Aivinka Aivinka komentáře u knih

Docela dobrý příběh a hezké zpracování. Nicméně autorovi patří velká poklona protože málo lidí dokáže v pochmurné atmosféře vytvořit čtenáři usměv na tváři. Stejně jako Stoletý stařík (kterého jsem nečetla ale poslouchala audio knihu) jsem ráda že jsem knihu přečetla (v případě staříka poslechla).
Bohužel třetí kniha Zabiják Anders a jeho přátelé mě neupoutala, takže ji nejspíše číst nikdy nebudu (to platí i pro poslech).

12.04.2017 4 z 5

Purpurová stuha Purpurová stuha Kathleen Weise

Krásné, ten konec mě trochu zarazil a jsem zaražená až do teď ale to nic nemění na mém hodnocení.

27.01.2017 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Kniha mě příjemně překvapila. Čekala jsem ji daleko horší a když pominu ty zdlouhavé rozhovory tak se mi kniha líbila.

27.12.2016 4 z 5

Doctor Who: Generace velkého třesku Doctor Who: Generace velkého třesku Gary Russell

Nevím, jestli jsem vypadla z loru Doctor Who, nebo byla tahle kniha prostě jen špatná. Některé dialogy byly prostě hloupé a nemyslím si, že by je Doktor někdy vypustil z pusy. Postavy nic moc, ani jedna mi nepřišla sympatická. Četlo se to rychle, ale za mě zklamání.

29.12.2023 3 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Každý máme jiný vkus, proto jde v této recenzi čistě o můj názor. Každý autor knihy si zaslouží obdiv za to, jakou cestu ušel, než svou prvotinu vydal.

Tahle kniha mě ale vyloženě nebavila. Anotace slibovala napětí a nové pohledy na smrt, byla jsem ale spíš zklamaná. Příběh se nikam neubíral, přišlo mi, že autorka dostala nápad na svět a to bylo všechno. Každá scén, která se dále odehrála, byla čistě náhodná. V posledních kapitolách šlo čistě jen o to, kdy se kdo s kým vyspí... no, myslím že to mohlo být pojato s větší pokorou. Některé dialogy a situace mi přišly vyloženě hloupé, jako kdybych četla fanfikci na Wattpadu.

Na konci celé knihy jsem vlastně dospěla k závěru, že to bylo jen jednou dlouhé tlachání o tom, jak je to na nic být mrtvá, ale vlastně se pro tebe nic moc nezmění. Vlastně se za celých 383 stran nic nevyřešilo.

Postavy mi často přišly prázdné a některé tam byly jen proto, aby tam prostě byly. Ne schválně, řekněte mi jednu charakteristickou vlastnost Charo, nebo Luciena. Jestli řeknete přidrzlý nebo trochu dětinský, tak jste se pravděpodobně trefili do každé postavy v této knize.
Abych jen nekritizovala, nápad s oživením samotných smrtek a provedení bylo zajímavé. Jde vidět, že tam se autorka vyřádila a dala do toho všechen svůj um.

Netvrdím, že autorka neumí psát, styl byl z jisté části poutavý, ale příběh mě absolutně nechytnul. Tohle prostě nebylo pro mě.

06.12.2023 2 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Asi bych zrovna k této knize nebyla tak přísná. Hlavní hrdinka, Tori Springová, si prochází nelehkým období dospívání, v němž je ústřední postavou její bratr, který má problémy s příjmem potravy, což je problém který se viditelně podepisuje na fyzickém i psychickém zdraví. Tori se pak viní, nejen ze svých činů a pocitů, ale také z toho, že její bratr je na tom milionkrát hůř a ona nemá právo si jakkoliv stěžovat. Tyhle pocity jsou v dospívání i dospělosti velmi časté a pokud se je autorka snažila vystihnout, udělala to velmi dobře.

