Barma

Na cestách s Lékaři bez hranic po Myanmaru To, co ho zavedlo za dveře totality, nejsou jeho vlastní pracovní povinnosti. Guy Delisle se tentokrát vydal ve stopách své ženy na misi Lékařů bez hranic. V Barmě tak kreslí deník čerstvého otce na mateřské, s humorem a nadsázkou opět odhaluje pokroucený život v zajetí idejí – pro tentokrát vojenské chunty. Vyzbrojen kočárkem s malým Louisem se pokouší přiblížit k Aun Schan Su Ťij, která bydlí o pár ulic dál, ale také proniknout do klubu australských diplomatů, protože ti mají luxusní bazén. A učí místní nadšence základům animace. To vše tradičně černo-bíle s vtipnými dialogy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84271/barma-jIM-84271.jpg 4.294
Literatura světová, Komiksy
Vydáno, BB art

Chroniques Birmanes, 2007

Kniha Barma

Mánička178
11.10.2020

Hodně mě pobavila epizodka o shánění inkoustu nebo kreslení levou rukou :D Každopádně docela brutální svědectví o životě v Barmě - doly na drahé kameny, stěhování měst, závislosti na heroinu... Člověk se až diví, že některé země vůbec nějak fungují a nekončí v propadlišti dějin.

dlabikk
02.12.2019

S komiksem začínám a baví mě. Ráda poznávám země tímto způsobem :o)

Elsinor024
03.07.2019

Guy Delisle mi bude chybet... :) Precetla jsem jeho ctvrty komiksovy cestopis a zatim zadny dalsi na obzoru. Autor ma uzasne nadani popsat obycejny den, kdy se vlastne skoro nic nedeje, zajimave.
Dokaze si ze sebe udelat srandu, stane se na chvili mnichem, popise dulezitou praci lekaru bez hranic v uplne odriznute oblasti. Klidne take ukaze bujare vecirky nevladek v chude zemi, super auta s chuvami rodinnych prislusniku humanitarnich pracovniku.
Ale hlavne se dozvite spoustu veci o tak vzdalene zemi, jako je Barma, kde v dobe Delisleho pobytu nedaleko od nej zila 'ta pani'.
86% obyvatel zavislych na heroinu v jedne z oblasti je opravdu sila. Take auta s volantem vpravo, kdy vojenska vlada naridila i jizdu vpravo a predjizdeni bez spolujezdce se tak stalo ruskou ruletou, je jen jedna z absurdnosti rezimu.
I kdyz se mi nejvic libil Jeruzalém, i tahle kniha rozhodne stala za precteni.

LuckyVagabond
23.01.2019

Tak už mám za sebou Pchjongjang, Jeruzalém, Šen-čen a teď konečně i Barmu. V tomto případě je příběhově asi nejslabší, ale kupodivu to vůbec nevadilo. Delisle dokáže podat i každodenní rutinu života ve zkorumpované Barmě s vtipem a lehkostí, tak že vás to prostě bude bavit. Plus si člověk trochu rozšíří obzory ne jen o Myanmaru, ale získá i vhled do práce různých neziskovek.

Disease
17.09.2018

Nejslabší Delislův "cestopis". Místy by se dal použít podtitul "Nuda v Barmě".

LaMila
02.06.2018

Skvělá kniha. Doporučuji všem.

Jizi
11.05.2018

Cestopis v obrazech. Ne. Jinak. Lépe. Milý cestopis v milých obrazech. Delisle dělá "diplomatického" manžela v zemi ovládané juntou a sužované AIDS a malárií a chudobou, rozhlíží se kolem a co vidí, to zachycuje v krátkých skicách, jež nám život v daleké a vlastně naprosto neznámě Barmě přiblíží lépe, než kdejaký vážný a děsně věcný dokument.

Tomas@S
04.04.2018

Po nadseni z autorova dilka "Cestovni denik z Ciny" je tohle mirne zklamani. Kresba je velmi zjednodusena, az moc rekl bych, vtipky nejsou az tak vtipne, proto ubiram jednu hvezdicku. Ono to asi souvisi i s tim, kde se dej odehrava, t.j. ve vojenske diktature v Barme, kde se nic moc srandovniho nedeje. Presto je to zajimava a obcas i vtipna sonda do "bezneho" zivota v teto exoticke zemi, kde je stat rizen ne jako firma :-) , ale jako vojenska jednotka. V planu mam sehnat i ostatni komiksy, zvlaste se pak tesim na "Vylet do Severni Koreje".