Jeden rok přehled

Jeden rok https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495444/bmid_jeden-rok-l0q-495444.jpg 4 135 135

Smrti se smát série

Myslíte si, že po smrti dojdete klidu? Ne, když budete mít smůlu. Já ji měla. Překvapivě. Místo odpočinku jsem se dočkala bandy vyšinutých smrtek, které si svůj čas mezi sbíráním duší krátí vztahovými peripetiemi, za něž by se nemuseli stydět ani hrdinové telenovel, dramatů, tragédií a tragikomedií všeho ražení. Takže vítejte v Ruinách, domově Smrťáků. Jsem Ema a budu vaše průvodkyně.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jeden rok. Přihlašte se a napište ho.

Marketka993
27.04.2024 3 z 5

Nápad dobrý, děj celkem svižný, ale celý dojem kazí to obrovské množství hrubek.

jana1874
19.04.2024 4 z 5

4,5
,,Myslím si, že občas musí člověk padnout na dno, aby našel to, co hledá."

Prožijete jeden rok v Ruinách, kde žijí smrtky, které pokud zrovna nemusí sbírat duše zemřelých, tak prožívají své vlastní radosti a strasti. Nás zde provází Ema. Je smrtkou už nějaké to století, tak by se dalo říct, že už je na hodně věcí zvyklá, i když ji stále něco občas překvapí. Poznáváme s ní samotné Ruiny a jeho obyvatele, různá pravidla, které se Emě dařilo občas celkem dobře přehlížet a trochu upravit, tak jak se jí to hodilo, i když tentokrát ji to jedna situace trochu zatrhne a ona se díky tomu dostane do pozornosti členů jejich nejvyššího orgánu.

Ema je číslo, taková držka, která si nenechá nic líbit, je sarkastická, ironická a umí se ozvat, což se mi líbilo. Neumí moc projevovat emoce, což není vůbec dobré vzhledem k jejím schopnostem, které se najednou začínají rozvíjet. Zbožňuji její vztah s Erikem, jak se hašteří, ale když o něco jde, tak toho druhého brání a starají se o sebe.

,,Fascinující, jak ženy dokážou reagovat na zmínku o věku i po smrti."

Kniha plynula dobře, já jsem se skoro v každé kapitole něčím dost pobavila díky různým rozhovorům, hláškám, o které tu není nouze. Je to oddychová kniha na pobavení a musím říct, že tohle splnila skvěle. Je to dobře promyšlené – svět, řád a pravidla, ti co dohlížejí na jejich dodržování, různé schopnosti, postavy. Nechybí romantická linka, u které se mi líbil postupný vývoj, který by měl ještě pokračovat v dalším díle. Zajímalo by mě, jak se určí, z koho se stane smrtka a koho pošlou „dál“, to nevěděla ani Ema. Těším se, až vrhnu na Dvanáct měsíců, kde poznám některé ještě víc

Hels
27.03.2024 4 z 5

Skvělá kniha. Moc jsem se bavila a zamilovala jsem si hlavní hrdinku. Ale... Na konci knihy jsem byla trochu mrzutá. Nechápala jsem, že už je konec když se vlastně nic nestalo. Nebylo tam pořádně dost romantiky ani akce. Obojího jsme se dotkli jen povrchově. Jsem z toho trochu nešťastná, protože jinak byla kniha skvělá, ale pořád jsem jen čekala na nějaké vyvrcholení, ale přišel jen konec

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jeden rok v seznamech

v Právě čtených5x