Krajka

Krajka je román o první generaci skutečně moderních žen, jejichž osudy se odvíjely v rušném dvacátém století. Díky nim se prudce změnilo vnímání tradiční ženské role a emancipace přestala být prázdný pojem. Katka, Pagan a Maxina jsou dívky z horních společenských vrstev a setkávají se spolu v internátní škole v poválečném Švýcarsku roku 1948. Je jim atnáct let a jejich životy jsou ještě plné dívčích snů. To jejich kamarádka Judy, která přijela do Evropy za vzděláním ze Spojených států a musí si na živobytí vydělávat jako servírka v hotelu, má realističtější pohled na svět, ale i ona je ještě dítě. Tuto zdánlivě nesourodou čtveřici spojí na celý život přátelství a sdílené tajemství. Třicet let se jejich osudy rozcházejí a zase proplétají, zažívají triumfy i pády, kterým se snaží vzdorovat společně "v dobrém i ve zlém", tak jaksi kdysi slíbily. Nyní jejich solidarita a vzájemnost podstupují další zkoušku, když jsou konfrontovány se svým velikým tajemstvím......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31753/krajka-31753.jpg 3.831

Lace (1982)

Vydáno:, Levné knihy

pohodarkaknih

Příběh se mi velmi líbil. Třošku jsem měla problém se orientovat v tolika lidech a jejich životech a také propojení mezi nimi. Do teď, ale celou knihu nemohu vypustit z hlavy a velmi často se ve spomínkách vracím k příběhu. Je velmi dobře napsalá a rozsah stran k příběhu je odpovídající. Četla jsem jí před rokem a jedním dechem. Bylo velmi těžké se od knihy odtrhnout...

Ewiczka_areebah

Kniha by asi byla zajímavá....kdyby byla minimálně o polovinu stránek plnou zbytečností a rozvleklostí tenčí..chvílemi jsem se začetla a bylo to super...a chvílemi jsem se ke knize musela kopat....tuhle už opakovaně číst nebudu..

IYv
18.04.2017

odložila jsem

Jája92
01.12.2016

Líbilo se mi, jak je kniha obsáhlá, osudy hl.hrdinek byly poutavé ..

Luccy78
21.05.2016

Zajímavý a poměrně rozsáhlý příběh čtyř úspěšných kamarádek a dcery jedné z nich. Jde vlastně o nové vydání původních dvou dílů knihy z roku 1993 pod názvem Dívka v krajkách.

adelaska
19.05.2016

Ono by to ani nebylo až tak špatné, kdyby to nebylo ták zdlouhavé. Škoda

regulax
09.12.2015

Poutavé čtení o generaci žen - spolužaček, kamarádek, později i spolupracovnic a hlavně přítelkyň na celý život. Bohatě rozvinutý děj o každé z nich nás zavede do všech koutů světa a různého historického období.

kam-pak
14.10.2015

Musela jsem jednu hvězdičku odebrat - to za Lilina otce :-).

Babo
18.03.2015

Kniha je pěkně tlusťoučká a celkem dobře se čte.I když se jedná o osudy 5 žen,nejvíce mě zaujal příběh dcery jedné z nich.
Čtyři kamarádky,které život svedl dohromady ještě jako patnáctileté prožívají první lásky , první ztráty ,první úspěchy i neúspěchy.Čas plyne a jejich cesty se stále více či méně prolínají a celou knihou se vine tajemství kdo je matkou malé Lili,která se po mnoha letech zneužívání stává slavnou herečkou .
Rozuzlení je překvapivé ,ale ne zase tak důležité. Mohla to být kterákoliv z nich .

tynča
02.02.2014

Kniha je zvláštní, myslím že lidi budou buď nadšení, nebo naopak zhnusený..Mně se moc líbila, příběh mi přišel zajímavý, zápletka také..Místy jsem se až červenala, ale jinak pěkné.

dezlik
25.10.2012

Líbi se mi osudy všech tří hrdinek a i když je kniha dost hrubá tak jsem ji četla jedním dechem protože jsem byla zvědavá jak dopadne zápletka s dcerou jedné z hrdinek ,kdo je z těch tří vlastně její matka.