ajla5 ajla5 komentáře u knih

Něžná je noc Něžná je noc Francis Scott Fitzgerald

Skoro do konce mi všichni lezli hrozně na nervy. Samá klišé, unudění lidé, řeči pro řeči, ale na konci to krásně zapadlo.

25.10.2019 3 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Nevyužitý potenciál? Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Přečteno za jeden den. Skvělý a velice napínavý příběh. Doporučuji.

03.10.2019

Letní světlo, a pak přijde noc. Nic víc nemohu napsat. Přesně to vystihuje celou knihu a krásu v ní.

18.09.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Super kniha. Detektivky moc nečtu, ale bála jsem se jít i na záchod. Napětí až do konce. Doporučuji.

11.09.2019 4 z 5

Válka nemá ženskou tvář Válka nemá ženskou tvář Světlana Alexandrovna Alexijevič

Nádhera! Takových knih by mělo být více. Lidé umírají a my nic nevíme. Jak žili, na co mysleli, co cítili?

27.08.2019 5 z 5

Pořád nemůžu uvěřit, že jsou to skutečné výpovědi skutečných lidí. To je prostě neuvěřitelné.

10.07.2019 5 z 5

Napětí Napětí Naomi Alderman

Žádná naděje, žádná útěcha, absolutní absence lásky. Všichni jsou vyděšení k smrti a ústa mají rozevřená hrůzou. Celou dobu slyším Jima Morrisona: Nikdo to tu nepřežije.... A mimochodem: to přeskakování v čase je skvělý.

12.03.2019 5 z 5

Neříkej, že nemáme nic Neříkej, že nemáme nic Madeleine Thien

Vím, co se v Číně dělo a děje, ale i přesto mě tahle kniha znovu a znovu rozplakala. Prostě jsem pořád naivní husička.

10.03.2019 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Nalákal mě film. Bylo to trochu jiné, ale rozhodně krásné. Čistá touha na papíru.

05.02.2019 4 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Hrozně jsem se nudila.

24.12.2018 1 z 5

To bylo smutné a to mám rozsvícené všechny lampy a svíčky. Asi mi pomohou jen náladové varhany na 670.

03.11.2018 5 z 5

Předveďte mrtvé Předveďte mrtvé Hilary Mantel

Pan sekretář je opravdu kluzký jako hrozinka, ale přesto ho mám ráda. Jen když poslouchám jeho úvahy a slova, cítím se jako myš hypnotizovaná hadem. Ale je tak laskavý, jeho mysl je geniální malíř a já ty obrazy hltám. A vůbec není pomstychtivý????. Jindřich je psychopat bez svědomí, sebestředné monstrum.

31.10.2018 5 z 5

Topíme se v sobě Topíme se v sobě Jasinda Wilder

První polovina krásná a pak děsivý úpadek. Jen ten country playlist byl super.

29.10.2018 3 z 5

Slib Slib Lisa Kleypas

Zklamání.

25.10.2018

Wolf Hall Wolf Hall Hilary Mantel

Pan Cromwell je básník. Jeho vidění světa je jako obraz od Moneta. Jen mě děsí, co všechno s klidem udělal. Jak si pěkně pracuje a ta jeho láska k Rodině. A Jindřich je buď stvůra nebo nevzdělanec. Anebo, Bože, obojí.

22.10.2018 4 z 5

Malíř pomíjivého světa Malíř pomíjivého světa Kazuo Ishiguro

Pan Ono svůj příběh vypráví tak přesvědčivě, že mu často přikyvuji. A pak mi ten obraz jeho života někdo poleje sakém.

09.10.2018 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Znovu krásné popisy lidí, krajiny, života...

03.10.2018 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Moc hezké. Ty popisy! A přitom to bylo jiné než Selský baroko, opravdu ženský pohled a myšlení. Krása. Tleskám, pane Hájíčku.

26.09.2018

Portrét dámy Portrét dámy Henry James

Tak to bylo peklo. Ani jedna postava mi nebyla sympatická. Všichni byli lhostejní k druhým, nechali je padnout a nesouvisle blábolili. Oproti Washingtonovu náměstí to byla děsivá skvadra.

09.09.2018 2 z 5

Svatojánský lunární kalendář Svatojánský lunární kalendář Eva Francová

Jako vždy krásná a praktická kniha.

09.09.2018 5 z 5