Ano, jednání Tori je často nevysvětlitelné a iracionální, ovšem, je to dívka, která se potýká s existencionální krizí a silnými depresemi, nemám jí za zlé jejích chování. A příběh obecně taky nebyl úplně špatný, je to kniha pro mladší věkovou skupinu a rozhodně si najde svoje fanoušky. Já si čtení užila.

23.08.2023 5 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Kdysi dávno jsem viděla anime, manga má ale úplně jiné grády. Miluju styl kresby i celkový příběh. Pohled na smrt z dvou odlišných pohledů je zajímavá a myšlenkové pochody Lighta jsou úžasné. Za mě jedna z nejlepších mang dnešní doby.

17.12.2022 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Nedokážu úplně říct, jestli je to horší nebo lepší než Griša a ani to asi nechci. Bardugo píše skvěle, dokáže nádherně vystínovat postavy i svět tak, aby se do nich čtenář zamiloval na první pohled. Její světy působí povědomě, jako by jste je už někde viděli, nebo o nich četli v jiné knize. Tohle bylo vážně dobré. Nemyslím si, že autorka někdy překoná svou vlastní laťku, kterou nastavila její kniha Devátý spolek, ale v mých očích prostě nikdy neklesne pod plný počet hvězd.

26.08.2022 5 z 5

Hra o tebe Hra o tebe Neil Gaiman

Fajn, jak se s tímhle poprat? No, bylo to něco jiného. Kresba opět úžasná, příběh promyšlený a dobrý, ale postrádala jsem Věčné sourozence a Snění. Pár stránek se Snem a Lucienem mi to moc nevynahradilo. Bylo to špetku slabší, než jiné knihy ze série Sandman, ale já prostě nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem. Myslím, že mě čtenáři pochopí.

26.08.2022 5 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

O čem je vlastně tahle kniha? Jakou myšlenku chce prezentovat? Nevíte? To je možná ten důvod, proč jí lidé tak často kritizují. Předává a prezentuje myšlenky, které lidé už dávno znají. Válka je špatná, úsilí a dřina ti zajistí místo na piedestalech, uč se cvič a neber drogy, protože drogy jsou špatné. Myslím si, že hlavně v tomto ohledu lidé vidí chybu a ona to svým způsobem chyba je i není, subjektivní pohled zde hraje velkou roli.

Nesouhlasím s tím, že tato kniha je úplné klišé a ztráta času, jen nám popisuje něco, co je ve fantasy literatuře téměř denní chleba. Koncept školy je prakticky nezměněný a velmi mi připomínal knihy Nikdynoc a Píseň krve.

Válka byla prostě válka. Nevím co bych na ní vyzdvihla nebo zkritizovala, protože moc dobře vím, že bych jí nedokázala vykreslit o nic líp než autorka.

Ano, v knize se setkáte s výroky, které se rovnají skoro až spasitelskému komplexu, ale hlavní postava se vždy prezentovala jako silná dívka, která má prostě k záchraně světa sklony. Výroky mi k ní seděly, ačkoliv jsem si vědoma, že by je nikdy žádný žijící člověk nepronesl.

Co napsat závěrem? Kniha rozhodně není propadák, ale za bestseller bych jí taky neoznačila. všechno je v ní tak nějak mezi, jak se říká, zlatý střed. Za originální postavy, které, ano opravdu, byly originální, dávám bonusové body nahoru. Za ten konec, který byl předvídatelný, až to hezké nebylo, bych ty bonusové body klidně i ubrala, ale rozhodla jsem se být hodná. Přece jen jsem se u čtení bavila.

25.08.2022 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Zajímavý koncept. Rozhodně nesouhlasím s názorem, že kniha nemá co nabídnout, možná to jen neodpovídalo tomu, co od ní lidé očekávali. Sama jsem čekala něco trochu jiného, ale ve výsledku jsem si moc nestěžovala. Obvykle mám dost silný žaludek, ale tahle kniha se mnou při četbě několikrát zacukala a po dočtení jsem měla trochu zvláštní pocit z konzumace masa. Konec mě neohromil a popravdě trochu zmátl.

