kopretina21 kopretina21 komentáře u knih

Barma Barma Guy Delisle

Jako znalce Barmy mě knížka potěšila. Moc milé for me:-) :-) :-) :-)

02.02.2014 4 z 5

Pchjongjang – Výlet do Severní Koreje Pchjongjang – Výlet do Severní Koreje Guy Delisle

Dlouhodobě se zajímám do KLDR, takže tahle knížka nemohla chybět. Opět jsem se dozvěděla několik podrobností, o kterých jsemdosud nenevěděla. Ale tato kniha je např. slabší než tak Barmě. Možná je to i tím, že Barmu znám z několika mých cest, KLDRdosud jen na papíře.

02.02.2014 1 z 5

Hodiny Hodiny Agatha Christie

No, už jsem od autorky četla lepší...Jako oddychovka by to šlo.

14.01.2014 2 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Jako oddychovka dobrý, ale jinak žádná velká myšlenka. Ale pobavila jsem se.Konec je zajímavý.

14.01.2014 2 z 5

Kašli na to! Uleví se ti Kašli na to! Uleví se ti John C. Parkin

Jo jo, worka má pravdu, stačí se řídit jen tím nadpisem. Některé kapitoly mi přijdou až hodně přitažené za vlasy. Ale podstata je dobrá, vážně je možné se vykašlat na spoustu věcí, protože oni se jen tak dělají, že jsou důležité...nejsou.
Autor knihy si hlavně dělá dobrý byznys z tohoto tématu - kursy, knihy atp. Ale když mu to vynáší, proč ne...

14.01.2014 3 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Vážně výborná kingovka. Chytila mě od první stránky. Geniálně vymyšlené, není to prázdné, člověka to nutí přemýšlet, jak sebemenší detail může tolik věcí změnit a hodit Vás na jinou cestu - "efekt motýlích křídel". Konec vážně úžasný, slabší povahám možná ukápne i slza...jako mě. Ach Sadie...
Vřele doporučuji, nebudete se nudit !!!

14.01.2014 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Brilantní a plastické popisy postav a maloměsta. Začátek je pro mne trochu nudný, od druhé třetiny jsem byla vtažena do děje a s napětím očekávala, jak to dopadne. Konec je překvapivý, ale bohužel opět musím napsat, že závěr je trochu sladkobolný kýč. Zásadní myšlenky v knize nejsou, vracet se k ní nebudu, ale přečtení nelituji.
Knihu jsem četla jako e-knihu, měla jsem trochu problém si zpočátku zapamatovat si všechny ty posravy, v e-knize se hůře vrací pro osvěžení již proběhlého.
K přečtení doporučuji.Kdo rád čte o spleti různých vztahů, motivů a lidských zákeřností, užije si.

04.11.2013 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Od Browna jsem četla vše a Inferno mi přijde jako slabší, snad je to tím, že už se to hodně opakuje. První polovina pro mne byla utrpením a těšila jsem se, kdy už bude konec (knihu jsem nechtěla odložit bez přečtení). Druhá polovina se mi líbila víc, měla větší spád, konec se četl jedním dechem, ale několik pár posledních stran již označuji za překombinovaný klíč.
Pokud někdo nenavštívil Florencii, Benátky nebo Istambul, musí mít nutně problém s představou co a jak.

No, stačilo jednou a vracet se k této knize určitě nebudu. V každém případě mě to však motivovalo trochu prostudovat Dantovo Peklo a Botticelliho Inferno.

11.10.2013 3 z 5

Souhlasím s většinou diskutujících zde, určitě je lepší první polovina knihy, která se čte doslova jedním dechem. Se druhou polovinou jsem měla paradoxně problém - díky nebývalé akčnosti. Místy mi to přišlo jako béčkový americký horror. Škoda, téma je velmi zajímavé a myslím, že pokud by autor zůstal u podivného tajemna a časových smyček první půlky, bylo by to výborné. Nakonec jsem byla ráda, že jsem to dočetla.
Nicméně, jedná se o ještě vcelku solidní čtení na léto. Jako oddychovku ji lze doporučit, nějaký velký myšlenkový přesah však v knize asi nehledejte.

17.07.2013 3 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Předchozí dva díly hodnotím jako lepší - snad je to tím, že zde již bylo hodně "civilizace". Určitě ale budu pokračovat v dílech dalších.

