Válečníci bouře

Uhtred se ocitá v situaci, která nemá snadné řešení. Je nucen rozhodovat se mezi svým rodem a loajalitou, mezi osobními ambicemi a povinnostmi k saskému světu. Syn Alfreda velikého Edward vládne spolu se svou sestrou Ǣthelflaed Wessexu, Mercii a Východní Anglii. Všude kolem jsou však seveřané, věčně připravení bojovat nejen o dobrou půdu, ale také vylupovat bohatá opatství a podnikat drancířské nájezdy. Severní Mercii ovládá z pevné bašty opevněného Chesteru největší saský válečník Uhtred z Bebanburgu. Nápor seveřanů však sílí a dochází k tomu, že do Mercie vtrhnou z Irska Norové, vedení Ragnallem Ivarsonem. Jejich náporu, umocněnému spojením s Northumbrijci, je schopen čelit pouze Uhtred, neboť Edward i Ǣthelflaed se navzdory vzrůstající hrozbě zdráhají vyjít z bezpečí svých pevností. Mohou však Uhtredovi věřit, když jeho dcera je ženou Ivarsonova bratra?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/304176/valecnici-boure-2be-304176.jpg 4.7121

Uhtred z Bebbanburgu 9.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, BB art

Warriors of the Storm, 2015

Kniha Válečníci bouře

Daduška
05.11.2019

Skvělá scéna s Bridou, pořád mě to baví.

Igor1311
11.09.2019

Opäť raz skvelý, ale že skvelý, aj keď už starší Uhtred. Väčší priestor sa dáva jeho deťom a konečne sa čo to dozvedáme o Finanovi.

LiberX
26.04.2019

Nevěřte zkazkám zlovolných věrozvěstů. Devátý díl ani v nejmenším neztrácí dech, je originální a plný nečekaných i silných momentů. A co, že je Uthred v boji možná až příliš neohrožený a sil má jako za mlada. Takový už osud (knižních) hrdinů zkrátka bývá.

Francois17
17.11.2018

Výborný díl. Děj plný zvratů, plný dobrodružných zápletek. Rozhodně patří mezi ty lepší díly série.

Atlantis
29.10.2018

Uhtred se nám začíná poměrně velice rychle vyčerpávat. A to jak po fyzické stránce, tak po té dějové. Válečníci bouře nenabídnou vůbec nic nového. Nenarazíte opravdu na nic, co jsme v této sérii dosud neviděli. A nejhorší na tom je, že to přiznává i sám autor. Postavy totiž velice často pronášejí věty typu: "Je to úplně stejné jako XY" nebo "Tady už jsme bojovali s YZ". První polovina je úplná vata, kterou když přeskočíte, nepřijdete naprosto o nic. Nepřeháním, schválně vyzkoušejte.

Finn69
17.07.2018

Uhtred z Bebbanburgu, to je sázka na jistotu. Vracím se k němu po cca třech letech devátým dílem a opět mě nezklamal, ba naopak. Tahle série má všechno, co je třeba - atmosféru, silné postavy a příběh, historické reálie, prostě jedna z mých nejoblíbenějších.
A jelikož desátý díl už vyšel česky a letos má vyjít v originále jedenáctý, nějaký čas si to ještě můžu užívat :-)

francouz
17.12.2017

No tak vítej zpátky Uthrede. Ano je to stále stejná jízda jako na začátku, ale dám za pravdu níže uvedeným komentářům, že první knihy nám poskytovaly daleko více překvapujících zvratů, než je tomu nyní. A sám velký Uthred nám samozřejmě stárne, takže jsem zvědav jestli se mu podaří přetavit svůj sen ve skutečnost.
Jinak je kniha nacpaná tím, co od ní většina milovníků historických knížek očekává, takže se ani na chvilku nenudíte.

bertrand
10.11.2017

Šmankote, tak už pan Uthred zase vyjíždí. Jelikož už jsem s ním absolvoval dlouhou pouť, zpovzdálí sledovanou panem Sharpem, musím si pozvdechnout: Cornwell to píše snad přes kopírák, jenom občas vymění jména, reálie a promíchá papíry, aby se neřeklo. Tentokrát je snad vložil rovnou do pračky, tak se to tu hemží zvraty, přičemž stačí pevně uchopit vazbu, neboť pan Uthred nás tím provede, napětí se není třeba oddávat. Boj ve štítové hradbě, který mi o pár knih dříve hnal adrenalin do krve už mě nechává také netečným... jenom nezúčastněně pozoruju poletující usekané ruce a vyhřezlá střeva... mohl se aspoň Cornwell namáhat nám popsat, co s hlavním supermanem dělá v boji a životě stáří... jestli ho zpomaluje či mu bere dech v souboji s mladšími...další už nečtu (ale vím, že stejně budu)...Nicméně na co si vlastně stěžovat: je to jako se rozčilovat, že Batman a Tarzan jsou pořád ve stejném věku a formě...