Adell-ka Adell-ka komentáře u knih

Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Iva Roze (p)

Popravdě jsem od knížky čekala víc. Je fajn, odpočinková, čte se dobře, ale očekávala jsem, že se při čtení pobavím. Je to jakýsi výčet mužů, které autorka "vyzkoušela" a následně ohodnotila. Dle mého názoru se autorka příliš věnuje rozborem svých emocí a myšlenkových pochodů.

30.06.2016 3 z 5

Kam jedeme, tati? Kam jedeme, tati? Jean-Louis Fournier

Knížka je napsaná stručně, ale i přes zdánlivou jednoduchost je v ní obsaženo mnoho pocitů a myšlenek otce dvou postižených synů. Myslím si, že tenhle pán to opravdu neměl v životě lehké, což je z knížky patrné. Přečteno jsem měla za dva dny a vřele doporučuji. Ovšem veselé čtení to zrovna není.

30.06.2016 5 z 5

Zločin na Starém Městě pražském Zločin na Starém Městě pražském Daniela Krolupperová

Líbí se mi, jak autorka nenásilnou formou seznamuje čtenáře s některými osobnostmi českých dějin. Také moc hezké ilustrace. Doporučuji! :)

28.05.2016 5 z 5

Julie mezi slovy Julie mezi slovy Petra Dvořáková

Skvělá knížka, která malým čtenářům formou příběhu přibližuje cizí slova. Navíc je knížka opravdu ze života a úžasně zachycuje starosti a uvažování dětí. Opravdu se mi líbila :)

03.05.2016 5 z 5

Hradecké pověsti a vyprávěnky Hradecké pověsti a vyprávěnky Svatopluk Pastyřík

Bezvadná knížka, i přes dlouhá souvětí se dobře čte, příběhy jsou moc hezké :)

19.04.2016 4 z 5

Volání rodu Volání rodu Eduard Štorch

Očekávala jsem, že mě knížka nebude bavit, ale příjemně mě překvapila. Příběh se mi líbil, dobře se četl a dle mého názoru je knížka skvělým nástrojem, jak dětem přiblížit život dávných dob.

01.04.2016 4 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Tahle knížka mě nějak neoslovila. Příběh je to hezký, ale možná tím, jak je to ze starší doby, tak se mi to nečetlo úplně nejlépe a dle mého názoru tam bylo až moc metafor a myšlenkových pochodů hlavní hrdinky.

23.03.2016 3 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Skvěle napsaná kniha, popisující svět očima autistického chlapce. Některé pasáže sice byly poněkud zdlouhavé a říkala jsem si, proč tam vůbec popisuje to či ono, nicméně i tyto pasáže do knihy patří, protože to je právě jedna z nedílných součástí autistického smýšlení. Po přečtení této knihy budete lépe chápat, proč autisté jednají tak jak jednají a snáze pochopíte jejich uvažování. Opravdu skvělá kniha!

19.01.2016 5 z 5

Utíkej, malý, utíkej Utíkej, malý, utíkej Nicky Cruz

Výborná čtivá knížka, hezky podané svědectví! Rozhodně doporučuji :)

05.01.2016 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Skvělá a velmi čtivá knížka o ženě, která se rozhodla ujít pěšky neskutečnou dálku, aby našla sama sebe a změnila svůj život a nakonec se jí to podaří. Během čtení jsem cítila s Cheryl, v něčem s ní souhlasila, v něčem ne, každopádně musím říct, že kniha se mi moc líbila a myslím si, že může být inspirací, motivací a hnacím motorem pro ty, jenže chtějí podobným způsobem hnout se svým životem! :)

20.12.2015 5 z 5

Klub radostí dnešního dne Klub radostí dnešního dne Petra Braunová

Velmi čtivá kniha popisující aktuální téma Facebooku a jeho nebezpečí. Závěr je doslova strhující.

21.07.2015 5 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Moc hezká čtivá knížka, četla se jedním dechem. Torey Hayden mám ráda stejně jako problematiku, o níž píše, problematiku týraných a zanedbávaných dětí. Při čtení jsem spolu s autorkou prožívala její pocity a sdílela její názory. Kniha rozhodně stojí za přečtení!

21.06.2015 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Skvělá knížka, i když musím přiznat, že některé pasáže mi přišly trochu klišé. Ale asi tak od půlky jsem se už od knížky nemohla odtrhnout! :)

21.05.2015 4 z 5

Dvojí život Heleny Grahamové Dvojí život Heleny Grahamové Anne Brontë

Tento příběh mi trochu připadal jako nějaký románek z dnešní doby, jen posunutý o dvě století dozadu. Srovnávala jsem současné romány s tímto a myslím si, že určité rysy v jednání lidí zůstávají po staletí neměnné, na druhou stranu jsou zde vidět i značné rozdíly v chování a mentalitě lidí v době před dvěma sty lety. Musím obdivovat šlechetnou povahu paní Huntingdonové, s jakou bychom se v dnešní době asi jen těžko setkali.
Nicméně knihu bych doporučila těm, kdo mají rádi romantické příběhy a kouzlo dob minulých :)

14.05.2015 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Tuto knihu jsem četla až poté, co jsem viděla film a jak už to tak bývá, knížka byla podle mě lepší :) Je to úžasný příběh, který podává obraz vztahu "na dálku", což byl pro mě podnět k zamyšlení. Nejvíce se mi líbilo, jak John na konci knihy pochopí, co je to opravdová láska: To, že vám záleží na štěstí někoho jiného více než na vašem vlastním, i za cenu toho, že vás to bude bolet.

07.07.2014 5 z 5

Malý tyran Malý tyran Jiřina Prekopová

Výborná kniha výborné autorky. Vřele doporučuji všem, kdo plánují děti. Je to dobrý návod, jak se vyvarovat tomu, aby z dětí vyrostly panovační tyrani. Kniha je napsána srozumitelně a čtivě.

05.12.2013

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Kniha mě zaujala hlavně v tom, jak podrobně vykresluje Aspergerův syndrom. Samotný děj je dobrý, konec dost nečekaný...

05.12.2013 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Moje první knížka od Sparkse, nadchla mě a asi tak od poloviny knihy jsem se od ní už nemohla odtrhnout. Nádherné! :)

23.09.2013