Klub radostí dnešního dne

Nový psychothriller Petry Braunové se zaobírá žhavým tématem sociálních sítí, které dramaticky ovlivňují mezilidské vztahy. Jako červená nit se příběhem táhne neuróza a psychóza v rodině Moniky, hlavní hrdinky knihy. Ta vyrůstala u prababičky a pradědy, jejichž psychiku krutě poznamenala válka, a vyrostla z ní narušená osobnost, která to, čím trpěla v dětství, nepřímo vrací svému okolí. Neuvěřitelně si vymýšlí, intrikuje, vytváří kolem sebe atmosféru strachu. Vše pak vyvrcholí, když si Monika na Facebooku založí „Klub radostí dnešního dne“. Brzy zjistí, jak snadno lze ve virtuálním světě lidi ovládat, a zcela popustí uzdu svým manipulativním sklonům. Jednoho dne se jí však věci vymknou z rukou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77153/klub-radosti-dnesniho-dne-77153.jpg 3.861
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Plus

Kniha Klub radostí dnešního dne

rottovat
23.06.2018

Na to, že jsem knihu objevila v Levných knihách za 29 korun a čekala jsem tudíž, že půjde spíše o brak, se mi dostalo velmi dobrého čtení. Zhltla jsem ji od začátku do konce, v podstatě nemám žádných výtek, snad jen, že místy byly jednotlivé osudy postav trošku překombinované, v podstatě každá hlavní postava by vystačila na samostatný příběh. Jinak ale autorka psát umí, děj ani chvilku nenudil, naopak, udržoval v napětí a morbidní pointa celý příběh hezky zakončila.

Ali71
16.05.2017

Kniha se zabývá zajímavým tématem, Facebookem, opravdu může být hodně zneužívat a zejména pro děti mladistvé se může stát nebezpečným. Postavy v knize byly zajímavé a jejich životní příběhy smutné. Jinak jsem ale knížku přečetla bez velkého zaujetí.

medlovice
11.11.2016

Jsem překvapena. kolik komentářů tady je. Po knížce jsem šáhla náhodou, ale nebavila mě. Není špatně napsaná , ale mám ráda jiné knihy. Přeskakovala jsem a ke konci už hodně moc. Nejvíc mě bavila Lenka , osobu Moniky jsem nepochopila. A závislost lidí na Facebooku nepochopím nikdy a číst o ní nemusím. Tak jdu pro další knihu.

LucieD81
02.08.2016

Dobře napsané, psychologicky zručně vykreslené, postavy uvěřitelné, přesto mě příběh nijak zvlášť nezaujal, stále jsem čekala, že se příběh někam pohne, což se nestalo, resp. stalo, ale jiným směrem, než jsem doufala... Ale kniha je to dobrá, jen mě nijak zvlášť neoslovila, vracet se k ní patrně nebudu.

1alena1
10.06.2016

Od čtení jsem se neodtrhla, dokud nebylo přečteno, zajímavé, uvěřitelné - taková je doba. Tak moc mě zaujaly osudy hlavních hrdinů, že bych přivítala pokračování. Jen jsem trochu nepochopila, že je kniha uvedena jako pro děti a mládež ?!? Nechci děti a mládež podceňovat, ale nejsem si jistá, zda by to bylo správně pochopeno.

Olca532
09.04.2016

Myslím si, že tuto knihu by si měl přečíst každý náctiletý, aby pochopil, co mu na facebooku hrozí a že vše na síti není růžové jako si to ti mladí myslí.
Kniha mě velice zaujala, měla napjatý děj a překvapivý konec. Doporučuji přečíst. :-)

Krysa_1313
21.02.2016

Mě osobně kniha moc nezaujala. Nějak jsem se do ní nedokázala pořádně začíst. Co mě opravdu překvapilo byl konec. Toto jsem opravdu nečekala..

Adell-ka
21.07.2015

Velmi čtivá kniha popisující aktuální téma Facebooku a jeho nebezpečí. Závěr je doslova strhující.