřirostla. zdála se mi nedotažená a až moc rázná. Tu zamilovanost jsem jí nevěřila. Za mě je tenhle příběh dobrý. Ale opravdu jen dobrý. Z druhé strany knihy e původní příběh a ten jsem si samozřejmě přečetla také. ( Po kolikáté?) Za mě je to prostě Edward forever. No, a teď už se snad dočkáme Půlnočního slunce.

26.03.2018 3 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Krásný příběh! Autumn se mi zdála děsná a nesympatická. Ale postupně jsem jí přišla na chuť. Zato Dax!

23.03.2018 5 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Skvělá kniha! Bohužel opravdu smutná. V celém jejím průběhu se mi draly slzí do očí a to jsem věděla, jaká samota bude gradovat. Ray je odsouzen k samotě snad už při narození. Když se setká s Jednookem, začne se jeho svět proteplovat a jasnit, snad vlivem nadcházejícího jara. Jenže stále vidíte tu izolaci, smutek a drolícím se štěstím do jeho života proniká zmar. Jeho velký útěk do nikam je prozářen sluncem a voní létem, divokými květinami a všude slyšíme rorýse a šum moře. Události jeho předchozího života nám Ray ukazuje pomalu a opatrně je dál odkrývá s nastupujícím podzimem. Zimní gradace je prostě děsivá smršť. A to už jsem pro slzy neviděla. Je mi to tak líto. Popisy prostředí jsou dokonalé. Ray i Jednooko vám to prostě ukáží svýma očima a vy to VIDÍTE, SLYŠÍTE A CÍTÍTE.
Bohužel jak je v knize řečeno jasně a zcela pravdivě: Obec je dobrá věc, jenom když do ní patříš.

21.03.2018 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Kniha, která vypráví o tom, že spolu lidé mají mluvit a mají být upřímní. Jinak zničí svoje životy i těch, které milují.

18.03.2018 3 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Opravdu skvělá kniha. Už dlouho jsem se tak nepobavila. Určitě ji budu číst znovu.

10.03.2018 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Příběh přesně pro moji současnou náladu. Kopec dobrodružství, krásný pár, šarmantní padouch a dech beroucí popisy větru a krajiny. Prostě jsem tam s nimi byla a mám větrem ošlehanou tvář a navlhlé oblečení.

06.03.2018 4 z 5

Lucy Crownová Lucy Crownová Irwin Shaw

Krásný příběh o lidech, kteří milují a chybují. O pomalém a přitom rychlém plynutí času. O touze žít správně a s láskou. Prostě krása! Opět se cítím zasažená :popisem vzduchu,vůně oblečení, ruchem měst, tichem nocí, smíchem dětí.

03.03.2018 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

MíšaS. Jsem Husákovo dítě a Nástroje smrti jsou nej!

22.02.2018 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Nejdříve sem viděla třetí řadu seriálu a ta se mi líbila opravdu moc. Ale jakmile jsem se pustila do čtení, viděla jsem, jak moc je to jiné. Kniha je mnohem dobrodružnější než seriálový přepis a také spousta věci je tam jinak. Už se těším na další vývoj!

14.02.2018 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Není to špatný příběh, ale pro mně až moc cukrový. A ten překlad je opravdu prastarý.

21.01.2018 3 z 5