Václav Havel. Politická tragédie v šesti dějstvích

Na základě systematického studia a pečlivého pozorování připravil renomovaný britský novinář a profesor politických věd knihu, ve které se pokouší zachytit všechna významná životní údobí Václava Havla včetně rodinného zázemí, prvních literárních pokusů a divadelních počátků až k dnešku, kdy tento výsostný dramatik a humanista stojí v čele státu. Na základě několika osobních setkání i v předlistopadovém období autora této knihy zaujala i politická a lidská osobnost člověka, který se později stal symbolem odporu proti totalitní moci. Ovšem osobnost V. Havla Keane rozhodně nevidí jednoznačně. V šesti tématicky odlišených kapitolách se snaží vykreslit zejména možné důvody a příčiny, které vedly především v druhé polovině 90. let k jistým rozporuplnostem a ke skutečnosti, že Václav Havel pravděpodobně nedostál všem cílům, jež si kdysi předsevzal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100245/vaclav-havel-politicka-tragedie-v-sesti-dejstvich-100245.jpg 3.516
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Volvox Globator

Vaclav Havel. A Political Tragedy In Six Acts, 1999

Kniha Václav Havel. Politická tragédie v šesti dějstvích

Damato

Tak nějak jsem si ověřila u knihy to, co vím už dávno
Rozhodně nesouhlasím, že tento člověk měl vysoký mravní kredit- ale to nebudu soudit já, jednou to vyhodnotí budoucnost- což tato kniha také tak trochu vyhodnocuje.
Souhlasím s tím, že jako dramatik byl par excellence .
Souhlasím s tím, že v listopadu 89 byl milován celým světem - nenapadá vás ale , že dav byl trochu zfanatizován ( co takhle pohádka Císařovi nové šaty...)
Souhlasím s tím, že ho- jako všechny lidi -ovlivnilo dětství a prostředí, ve kterém žil. Ve svém principu mu byl dělný lid naprosto ukradený...a to nejen v dětství, ale i jako politik na tom se vztahem k obyčejnému lidu nebyl až tak "echt gold". Nakonec setkání s polským předákem Lechem Valesou ukázalo, jak to ten náš "lidumil" uměl zahrát...A oni mu to (VH) v tom Polsku až tak nebaštili...
I tu demokracii si představoval trochu jinak, než my, obyčejní lidé. A my mu to všichni baštili- a spolkli i s navijákem

Tatopulos
24.05.2019

Dovolím si malý aktuální vtípek- " Dobrý den pane prosím Vás, jak se dostanu na náměstí Václava Havla ?"
"Poradím Vám, když půjdete kolem pomníku Václava Havla, vydáte se po ulici Václava Havla, pak zabočíte kolem laviček Václava Havla, tam se dostanete ke škole Václava Havla, projdete parkem Václava Havla a za tímto parkem je náměstí Václava Havla"

heavy66
21.06.2014

K Václavu Havlovi mám rozporný vztah, jak už mladší ke starším autoritám někdy mívají. Náš nejvýznamnější "porevoluční" prezident s vysokým mravním kreditem, který přivedl Českou republiku z východního vazalství zpět do Evropy. Zároveň člověk, který rozdělil národ, měl, jako každý z nás, slabé stránky a musel ve své funkci činit kompromisy. Člověk, který patří mezi významné osobnosti českých dějin, ale ne na piedestal poloboha. I o tom je kniha Johna Keane.

ajaworld
09.07.2013

Doporučuji všem naivům -hlavně pravdoláskařům. Aby si nemysleli, že VH byl taj jednoznačně kladná postava. Kniha obsahuje mnoho zajímavých informací o VH, které jsou důležité pro pochopení některých dobových situací. Moc zajímavá je kapitola popisující jeho vztahy k ženám, to je výživné čtení.