Aiden888 Aiden888 komentáře u knih

Sleduješ mě? Sleduješ mě? Vincent Ralph

Já vám nevím. S hodnocením jsem dlouho váhala. Kniha mě lákala názvem, obalem i tématem, ale asi jsem čekala víc. Doufala jsem, že se autor víc pošťourá v téměř až nechutném námětu na ještě nechutnější show, která vám sebere poslední zbytky soukromí a udělá z vás veřejnou figurku. To se nestalo. Celá show, o které kniha z velké části je, nebyla pořádně vysvětlená a ve výsledku působila směšně dětinsky a nereálně. Stejně na mě působily i postavy v knize. Kde začít? Zaprvé - jste rodič, dítě oznámí, že chce chytit vraha své matky prostřednictvím internetové show. A vy bez váhání souhlasíte. Jako vážně? Zadruhé - zanechaly ve mně postavy něco? Cokoliv? Ne. V tuhle chvíli si nepamatuju už ani jména, natož abych se s postavami během čtení ztotožnila. Autor o nich neřekl nic, nenechal nás, čtenáře, abychom je poznali. Zkrátka tady máte dospívající holku, která myslí jenom na svou X let mrtvou mámu, pár členů její rodiny a několik kamarádů. Je to divné, ploché, děj se prakticky nevyvíjí, zápletka očekávaná, konec nepřekvapivý. Četla jsem mraky skvělých thrillerů, tohle je takový průměrný pokus.

25.11.2020 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Asi nejlepší z knih od Radky Třeštíkové. Konečně jedna z těch, která by se snad dala i natočit, protože to nepůsobí jako psycho příběh obalený čistě jen do ,,divných myšlenek" postav, ale příběh se tu opravdu vyvíjí, a já osobně jsem třeba skoro až do konce netušila, kdo co vlastně provedl. Tahle kniha mi ani nepřijde nijak nereálná, protože posedlost někým je poměrně aktuální a reálné téma. Co je však škoda, a to tato autorka umí poměrně dobře, je odstřihnutí zajímavých knižních scén na úkor zbytečných úvahových pasáží. Například to, že se nevěra Maxe a Míši odbyla několika řádky, i když na to čtenář sakra čekal, a těšil se na něco pikantního.

03.04.2019 5 z 5

Když zmizela Když zmizela Alex Dahl

Vynikající thriller! Málokterá kniha vám nabídne tak uspokojujici kombinaci - severský chlad, italskou horkokrevnost, pokřivené prostředí modelingu, mateřskou lásku, nepřekombinovaný, přitom ale zároveň nabitý příběh, od kterého se nemůžete odtrhnout. Smekám. Tohle mě bavilo MOC!

21.04.2024 5 z 5

Osmdesátky!: Od Husáka k Havlovi Osmdesátky!: Od Husáka k Havlovi Martin Ježek

Je mi jasné, že o osmdesátkách se nedá psát tak barvitě a záživně jako o divokých devadesátkách nebo přelomovém miléniu. Knihy o následujících dvou obdobích jsou prostě jízda plná vzpomínek, fotek, zábavy a nostalgie. Osmdesátky se jim prostě nemůžou rovnat, což přičítám nejen tomu, že popisují období ještě stále trvajícího socialismu, ale taky za nimi stojí jiný autor, jehož tíhnutí k určitým směrům (ať už v hudbě, filmu apod.) je v knize hrozně znát a na mnoha stránkách narazíte na nezáživný výčet děl, což jsem prostě jen tak zběžně přelétla očima a šla od toho. A taky mi trochu vadily časté chyby a překlepy. Ale jako připomínka doby to vůbec není špatné.

22.02.2024 3 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Nemám téhle knížce co vytknout. Citlivé vyprávění o propletených osudech několika lidí před válkou, během ní i po válce. Úžasně zpracované, čtivé. Čtenář tak dostane dávku poctivého vztahového příběhu a emocí na pozadí skutečných, krutých událostí (válka, Nicholas Winton, Norimberské procesy, nástup komunismu). To všechno zaobalené v dojemném vyprávění, které citlivější povahy neodradí mnohdy až nechutnými detaily. Skvělé, vážně skvělé. Pět hvězdiček.