Relikvie Relikvie Lincoln Child

Napínavé, ale trochu jsem se ztrácela v architektonickém popisu muzea, tak jsem to vypouštěla. V každém případě má kniha velmi překvapivý konec. Od autora jsem četla Zátiší s vránami a to bylo zcela jednoznačně lepší.

09.07.2013 3 z 5

Václav Havel. Politická tragédie v šesti dějstvích Václav Havel. Politická tragédie v šesti dějstvích John Keane

Doporučuji všem naivům -hlavně pravdoláskařům. Aby si nemysleli, že VH byl taj jednoznačně kladná postava. Kniha obsahuje mnoho zajímavých informací o VH, které jsou důležité pro pochopení některých dobových situací. Moc zajímavá je kapitola popisující jeho vztahy k ženám, to je výživné čtení.

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Pro mne je kniha plná neakceptovaného násilí, nevyhovoval mi ani jazyk. Knihu vnímám jako maximálně rozervanou, rozpadlou...ale to je pro mnohé asi to kultovní a "rajcovní". Dočetla jsem do konce, ale byla jsem ráda, že to mám za sebou. Nelíbilo se mi to od začátku, snad možná prostřední pasáž byla zajímavá (regenerační terapie).Omlouvám se všem fanouškům této knihy, já tomu nerozumím.

12.05.2013 1 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Pěkné, pečteno se zájmem a rychle. Dle mého je lepší zejména první část, konec se již tak nějak vleče...
Ale málo platné Orwell 1984 je prostě lepší.
Ale fakt je, že takhle to někdy může dopadnout, knihy přestanou lidi číst sami od sebe, ani nebudou potřebovat nějaké požárníky. Budou čučet do kompů, budou připitomělý z různých fejsbuků, mobilů...a možná je to záměr, nechť je lid nevzdělaný, ono se s ním pak lépe manipuluje.

Tady na stránkách se naštěstí scházejí lidi, co stále čtou. Tak snad nás nezačnou likvidovat :-)

09.05.2013 3 z 5

Jupííí, už se těším na další díly !!!!

08.05.2013 5 z 5

Pletky s osudem Pletky s osudem Simona Monyová (p)

Ale jo, vcelku to jde. Lehké, ale docela zdařilé oddechové čtení pro ženy. Nechybí napětí, jak to nakonec dopadne.

30.04.2013 2 z 5

Odcházení Odcházení Václav Havel

Hru považuji za BLÁBOL, v závěru totálně rozsypaný. Ale je zjevné, že Havel přece jen náhled na své frázovité plkání měl. Celý text je příliš "technický" a postrádá přirozené emoce. Konec jsem dočítala s obrovským sebezapřením...
Nic mi to nedalo.

30.04.2013 odpad!

Yekta Uzunoglu: Výpověď Yekta Uzunoglu: Výpověď Petr Žantovský

Pokud je toto pravda, tak je opravdu šokující, co všechno je v ČR možné. A vypadá to, že to asi z velké pravděpodobnosti pravda bude., sic místa trochu zdramatizovaná.

29.04.2013 2 z 5

Smrt v sametu Smrt v sametu Petr Hájek

Mnoho lidí tuhle zajímavou knížku odsuzuje, aniž by ji četlo. Já ji považuji za velmi zajímavou, za nejsilnější pasáže považuji ty o mediokracii, která totálně manipuluje míněním veřejnosti (tupého stáda). Hájek se dívá na svět širokospektrálně, v překvapivých souvislostech. Knihu rozhodně doporučuji každému, kdo rád přemýšlí. Tato kniha minimálně dává dost podnětů, jak o věcech uvažovat jinak.
Dle mého názoru je však kniha poněkud více než zdrávo poznamenána úvahami o Apokalypse, čemuž jsem tak úplně neporozuměla. Což je možná spíše můj problém.
Kniha není pro hloupé, ale pro chytré čtenáře.

29.04.2013 3 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Žert mě přesvědčil, že Milan Kundera je náš (?) nejlepší spisovatel. Nalezla jsem zde spoustu myšlenek k zamyšlení. Začátek hodnotím jako velmi čtivý, poněkud nudné jsou pasáže o folkloristice, od druhé půli je to napínavé a Kundera excelentní. "A pocítil jsem děs, že věci vzniklé omylem jsou stejně skutečné jako věci vzniklé právem a nutně. Jak rád bych odvolal svůj životní příběh ! Jenomže jakou mocí bych ho mohl odvolat, když omyly, z nichž povstal, nebyly jen mými omyly ?"

21.04.2013 4 z 5