Cari Mora

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Tvůrce Hannibala Lectera přichází s románem o zlu, nenasytnosti a temných obsesích. Cari Mora uprchla před válkou v rodné zemi do USA a pod dohledem imigračního úřadu žije na dočasné povolení pobytu v Miami. Aby se uživila, jde ze zaměstnání do zaměstnání a teď se stará o luxusní sídlo přímo na slavné pláži Miami Beach. Nemá tušení, že pod domem je ukryto půl tuny ryzího zlata. To se však dozví jistý Hans-Peter Schneider, který po tomto zlatě slídí už roky, a zdaleka není sám. Krásná Cari stojí tomuto úchylnému zločinci v cestě a jejich střet, po němž zůstane celá řádka mrtvol, je nevyhnutelný… Na šestý román autora Mlčení jehňátek čekal celý svět. Teď se dočkal…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/413966/cari-mora-pVg-413966.jpg 2.825
Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Argo
Orig. název

Cari Mora, 2019

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Cari Mora

Přidat komentář
Susan94
27. listopadu

Od knihy jsem nic neočekávala, nemohu tedy říci, že by mě zklamala... Zároveň jsem ani nebyla nadšená, čekala jsem víc ve stylu Mlčení jehňátek. Opět díky kratším kapitolám byla kniha snesitelnější...

berry1009
18. listopadu

Je neoddiskutovatelný fakt, že Cari Mora nedosahuje Hannibalích kvalit. A je to vlastně i logické, těžko se nahrazuje taková postava jako Hannibal Lecter. Nicméně jako odpočinková kniha to může sloužit dobře.

saman001
11. listopadu

No "Mlčení jehňátek" to rozhodně nebylo...

viva71
05. listopadu

Tak jsem se těšila po letech na T. Harrise a v polovině knížku zavírám. Vůbec mě nezaujala tématem, děj takový podivně neučesaný a žádná postava si nezískala sympatie.

Metroušek
29. října

Druhý přešlap Thomase Harrise. Ekonomové znají termín "náklady obětované příležitosti". Harris v sobě bohužel zatím nenašel sílu pokračovat v tom, co mu jde nejlépe, tedy trýznivě, v potu tváře tesat do kamene znepokojivý příběh Hannibala Lectera. To je jeho poslání, a tam ho chceme vidět tvořit. Jeho prvotina i jeho poslední kniha jsou o dvě třídy horší, a pohříchu zbytečné, poněvadž takto umí psát tisíce autorů. Věčná škoda, protože místo průměrné knížky Cari Mora mohlo vzniknout několik kapitol ze života Hannibala, a já stále věřím, že stárnoucí Harris ještě jeden Lecterův příběh dodá. Protože o Hannibalovi dokáže psát jenom jeden člověk: Thomas Harris.

Brinkley
08. října

Je mi líto, ale poslední knihu Thomase Harrise bych zařadila pod archaicky nazvanou kategorii "šestáková literatura". Literární otec úchvatného dr. Lectera se nám nejen opakuje, ale navíc odpadly i jakékoli pokusy o zachycení psychologie postav... úchylný zločinec (pochopitelně německého původu, jak jinak), silná žena (jihoamerická odnož Starlingové), kmotr don Ernesto a ukrytá hromada zlata. Ať se snažím sebevíc, nemohu na tomto románu najít žádné pozitivum..... jednu hvězdu dávám za určitě dobře míněnou agitku na stanice pro záchranu mořského ptactva, ovšem s odřenýma ušima. Knihu jsem od začátku do konce odtrpěla.

TerezaYes
26. záříodpad!

Od Thomase Harrise jsem tedy očekávala mnohem více! Kniha se mi vůbec nelíbila a ani jsem si ji neužila. Postav je tam více než by bylo potřeba, vše je velmi překombinované a nedotažené. Zvláštně volené věty, občasné pravopisné a gramatické chyby působí dost lacině.

p0stm0derna
20. září

Mě se to líbilo. Četba na odpoledne. Kdo očekával veledílo bude jistě zklamán. S postavami není o co stát. Děj proplyne jako voda - a úchylky padouchů jsou takové, jaké mají asi všichni uživatelé serveru Amateri :-D

1