Aileena Aileena komentáře u knih

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Podle anotace jsem očekávala něco jiného. Nevhodný poměr na pracovišti s nejvyšším nikdo neřešil, takže teoreticky nevznikla žádná překážka. Lehce humorné to bylo jen ze začátku (ze zavřenýma očima) a trauma hlavního hrdiny (ta fotka na titulce je fakt děs) se mi zdálo poněkud přehnané. SPOILER: Co čekal, když si vzal psychicky vážně nemocnou ženskou? Zbytečná smrt miminka je hrozná, ale proč kvůli tomu už nikdy s nikým nemít děti?! KONEC SPOILERU
O slovníku v erotických výrazech ani nemluvím, s tím jsem předem smířená, než otevřu jakoukoliv knížku od V.K., což ovšem neznamená, že by se mi zamlouval. Prostě tentokrát mi to vážně nesedlo.

19.08.2023 2 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Jennifer Hillier

Zní to divně, ale přišlo mi to jako vyloženě oddychový thriller. Možná by mě více bavila filmová verze (knížka je k natočení filmu jako dělaná), ale takových thrillerů už asi existují mraky, takže to nikoho neláká. Za mě předvídatelné, žádné napětí ani nervy se nekonaly.
Za více méně otevřený konec strhávám hvězdičku. Nemám ráda tyto typy zakončení, které vám sdělí, že ještě zdaleka nic nekončí, ale na pokračování musíte bůhví jak dlouho čekat (v lepším případě), v tom horším, jako je mmj. tento, se nikdy nedočkáte. To je podvod na čtenáře, který mě opravdu vadí. Nebýt poslední mini-kapitolky, byla bych spokojenější.

24.07.2023 3 z 5

Všechno, co potřebuješ ke štěstí Všechno, co potřebuješ ke štěstí Éric-Emmanuel Schmitt

Knihu jsem původně ani neplánovala číst. Vezla jsem ji v MHD s pár dalšími do knihobudky a náhodou ji otevřela. Povídka na kterou jsem někde uprostřed narazila mě zaujala, takže knížka místo o dům dál putovala zpět domů.
Z prvních pěti povídek jsem byla nadšená, a říkala si, jak si mě knížka našla. Za pátou se ale něco zlomilo. Šestá byla krátká, předvídatelná a nenadchla, ani neurazila. Sedmá, z doslovu autora bych mohla říct, téměř hlavní povídka, na mě působila tak nějak zvláštně, jako by jedna z miliónů fanynek jakékoliv celebrity na světě hodila na papír své zbožné, nepravděpodobné a nereálné přání s dobrým koncem. A samý závěr? Tam mi zcela unikla pointa i smysl. Prostě jsem ji vůbec nepochopila.
Bohužel mi tyto tři závěrečné povídky, zejména závěrečná, zcela zkazily celkový dojem a ubraly minimálně hvězdu a půl z celkového hodnocení.

10.01.2023 3 z 5

Edinburgh Edinburgh Terry Deary

Škoda, že v dobách mého dospívání nebyly takovéhle knížky k mání, hned by mě ten dějepis bavil víc... Další z řady důkazů, že i historii lze pojmout záživně a s vtipem, stokrát lépe než před lety nám podávaná strohá data a letopočty.
Sice už všude naplno neocením humor, který spolehlivě rozesměje děti, ale i tak mě dodatečně pobaví.

13.08.2022 4 z 5

Hlad Hlad Jozef Karika

Posloucháno jako audio, Karika po delší době nezklamal, ani výrazně nepřekvapil - taková jeho klasika držící si poměrně vysoký standard. Nejvíce zaujal Hlad a Hmlisko, nejslabší za mě Výlet.

23.01.2022 4 z 5

Jací jsou? – Češi Jací jsou? – Češi Aleš Palán

Tak jak již ostatní psali - zrovna nejlépe se to nečte. Teď nemyslím styl psaní, ale obsah. Pevně doufám, že až tak zlé to s námi většinou není. Pokud by knížku měli číst cizinci - asi bych se styděla, že jsem Čech...

27.11.2021 3 z 5

Tajemství hotelu Winterhouse Tajemství hotelu Winterhouse Ben Guterson

První díl mi přišel zajímavější, druhý se mi zdál v podstatě jako lehce pozměněná jednička, v zásadě nic závratně nového.
Stále mám ten samý problém, zejména v naprosto zbytečném opakování jmen dvacetkrát na straně. Autor nezná zájmena? Když se baví dvě osoby, tak přeci nemusím ob řádek připomínat, kdo mluví? Při čtení nahlas mi to nešlo ani přes pusu a úspěšně jsem jméno vynechávala - nic se nestalo a znělo to lépe.
Jedenáctileté dceři se prý stále líbilo, ale na trojku dle jejích slov nemá teď náladu - takže taková bomba to asi také nebyla. Ovšem v záplavě literatury pro děti (trochu odrostlejší), mnohdy pochybné kvality je příběh pravděpodobně stále jeden z lepších kousků.

19.01.2021 3 z 5

Keltská medicína Keltská medicína Claus Krämer

Každopádně zajímavá kniha, možná záleží na tom, co hledáte. Mně nešlo o nic konkrétního, spíše jsem se chtěla lépe seznámit s keltskými šamany - druidy a poznat více z historie našich pradávných předků. Dostalo se mi uspokojivých odpovědí i pár zajímavostí navíc. Pro obecný přehled přístupu k životu dřívějších léčitelů, toho, co využívali a významných dnů mohu rozhodně doporučit.

