adlenka adlenka komentáře u knih

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Dle mého průměr. Většinu knihy jsem se nudila, autorka hodně záměrně navádí na falešné stopy, ale u pachatele ne, naopak důvod proč a jak popíše asi ve 3 větách.
Co mi přišlo asi nejzajímavější, reakce novin a veřejnosti na matku.

22.01.2019 3 z 5

Ztráty a lži Ztráty a lži Sophie Hannah

První třetina nuda, ve druhé se něco děje, ve třetí se jen plká o tom, jak to teda bylo, ač průměrný čtenář už to ví. Zkrátit na 100 stran a je z toho dobrá krimi povídka. Všechny postavy mi přišly moc “extrémní”, nikdo z nich nebyl normální člověk. A jsem alergická na detektivky, kde policajt jde chytit pachatele sólo bez pomoci. Tady už chybělo jen klišé s vybitým telefonem a tmou.
Za mě ne.

14.01.2019 2 z 5

Bronzové oko Bronzové oko Panagiotis Agapitos

Ach ta jména, ta mi dala zabrat, k tomu ty jejich funkce, ke konci už jsem tušila, kdo je kdo. Ale tak to k tomuto žánru patří, kdyby to byl Pepa a Anička, asi by to nefungovalo :-)
Příběh celkem zajímavý, dalo se.

27.08.2018 3 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Je mi to líto, ale za mě ne. Klouzala po povrchu, všechny postavy jsem nesnášela a upřímně doufám, že mé děti budou mít lepší vztahy, jak mezi sebou, tak se mnou.
Ale jako ano, pár pasáží k zamyšlení, ale to mi nestačí.

02.08.2018 2 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Super. Ale mám jedno ale, které mi to tak trochu celé kazí. A sice věk jednotlivých postav. Prostě mi k tomu věku nesedí vystupování.

17.07.2018 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Musím se přiznat, že mi tentokrát Carl celkem lezl na nervy. Ze začátku. Pak už ne. Ale za Asada palec nahoru (černý humor, haha). Zápletka dobrá, pátrání krůček po krůčku, asi ano, možná oproti jiným severským autorům jsou ty krůčky pomalé, ale snad i právě proto jsou víc uvěřitelné. Přiznávám, že asi do půlky knihy jsem měla pocit, že jsem stále na začátku, pak jsem si všimla, že jsem přečetla už přes 50%, chvilku jsem si říkala, že to bude další kus, kde se vše vyřeší na posledních stránkách, ale vlastně to tak nebylo, celou dobu tam byly ty krůčky a náznaky...
Doufám v další díl, protože tuhle trojku mám ráda. A Gordona už celkem taky.

01.05.2017 4 z 5

Vedra Vedra Lee Child

Tak k tomu mám jediné... Cha! Já to věděla! Nebo alespoň tušila... A Reachera začínám platonicky milovat :-)

12.04.2017 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Jednoduše mrazivá. Četla jsem po nocích, venku mrzlo, větračkou fičel vítr... A bylo to skvělé od začátku do skoro konce. Za ten konec ve stylu agenta 007 beru jednu hvězdu, nemám ráda náhodná řešení.

07.12.2016 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Fanoušci G.Flynn prominou, ale za mě velká bída. Snad ještě horší, než Zmizelá. Četla jsem to přes 2 týdny. Obvykle tento typ knih přečtu za 2-4 dny, protože se nemůžu odtrhnout. Tady jsem se nutila tu čtečku vůbec zapnout. Všechny postavy protivné, otravné... ale to i např v Dívce ve vlaku a tu jsem přečetla a bavila mne.
Začátek rozvleklý, něco dít se začalo až tak na posledních 80i stránkách? Jinak nuda. A nacpat všechno to drama do 80i stran je vlastně taky nuda. A ani na konci žádné napětí. Celé to "skvělé" rozuzlení jsem čekala, tedy až na malé detaily.
Ale přitom ten příběh mohl být vážně dobrý, drogy, alkohol, málo peněz, 4 děti, matka samoživitelka, blbá doba... ale všechno to nějak zapadlo. Škoda.

15.11.2016 2 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Jako zakončení Dívky dobré, v porovnání s Dívkou slabé, samo o sobě od nikud nikam. Ale celkově jsem ráda, že jsem to přečetla.

24.09.2016 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Dobrá! Akorát jsem to tu pročetla dřív, než jsem to dočetla. Takže několikrát zmiňovaný nečekaný konec jsem dost čekala :-) no nic, i tak dobré.

