aji aji komentáře u knih

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Kniha se mi velmi líbila, vtáhla mě do děje. Je spíše pro nenáročného čtenáře, ale pro odpočinkové čtení ideální.

15.10.2015 2 z 5

Knihu jsem četla jen kvůli povinné četbě na střední škole. Předem jsem vůbec netušila, o čem děj je, a proto jsem v tom byla trochu zamotaná. Ale já mám takové knihy ráda. Čtenář až do úplného konce netuší, na čem je.

15.10.2015 3 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Film jsem viděla před přečtením této knihy. Ano, byla jsem překvapená, že půlka knihy ve filmu vůbec nebyla a naopak. Ale nemůžu říct, že se mi kniha nelíbila. Mě bavila, zasmála jsem se a přečetla jsem ji docela rychle. Já rozhodně doporučuji.

15.10.2015 4 z 5

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Většinou přečtu vše, i když mě to trochu nebaví. Tuto knihu jsem ale odložila docela brzo. Vůbec mě to nijak neoslovilo a nezaujalo.

06.05.2015 1 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Knihu jsem přečetla hned. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběh ve mně zanechal velmi smíšené pocity a doteď mi je z toho smutno. Opravdu všem vřele doporučuji. Jedna z nejlepších knih s tématem holocaustu co jsem kdy četla.

06.05.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu jsem četla ve škole na notebooku. Učitel se asi musel divit, proč se tak červenám. Kniha je ale suprová. Další dva díly už mě tak nezaujaly a ani jsem je nedočetla, ale první díl...pecka.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Všechny knihy této ságy už mám jednou přečtené. A oblíbila jsem si je natolik, že si je čtu znova. I když po tom, co jsem viděla filmy už to tak neprožívám.

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Dobrovolně bych ji nikdy číst nezačala. Četla jsem ji jen kvůli povinné četbě. Knížka mě ale velice oslovila a oblíbila jsem si ji.

30.03.2015 4 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Tuto knihu jsem si vytáhla u maturity. Děj je jednoduchý a sympatický.

30.03.2015 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Opravdu jsem měla jiné představy o této knížce. Čekala jsem spíše romantický příběh. Ale o to víc mě to příjemně překvapilo. Pro mě to bylo trochu složitější čtení. není to vyloženě knížka do vlaku, ale spíše na klidné chvíle doma, protože jakmile jen na chvíli přestanete děj vnímat, úplně se v něm ztratíte.

Temné vize Temné vize Stephen King

Knihu jsem si v knihovně půjčila jen kvůli povídkám Stephena Kinga. Další dva autory jsem neznala, ale přečetla jsem si je. Na můj styl až moc sci-fi, ale četlo se to skoro samo.

22.03.2015 3 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Tato kniha mi dala docela zabrat. Na mě byla až moc zdlouhavá a čekala jsem trochu napínavější konec. Statečně jsem ji ale přečetla, protože jsem vážně chtěla vědět jak to dopadne. Děj byl opravdu zajímavý, ale prostě moc protáhlý.

22.03.2015 3 z 5

Memento Memento Radek John

Díky této knize jsem si uvědomila, že celkový pohled na narkomany v dnešní společnosti není oprávněný. Ano, je pravda, že si každý za svůj život rozhoduje sám, ale za situace, které ho k činům vedou už tak moc ne. John v knize popisuje abstinenční stavy a vnitřní boj narkomana To si většina z nás nedokáže představit. Knihu opravdu doporučuji všem.

05.03.2015 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

I když jsem se do této knihy pustila jen kvůli povinné četbě na střední škole, nelituji. Skvělá knížka. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. A i když je film dobrý také, na knihu prostě nemá.

05.03.2015 5 z 5

Pohádky bratří Grimmů (23 pohádek) Pohádky bratří Grimmů (23 pohádek) Jacob Ludwig Carl Grimm

Pohádky jsem si přečetla až teď ve svých 20ti letech. To, že mi je rodiče četli když jsem byla malá, nepočítám. Ale ty opravdu drsnější nejspíš vynechávali, jelikož si je opravdu nepamatuji. U některých pohádek jsem se i nasmála. Za mě 5 hvězdiček.

05.03.2015 5 z 5

Tajnosti Tajnosti L. Marie Adeline (p)

Žádné soudy. Žádná omezení. Žádný stud. Ano to je přesné. Tato kniha nezná taková slova. Autorka píše o věcech, o kterých se většina lidí "bojí" mluvit. Kniha je otevřená vůči sexuálnímu životu. Některé pasáže byly možná až moc peprné, ale jinak vcelku dobrá kniha.

05.03.2015 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Opravdu mě překvapilo, že takový román a navíc z pohledu mladé dívky napsal muž. Tuhle knihu jsem si velice oblíbila a opravdu jsem se u ní nasmála.

05.03.2015