19.01.2024 5 z 5

Ona Ona Adrian Bednarek

Chtěla jsem dát čtyři hvězdičky, protože to asi nebude kniha, kterou dlouho nedostanu z hlavy a budu ji všem zuřivě doporučovat. Ale nakonec dávám pět, protože mě to prostě bavilo a měla jsem přečteno za dva dny. Takhle příšernou a zvrhlou hlavní postavu jsem dlouho v žádným příběhu neobjevila. Není to sice thriller, ze kterého vám běhá mráz po zádech, ale do poslední chvíle nebudete vědět, jak to celý skončí a kdo je vlastně ten záporák. Je v tom hodně erotiky, na to se připravte :)

13.01.2024 5 z 5

Kandidát Kandidát Lenka Pastorčáková

Lenka Pastorčáková to znovu dokázala. Po Žárlivce, v níž jsem hlavní hrdinku psychicky nezvládala, přišla s Kandidátem, který je snad ještě o stupeň lepší. Tentokrát není problém v hlavní hrdince, ale v lidech okolo. Tolikrát jsem v sobě dusila vztek, chtělo se mi hlavou tlouct do zdi, cítila jsem to napětí, stres, nervy na pochodu. A nakonec jsem děkovala Bohu za práci, kterou mám, protože to, co zažívala hlavní hrdinka Dominika, to bych nevydržela ani týden. Naprosto perfektní čtení.

17.10.2023 5 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Příjemná knížka a ideální čtení na dlouhé večery nebo na dovolenou. Půjčila jsem si jí v knihovně jenom proto, že mě zaujala popiskem a vlastně jsem od ní neměla žádné očekávání. Když překousnete začátek, kde se vám představí dvě nesnesitelné ženské, které se neustále přetvařují na sociálních sítích a jedna neuvěřitelně vyplašená osoba, postupně se začtete do příběhu tří žen, z nichž každá má svůj vlastní životní osud, svoje starosti a trápení a postupně odhalujete že to, co se na sítích zdá růžové a dokonalé, tak vlastně ve skutečnosti není. Svým způsobem je kniha i poučná a po literární stránce se čte fakt dobře.

30.06.2023 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kdysi dávno jsem si tuhle knížku někde půjčila, abych ji po pár stránkách odložila. Vůbec mě, na rozdíl od filmového zpracování, nebavila. Teď po letech jsem jí dala druhou šanci, abych s překvapením zjistila, že je vážně dobrá. Autorce se podařilo vymyslet námět, se kterým by se toho ještě dalo vymyslet mnohé. Na to, že kniha nese označení YOUNG ADULT to překvapivě vůbec není infantilní, ale má to švih, pořád se tam něco děje a film z knížky nic podstatného neubral.

12.06.2023 5 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Výborný thriller, který má od začátku do konce všechno, co správná kniha tohohle žánru mít má. Napětí, tajemno, záhadné mezilidské vztahy. Tak nějak pořád tápete, hádáte, přemýšlíte, co se stane dál, snažíte se přijít na to, kde je pravda. Výborný počin a jsem fakt ráda, že jsem si knihu pořídila v rámci nějaké slevové akce. Byla to dobrá volba.

17.12.2022 5 z 5

Poslední opuštěná dívka Poslední opuštěná dívka Lisa Unger

Zajímavá kniha, i když mi ze začátku dala docela zabrat. Bylo to takové rozvleklé a trošku jsem se v tom ztrácela. Hlavní hrdinka si sama naběhla na vidle a měla jsem s ní celkem problém. Nakonec mě to ale dost bavilo.

09.12.2022 4 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Takhle...pět hvězdiček dávám, protože je to za mě skvělý čtivo, TOPka v tomhle druhu knížek, který teda běžně nečtu a nevyhledávám, ale tentokrát jsem udělala výjimku, protože jsem čuchala velkou legraci. A ona to fakt legrace byla. Když si odmyslím, že některé fórky a hlavně příběhy v knize autorka asi vykradla (protože už jsem je NEJEDNOU někde slyšela/četla) a některé si nejspíš vymyslela (protože zní naprosto nereálně a hlavně si myslím, že tolik schůzek nemohla za svůj mladý život stihnout) tak je to jedna z hoooodně mála knih, u nichž jsem se opravdu několikrát zasmála. Nahlas a od srdce. Cením autorčinu slovní zásobu, umění přirovnávat a pointovat. Prostě umí.

16.11.2022 5 z 5

Výměna Výměna Robyn Harding

Tohle bylo skvělý. Upřímně nechápu negativní komentáře vůči hlavním postavám. Jo…byly to krávy a člověk by jim s chutí dal pár facek. Neseděla mi ani jedna a měla jsem k nim šílenou averzi. Ale o to lepší čtení to bylo. Závistivá a žárlivá teenagerka, sobecká, chladná a prolhaná kráska a jedna relativně normální ženská, toužící po dítěti. Trojice hlavních postav, u které jste od začátku nevěděly, která je vlastně dobrá a která špatná. Tohle není takový ten typický thriller, u kterého napětím ani nedýcháte. Tohle je thriller, postavený na toxických charakterech a jejich ještě toxičtějších vztazích. Určitě stojí za přečtení.

