adelaska adelaska komentáře u knih

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Pro mě pecka. Je to jedno klišé za druhým, ale já jsem jí to prostě žrala.
Feyre jako hrdinka zatím nic moc, ale jsme teprve u prvního dílu, a jak známe Sarah, tak ta má knihy díl od dílu lepší a lepší. I když si člověk myslí, že už to ani jinak nejde ;-) Takže rozepisovat se zde o postavách zatím moc nechci, počkám si, až je poznám dál a jak autorka rozvine jejich charakter. Ale jednu přece jen zmíním, a to Rhysanda. Je to naprosto úžasný parchant!!!

25.09.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Absolutní špička. Nemám nic co bych vytkla. Na to, že mě Půlnoční koruna zklamala, jsem do tohoto dílu šla s rezervou a ... Nemám slov.
Jeřáb, naprosto geniální postava, beze všeho by se k Cealeně hodil. Během jejich scén jsem skoro pořád tajila dech a téměř od jejich prvního střetnutí jsem věděla, že ti dva by měli být spolu (což je vzhledem k tomu, co prováděli poněkud zvláštní tvrzení, ti co četli, ví). Jejich vztah je impozantní a těším se na to, jak nadále se bude vyvíjet.
Ostatně velmi fandím Manon.
Celá kniha i přes její tloušťku je čtivá, neskutečně barvitá, skvěle popsaná. Dokázala perfektně udržet moji pozornost až do konce. Ať už je tu další díl!!

04.09.2016 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Ódinovo dítě se mi velmi líbilo. Ani bych neřekla, že to patří do YA žánru. Nicméně autorka nás vhodila přímo do děje plného neznámých názvů a všeho možného, že jsem opravdu měla problém ze začátku se do toho naplno vžít. Jednoduše, vy, co jste četli Kostičas, tak co se týče názvů, apod. je Ódinovo dítě asi tak 2x horší. Tedy alespoň pro mě. Ale postupem jsem se do toho dostala a kniha byla přečtena neskutečně rychle.
Jinak romantika mezi hlavními hrdiny je popsána opravdu decentně, žádné klišé, takže nemáte pocit, že se vše točí jen okolo hlavních hrdinů.
Celkově hodnotím pozitivně, kniha se mi líbila, ale pátou hvězdičku si schovávám pro další díly, na které se neskutečně těším :-)

29.08.2016 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Opravdu nenáročná kniha u které člověk nemusí ani tak přemýšlet, což je u thrilleru vzácnost. Moc se mi líbil styl autorky, četla se neskutečně rychle. Doporučuji

22.08.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tak po delší době jsem sáhla po YA. Musím říct, že mi v "thriller maratonu" už nějaké to fantasy chybělo. Jiskra v popelu není nejoriginálnější výkřik, ale zpracovaná je velmi dobře. Je čtivá a napínavá. Docela na mě zapůsobila, což se mi poslední dobou u takového žánru nestává a dokonce ve mě vzedmula vlnu žárlivosti.
A teď zase to čekání na další díl.

19.08.2016 5 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Pecka, přečteno během 24 hodin. To mluví za vše

16.08.2016 5 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Souhlas s komentářem pode mnou - do poslední chvíle nevíš nic. Perfektní, Harlan opět nezklamal.

12.08.2016 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Výborný thriller, s výbornou zápletkou. Rozjezd byl perfektní, nemohla jsem se odtrhnout, poté se to chvilku táhlo, ale po půlce to mělo takový spád, že jsem to dočetla na jeden zátah. Určitě budu pokračovat v dalších dílech jakmile vyjdou.

29.06.2016 4 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

Zase další parádní kousek od Harlana. Četlo se to samo, bylo to neskutečně napínavé, ale samotná zápletka mě nijak neohromila.

16.06.2016 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Tak tohle je opravdu vynikající thriller. Coben mě prostě nepřestává překvapovat. Ač není zrovna nejtenčí, je neskutečně čtivý. A takové rozuzlení, jsem naprosto nečekala. Moc jsem si čtení užila.

03.06.2016 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Jako milovnice Jojo jsem knihu musela přečíst hned jak dorazila. Je zbytečné vypisovat jak super knížka byla, protože to píšu u každé její knihy a zase bych se akorát opakovala. Jejich roadtrip mi udělal šílenou radost, miluju knižní roadtripy! No a když se to spojí s Moyesovou... Co se týče postav, miluju je, vžila jsem se do nich natolik, až jsem téměř prozivala i Edovu virózu :-D
Jinak pro mě malé mínus je délka knihy. Mohla by být klidně delší. Dá se zvládnout bez problémů na jeden zátah.
Jo a tahle obálka je nejdokonalejší z doposud vydaných knih od Jojo!

26.05.2016 5 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Ch. Link opět nezklamala, pro mě špičkový thriller přečtený za pouhý den. Kvalitativně bych ho srovnala s jejími předchozími thrillery, nicméně zde pachatele odhalíme velmi brzy, což může být pro někoho trochu zklamání, že žádný pořádný šok se zde nekoná. Kniha si ale přesto stále udržuje to správné napětí, postavy jsou tak důkladně vykresleny a jejich pocity taktéž, tudíž se člověk krásně vžije do jejich kůže. Za mě spokojenost.

21.05.2016 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Paráda paráda paráda! Mně tedy celé vyprávění maminky mrazivé připadalo, knížku jsem hltala a nemohla přestat. Za pouhý den přečteno. Konec mi přišel trochu zmatený, byl příliš rychle useknutý, určitě tam mohlo být ještě více prostoru. Ale jinak naprosto perfektní čtení, na které ráda budu vzpomínat a určitě se k této knize ještě vrátím.

19.05.2016 5 z 5

Krajka Krajka Shirley Conran

Ono by to ani nebylo až tak špatné, kdyby to nebylo ták zdlouhavé. Škoda

19.05.2016 1 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

No tak mně se pokračování moc líbilo! Ale je pravda, že mám snad ještě víc otázek než předtím. Jen je opravdu blbý, že třetí díl vyjde v USA až na podzim... Ach jo, jak to čekání nesnáším..
Potřebuji už urychleně znát identitu Kostěje! Celkem škoda, že ho v prvním, ale i v tomto díle bylo tak málo.. Ale vždy to stojí za to.

17.05.2016 5 z 5

Schůzka v Paříži Schůzka v Paříži Harlan Coben

Tak mě se tento thriller velmi líbil. Přečten během jednoho dne. Naprosto skvělé, napínavé. Miluju tohoto autora, nepřestává mě překvapovat.

04.05.2016 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Moc jsem si čtení užila, je to romantické tak akorát, nic přeslazeného - paradoxně vzhledem k tomu, že je celá kniha o čokoládě :-) Určitě půjdu ještě do Sladkého krámku snů. Oceňuji i recepty na konci knihy! Určitě něco časem vyzkouším ...

02.05.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Ze začátku to bylo opravdu dobré, moc se mi to líbilo. Ale po půlce už to bylo celkem odhadnutelné a zas tolik mě to nepřekvapilo. Jinak napsané je to výborně a ta obálka je naprosto úžasná.

26.04.2016 4 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Výborná kniha. Tomuto tématu se posledni dobu hodně věnuji a proto se mi kniha moc líbila.

22.04.2016 5 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Nečekaný konec, nicméně jsem si tuto knihu neužila tolik, jak jeho ostatní.

22.04.2016 4 z 5