05.04.2016 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Za mě průměr. Čte se celkem dobře, ale od začátku jsou karty dané a pak se jen čeká, jak to dopadne, kolik důkazů se najde a kdo koho oddělá. Četla jsem podruhé, abych tentokrát mohla dát celou sérii a měla návaznosti. Možná i proto mě míň bavila. Ale není to příběh, který si zapamatuji, ostatně ani teď, když jsem četla, jsem si nepamatovala, jak se co stane. Až když se stalo, tak jsem si řekla - a jo, takhle...
Žena v kleci rozhodně lepší. A už čtu Vzkaz v láhvi.

11.03.2016 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Předem musím říct, že díky velice dobrým hodnocením jsem měla vysoké očekávání. Takže zákonitě pak muselo přijít zklamání. A to takové, že jsem měla chuť nedočíst. Nicméně právě ta hodnocení mě donutila to nevzdat. Začátek vypadal na trapnoromanci, pak se to trochu změnilo, ale do čtení jsem se musela nutit. Ke zvratu došlo přesně v 50i% knihy (ve čtečce). První půlce bych nedala ani 3 hvězdy, druhá mi to vynahradila. A pak byl konec, který mě trochu zklamal. Takové utnuté. Ale jako celek to na mě udělalo dojem, ten nápad, promyšlený do detailů...
A konečně jsem si pak pustila film, který nezklamal, ač některé detaily byly vypuštěny. Ale vidět nejdřív film, tak už knihu nečtu.

15.02.2016 3 z 5

Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Hjok Kang

Ani nevím, co dodat. Je to nepochopitelné. A nejhorší na tom je, že tahle hrůza je vlastně život jednoho z těch šťastnějších severokorejců, co se na jejich poměry měl celkem dobře. Krutý paradox.

02.02.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Prima čtení, svižné a zábavné. Ke kafi a cigárku by bylo ideál, já četla v noci v posteli, smát jsem se musela pod peřinu, abych nebudila manžela.
Jen ty stripy jsou ve čtečce vážně nečitelné.

29.01.2016 3 z 5

Prašné víry Prašné víry Roger Smith

Měla jsem vyšší očekávání, takže ve výsledku pro mě trochu zklamání. Syrovost Afriky byla, ano. Brutalita a nízká cena života, taky ano. Jejich zvyky pro mě nepochopitelné. Ale že by se rozplétalo nějaké spiknutí, to ne. Navíc jsem měla problém s tím, že mi žádná z postav nebyla sympatická, nebyl tam v podstatě žádný klaďas. Zkrátka něco málo mi tam chybělo a musím dát jen 3 hvězdy.

27.01.2016 3 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Dávám o hvězdičku víc, než prvnímu dílu. Asi jsem si už trochu zvykla na styl psaní. I když... Ne, ještě pořád nemůžu říct, že mě to baví, spíš to toleruji. Ale přečetla jsem ji o dost rychleji, než první díl. Vedro, vedro, horko, vedro... A někde mezitím celkem dobrý příběh s malou kapkou napětí. Jdu na třetí díl, Podzimní vraždu. Bude to tam samý déšť? Asi jo, ale tak co už.

18.11.2015 3 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Miniera mám moc ráda. Ale v první čtvrtině knihy se v podstatě vůbec nic neděje, tedy krom toho, že Moira přiletí do Hong Kongu. Musela jsem se nutit číst dál. Druhou čtvrtinu se konečně něco málo dít začíná, respektive se popisuje to, co už se vlastně stalo někdy předtím. Ve třetí čtvrtině se nás autor snaží navést na několik možných pachatelů, zmást nás, což se ovšem úplně nedaří. A v poslední čtvrtině najednou bum bác, je to takhle, trocha akce, sluníčkový konec a hotovo.
Nicméně téma AI je zajímavé, určitě k zamyšlení.

25.01.2024 3 z 5

Heydrich, Geli a Eva Heydrich, Geli a Eva Jan Minář

Bohužel musím říct, že mě to nějak nevtáhlo do děje. Často jsem měla pocit, že čtu nějakou učebnici nebo seminárku. Pár věcí k zamyšlení, ale vzhledem k tématu jsem proste čekala víc.

20.02.2019 3 z 5

Vyšinutí Vyšinutí Michael Katz Krefeld

Ze začátku jsem měla pocit, že čtu poznámky ke scénáři, ten půjde tam, na stolku bude to a to, přijde dveřmi vpravo, za dveřmi bude ten, bude mít v levé ruce to... pak se ten styl lehce zlepšil a dalo se to číst. Ovšem třeba nějaké napětí se nějak nedostavilo. Například hlavní hrdina skáče ze střechy na střechu na nebezpečném místě a já mám chuť otočit stránku a říkám si, tak kdy už tam bude?
Pak mi dost vadilo, že tam úplně není vysvětlena Hyena, důvody proč a jak... a ten konec vzal taky dost hopem. Jako by mu někdo řekl, že už má volné jen 3 stránky k popsání a musí být konec.

12.09.2018 3 z 5