13.11.2022 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Skvělý thriller, vyplatí se překonat pár prvních stránek a počkat si na to nejlepší. Příběh mě udržoval celou dobu v napětí a nemohla jsem se dočkat vysvětlení, co se vlastně v té lesní chatě stalo. Za mě pecka.

13.10.2022 5 z 5

Všechny tvoje lži Všechny tvoje lži Harriet Tyce

To poměrně nízké hodnocení upřímně nechápu, protože tohle je za mě perfektní ukázka toho, jak se píše dobrá kniha. Nebo dobrý thriller. V knize se prolíná několik linek - tajemství vztahu mezi hlavní hrdinkou a jejím manželem, ctižádostivost a toxické prostředí mezi matkami a dětmi ve škole, nejasné vzpomínky na ošklivý zážitek z minulosti a ještě navrch napínavý příběh soudního líčení mezi dalšími postavami děje. Čtyři dějové linky a každá stejně napínavá i zajímavá. Ani jedna z nich mě neobtěžovala, vlastně jsem se těšila na pokračování všech. Je to vážně super knížka.

16.08.2022 5 z 5

Služebná Služebná Alicja Sinicka

Dobrá knížka. Opravdu mě bavila a přečetla jsem ji za dva dny, protože jsem se nemohla dočkat, jak to dopadne. Děj se mi vážně líbil, bylo to napínavé, zajímavé, okořeněné něčím, s čím jsem se zatím v knížkách nesetkala a konec nebyl vůbec přitažený za vlasy, ani přeplácaný. Ano, hlavní hrdinka byla trochu naivní, ale zase ne natolik, aby mi to zkazilo požitek z knihy.

13.08.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Kniha vůbec není špatné a věřím, že spoustu čtenářů tohoto žánru bude bavit. Téma je skvělé, nikdy neomrzí, nicméně celé zpracování mě trochu zklamalo. Ze začátku vás autor navnadí, všechno v ději klape skvěle a vy napjatě čekáte, co se pokazí. Pak to přijde, chvíli je to napínavé, až z toho nakonec není...nic. Rychlý konec, který byl ještě k tomu takový podivný, jednoduchý... No, autor má na kontě rozhodně lepší dílka :)

28.07.2022 3 z 5

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

No, tohle mě opravdu dost zklamalo. Ta knížka na mě pořád někde vyskakovala, až jsem získala dojem, že to bude hrozně boží. Plné akce nebo aspoň pořádně děsivé, když se všude psalo, že jde o horor. Jenže ono to bylo žalostně málo. Příběh prakticky žádný, šíleně rozvleklé, děsivé asi tak že vůbec, prostě bída a určitě si to nikdy znovu nepřečtu. Všechny ty pasáže popisující těch pár soubojů s nakaženými byly o ničem a celkový dojem z knihy ve mně vlastně vůbec nezůstal. Škoda.

26.03.2022 1 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Knížku jsem si koupila v rámci slevové akce, aniž bych vůbec znala autorku, takže jsem si od ní nic neslibovala. Nicméně musím říct, že je to velice příjemné překvapení. Nečekejte thriller, který byste ještě nikdy nečetli a naprosto by vám vyrazil dech, ale ta kniha je tak skvěle a čtivě napsaná, že ji prostě musíte dočíst a ani chvíli vás nenudí. Autorka navíc zajímavě a šikovně pracuje s napětím, takže jsem chvíli měla dojem, že vím, jak to celé skončí, chvíli jsem si už tak jistá nebyla. Rozhodně fajn počtení.

06.03.2022 5 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Klobouk dolů před autorem, jak mistrně dokáže popisovat všemožné hrůzy, atmosféru i vnitřní boj hlavního hrdiny. Jak dokáže napsat knížku v podstatě o jednom člověku a přitom čtenáře nenudit. J. Karika umí se slovy pracovat jako málokdo a jeho knížky jsou jako droga. Nicméně po fantastickém Strachu, skvělé Trhlině, bezvadné Tmě i zajímavé knize Na smrt je Propast zatím za mě asi nejslabší. Pokud jste před Propastí přečetli ostatní Karikovy knihy, tak vám tahle bude dějově připadat hodně podobná. Podobný hrdina, podobné uvažování, podobné střípky v příběhu, které mají souvislost s ONOU DĚSIVOU VĚCÍ. Což už leckoho může předem odradit. I tak jsem se začetla a kniha mě bavila, ačkoliv posledních cca 25 stran byla docela bída. Na mě už je to moc roztahané, filozofické, zbytečné... Tam už jsem se opravdu hodně nutila do dočtení, jenom abych věděla, jak to dopadne. A o tom, že jsem tušila, jak to dopadne, ani nemluvím. Ale jako ano, kniha je to rozhodně dobrá a kdyby Karikovy knihy posloužily jako předloha krátkých filmů z nějaké temné série, vůbec bych se nezlobila.

04.02.2022 3 z 5