Viděla jsem tu i dost špatné hodnocení hlavní postavy a s tím musím souhlasit. Hlavní protagonista vás ničím neosloví. Nelitovala jsem ho a pokud to mohu tak směle říct, byl mi svým způsobem jedno. Nicméně v porovnání s příběhem to nevnímám jako velkou chybu.

Nakonec jsem knihu ohodnotila lépe, než bych asi měla, v poměru s chybami, které jsem v ní zaznamenala. Dala jsem na svůj subjektivní názor a hlavně na nepříjemný pocit, který ve mě kniha vyvolala, protože s tímto záměrem jsem jí koupila a to co jsem od ní chtěla mi poskytla.

22.08.2022 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 2 Zaslíbená Země Nezemě 2 Kaiu Širai

Pokračování bylo příjemnou oddechovkou. Sestra Krone mi ale bohužel nesedí a vyloženě trpím pokaždé, když se v knize objeví. Mama je pořád skvěle přítulná a odtažitá a co je nejlepší, poznáváme i další postavy. Kniha odhalí jejich stinné i světlé stránky, což je u tak malých dětí o to zajímavější. Nicméně druhý díl poskytl jen pramálo odpovědí, naopak vytvořil jen více otázek. Snad nám to třetí díl osvětlí.

04.06.2022 5 z 5

Obchodník s hudbou Obchodník s hudbou Rachel Joyce

Když jsem knihu poprvé otevřela, čekala jsem příběh o hudbě a muži který jí miloval, ale když jsem se začetla, uvědomila jsem si, že vlastně čtu příběh života. O tom jak nás dennodenně ovlivňuje hudba, ať už chceme nebo ne, o tom jak může být člověku ublíženo, o špatných i dobrých rozhodnutích ale hlavně o lásce. O lásce k hudbě, k lidem, k rodině, ale především k sobě samým.

06.01.2021 5 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Tak dobrou fantasy knihu jsem už dlouho nečetla! Jay skloubil dvě své knihy a udělal z nich Auroru! Mistrovská práce!

03.01.2021 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Druhý díl byl snad ještě lepší než ten první. Jay Kristoff se umí rozepsat, má dokonalé postavy a pečlivě promyšlený svět, který vás pohltí už od první stránky. Mia je sympatická postava, které odpustíte klidně i pár vražd.

21.09.2020 5 z 5

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Čekala jsem víc, mnohem víc a moje očekávání tuhle knihu nejspíš zabilo... Nebylo to úplně špatné, jen mi tam chyběla ta akce. Sakra, je to o špionech, tohle mi ale přišlo, jako 300 stran probírání nanic života hlavní postavy.

07.09.2020 3 z 5

Nový čas Nový čas Ida Jessen

Krásný příběh, něco úplně jiného. Do jisté míry poučný a srdcervoucí, ale trvalo mi trochu déle, než jsem se v příběhu zorientovala.

06.07.2020 4 z 5

Časogram Časogram Natalja Ščerba

Nevěřila jsem, že by tohle mohl být nejlepší díl série, ale už od poloviny knihy jsem pochopila, proč tomu tak je. Moc povedený díl plný zvratů a napětí.

10.04.2020 5 z 5

Cari Mora Cari Mora Thomas Harris

Jednu hvězdičku navíc za ten konec, ale kniha mě opravdu nebavila. V příběhu jsem se místy neorientolava, postavy byly suché a za mě tam chybělo jak napětí, tak i pocit strach který mi dosud autor hojně nabízel.

23.02.2020 2 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Nádherná kniha, nemohla jsem se odtrhnout! Je to úplně jiný fantasy svět který je nádherný a děsivý zároveň. Saša je simpatická hlavní hrdinka, které budete fandit až do poslední chvíle ať už si zvolí jakkoliv. Jediné co mě zklamalo byl konec. Možná bych ho přivítala víc uzavřenější.

08.11.2019 5 z 5