10.10.2020 4 z 5

Válečníci bouře Válečníci bouře Bernard Cornwell

Oproti dvěma předchozím dílům možná trochu pomalejší spád, ale stále velmi čtivé s napínavým závěrem. Nechybí akce ani vtip, pan Cornwell je mistrem svého řemesla. Těším se na další díl.

29.04.2020 4 z 5

Prázdný trůn Prázdný trůn Bernard Cornwell

Mě to nikdy neomrzí... Pan Cornwell je mistrem svého řemesla.

15.04.2020 5 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Tři a půl. Dějově velmi slušné i když některé informace se zbytečně opakují, ale knížka je určena mladým čtenářům, takže budiž. Co mě vadilo podstatně více jsou místy ukrutně dlouhá souvětí a používání různých pomlček, středníků a jim podobných hajzlíků... Myslím, že je srozumitelnější rozdělit tři informace do dvou tří vět, než je vecpat přes sebe do souvětí na pět řádků.

31.12.2019 4 z 5

Pohoršovna Pohoršovna Daniela Fischerová

Zábavné a milé. Desetileté dítko nadšené a při čtení jsem se pobavila i já. Příjemné osvěžení v hromadě neslaných nemastných dětských knížek.

11.11.2019 4 z 5

Křečkovy zázraky Křečkovy zázraky Holly Webb

V jednom bodě lepší, než předchozí dvě. Konečně trocha akce a napětí. Hlavní výtky k nevyužitému potenciálu humoru a neustálé opakování slov stejné jako u prvních dvou dílů. Dcera je však stále nadšená, takže ani čtvrtý díl nás nemine... ;-)

07.05.2019 3 z 5

Hon na čarodějnice Hon na čarodějnice Vanna De Angelis

Docela pěkně napsané, ale kdo se kdy o "čarodějnice" alespoň trochu zajímal, nedozví se pravděpodobně nic moc nového.
Absurdity církve (nezabiješ - jen toho, koho se nám hodí, nepokradeš - jen tam, kde to vhodně zakryjeme, stále ta samá věc je jednou zázrak boží a podruhé dílo ďáblovo atd... ), rozsah manipulace s lidmi a nebetyčná hloupost mne však pokaždé a znovu udivuje.
Vysvětlí mi konečně někdo, jak je možné, že přes všechna ta zvěrstva páchaná napříč historií tu instituci jako takovou ještě nezakázali?! Nemám nic proti víře, ať si každý věří, čemu chce, ale s těmi oficiálními zástupci je to jde stále od děsu k běsu a nemění se to... Kniha za mne 3 - 4 hvězdy.

07.05.2019 3 z 5

Psí kouzla Psí kouzla Holly Webb

Jako dětská kniha asi dobré, devítileté dceři se líbila. Mě iritovaly stylistické nedostatky, zejména časté a zcela zbytečné opakování vlastních jmen. Jinak stejné výtky jako k prvnímu dílu. Potenciál to má, ale chtělo by to přitlačit na nějaké dějové zvraty či napětí, samozřejmě s přihlédnutím k věkové kategorii. Určitě se nabízely i více či méně nevyužité vtipné situace. Autorka zdaleka není začátečnice, ale přesto na mě působí určitou "nevypsaností" nedokáži to lépe vyjádřit.

19.04.2019 3 z 5

Kočičí čáry Kočičí čáry Holly Webb

Za mne nevyužitý potenciál dobrého nápadu. Rozčilovalo mne opakování stejných slov v jedné nebo dvou po sobě jdoucích větách a trochu více humoru by také neuškodilo.

27.03.2019 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Za mne slabší, než první díl. Dlouho se nic neděje, celou knihu se opakují poznatky z prvního dílu (vcelku zbytečně, nevěřím, že někdo jedničku přeskočí a začne dvojkou...). Ani (dle očekávání) akcí nabitá závěrečná kapitola už mne k dalšímu dílu nepřesvědčí, zvláště když čtu v recenzích, že je ze všech tří nejslabší...
Dost slabé tři hvězdy.

30.11.2018 3 z 5

Odpojte své dítě od sítě Odpojte své dítě od sítě Liat Hughes Joshi

Malý zásobníček nápadů (většinou jednoduchých), jak zabavit své děti (spíše mladší) jinak než elektronickými hračkami. Činnosti jsou i na doma i ven. Většinu člověk zná, ale tady je máte sepsané v malém formátu pěkně pohromadě.

06.11.2018 4 z 5

Špecialistka Špecialistka Stephenie Meyer

Ano, některé pasáže by mohly být zkráceny, i přesto se knížka četla velmi dobře. Ano, Stmívání bylo lepší, ale i u mne věk určitě hraje svou roli... ;-). Obecně mi přijde nefér neustálé srovnávání a posuzování, kam se spisovatelé posunuli či naopak. Osobně jsem ráda, že Meyer něco dalšího napsala a že jde o příjemnou, čtivou a oddychovou knihu. I to je více, než u mnohých jiných. Literatura pro ženy mi nevadí a prostředí, kde mají hrdinové na práci i něco jiného než své vztahy, beru jako bonus navíc, nikoliv újmu.

06.08.2018 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Audio kniha díky paní Bebarové a panu Táborskému docela šla, kdybych měla číst sama, přes některé pasáže bych se prokousávala asi docela těžko. Díky poslechu silnější tři.

25.03.2018 3 z 5