Aivinka Aivinka komentáře u knih

O dracích a Sedmi O dracích a Sedmi Tereza Kadečková

Tahle kniha vás rozhodně přivábí svou obálkou a anotací. Přesně nevím, co jsem od tohoto příběhu čekala, ale splnil snad všechny má očekávání. Viktor je zvláštní postava, a i když není tak úplně hrdina, budete mu fandit až do konce. Propojení cyberpunku a draků bylo taky moc zajímavé. Půl bodíku jsem ubrala, spíš jako pomstu za tak otevřený konec Neříkám to často, ale tohle kniha se řadí k nejlepším, které jsem za tento rok četla, i když tak ze začátku nevypadala. A navíc... až nehezky to připomíná dnešní dobu. (Jen teda nemáme draky a nějaký ten Zázrak by se nám šiknul taky... i když vlastně, radši ne)

16.04.2022 5 z 5

Spy x Family 1 Spy x Family 1 Tacuja Endó

Mangy nečtu moc často a ještě méně si je kupuji. Tahle mě ale něčím zaujala, nedokážu přesně říct čím, možná hezkým nápadem a zpracováním nebo jen mou sympatii s tajnými agenty v hlavních rolích. Moc hezké, odpočinkové čtení při kterém se nasmějete. Už se moc těším, až se mi do ruky dostane i zbytek série :)

05.03.2022 5 z 5

Agathe Agathe Anne Cathrine Bomann

Nevěřila bych, že tak útlá kniha, kterou jsem přečetla za jednu noc, ve mě dokáže vzbudit tolik emocí. Přála bych si pokračování, nebudu vám lhát.

29.01.2022 5 z 5

Zadní dům Zadní dům Anne Frank

Nechci být ošklivá nebo neempatická, ale nemohu dát plný počet hvězdiček. Začátek mě dost zmátl, první zápisky jsem skoro nechápala, jména se mi dost pletly (to však neberu jako chybu knihy, spíš chybu svojí) a nedokázala jsem se do knihy vžít. Od doby co musela být Anna zavřená v Zadním domě se to o dost zlepšilo a některé pasáže byly dost poutavé. Musím ale přiznat, že věčné hádky mezi rodinami mne spíš uspávaly než zajímaly. Anna by byla výborná spisovatelka, to nepopírám. Na svůj mladý věk psala skvěle, možná jsem jen od této knihy měla velké očekávání, které se nenaplnily.

29.12.2020 3 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Další úžasně napínavý díl. Trochu mě mrzí, že jsem těch 340 stran zhltla najednou, ale i tak jsem si to moc užila.

18.10.2020 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Bylo opravdu zajímavé sledovat život mladé Srdcové královny. Marissa si opravdu umí vyhrát s detaily, to už potvrdily Měsíční kroniky. Potěšilo mě, že se i nadále věnuje pohádkové tématice trochu jinak. U konce jsem si dokonce i poplakala, takže za mě opravdu krásné čtení na chladné večery.

21.09.2020 4 z 5

Čekala jsem víc, mnohem víc. Příběh byl jako vystřižený z podprůměrného romantického filmu, který dávají na Barandově a k tomu nebyl ani patřičně rozepsaný (což nevím jestli nebylo spíš štěstí, protože se obávám, že kdyby byla kniha rozepsána zdlouhavěji, odložila bych ji).
Jméno knihy a obálka naláká, ale příběh zklame. Nemůžu říct, že bych u knihy vyloženě trpěla, není to můj šálek kávy, ale dalo se to vypít. Na volné nedělní večery jako oddychová četba určitě splní svůj účel.

28.08.2020 1 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Ze začátku jsem si příběh užívala, ale když odešel výcvik, začala jsem se pekelně nudit... Kniha není napsaná špatně, právě naopak, asi jen nejsem cílovka.

23.08.2020 3 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

U některých pasáží mi tekly slzy a to doslova. S kocourem Bobem jsem prakticky vyrůstala a moc mě potěšily tyhle drobné střípky z jeho života. Hezké odpočinkové čtení k páteční kávě.

22.08.2020 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Musím říct, že jsem se toho ze začátku bála, ale pak mě to neskutečně pohltilo. Moc povedený díl, rozuzlení jsem sice trochu čekala, ale i tak mě dokázalo překvapit.

30.05.2020 5 z 5

3x Sherlock Holmes 3x Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Klasický Sherlock Holmes nikdy nezklame. Líbí se mi toto souborové vydání a ocenila bych víc případů v podobném svazku.

02.03.2020 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

No wow... tak tohle bylo... ještě teď mě mrazí. Neskutečně silná kniha.

14.06.2019 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Kdysi dávno jsem viděla film, ale kniha předčila poje očekávání. Vážně skvělá.

19.05.2019 5 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Naprosto dokonalé. Všechny povídky mě úplně pohltily. Ukazují krutost, lásku, naději, zradu i štěstí. Dokáží ve vás vzbudit smutek i radost, stejně jako serie Griša. Moc jsem si knihu užila, krásné ilustrace, dokonalý styl psaní, nezapomenutelné příběhy.

18.10.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Love story sladké jako Muffin.

12.08.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Trochu mi to připomělo Romea a Julii, nevím proč ale i tak krásná povinná četba.

02.06.2018 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Nádherný příběh, který vás donutí se zamyslet.

06.05.2017 5 z 5

Útok titánů 1 Útok titánů 1 Hadžime Isajama

Úžasný příběh, moc se mi líbí zpracování a rozhodně patří k mým oblíbeným.

27.12.2016 4 z 5

Kam jsi zmizela? Kam jsi zmizela? Tillie Walden

Všechny komiksy a mangy mají obrovskou nevýhodu a tou je čas. Tento komiks budete mít přečtený do hodiny, ale budete si přát, aby nikdy neskončil. Kresba je nádherná a dokonale se hodí k atmosféře příběhu.

28.08.2023 5 z 5

Kar Kar Miloš Urban

Ze začátku vás kniha chytne. Děje se tam najednou až moc věcí, ale postupně to od detektivky spíš přechází v nesmyslné jednání hlavní postavy a rozebírání jeho minulého života. Konec byl naprosto neslaný nemastný. Vůbec mě ve výsledku nezajímalo, kdo je vrah nebo co se tam sakra děje, byla jsem ráda, že to mám za sebou a můžu knihu s klidnou duší odložit.

07.07.2023 2 z 5