Adél784 Adél784 komentáře u knih

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Za mě od autorky nejslabší kniha, měla jsem po Kříďákovi a Jámě asi velká očekávání.
Každopádně je to čtivý, mrazivý a děsivý příběh, kde je zakombinovaný dark web...
Předešlé dvě autorčiny knihy ale doporučuji více:)

11.11.2020 4 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Bylo to úžasné čtení, přišlo mi, jako kdyby to byl komiks z mého života:)))
U některých situaci jsem se fakt smála:)
Hooodne jsem lepikovala a budu se k této úžasné knížce pravidelně vracet:)
5/5
Doporučuji všem, kteří mají rádi komiks Introvertka v hlučném světě nebo Dospělost je mýtus:)

04.11.2020 5 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Stejně dokonale jako předchozí díly. Konec je hodně dojemný.
Moooc doporučuji všem milovníkům psů.
Miluju Bailyho pohled na svět a jeho vtipné hlášky. Je to hodný pes.
5/5

28.10.2020 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Skvělý začátek série, strašně moc jsem si oblíbila Luciena, doufám, že v dalších dílech dostane více prostoru.
Doporučuji všem, kteří mají rádi příběh Krásky a Zvířete.:)

24.10.2020 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Měla jsem vysoká očekávání a ta nebyla úplně naplněna. Líbilo se mi zpracování knihy pomocí rozhovorů, díky kterému se Daisy Jones and the Six skvěle četla.
Úžasná byla atmosféra šedesátých a sedmdesátých let, ale členové kapely mi vůbec nebyli sympatičtí.Celou dobu buď pili alkohol a nebo užívali drogy. Doufám, že se českého překladu dočká i autorčina kniha The Seven Husbands of Evelyn Hugo.
3,5/5

17.10.2020 3 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Bylo to mrazivé, děsivé a drsné.
Přesto si myslím, že je tato kniha z těch tří nejlepší. Mohlo tam být méně mrtvol. Je to neuvěřitelně děsivý příběh, u kterého jsem ráda, že je fikce...
4,5/5
Doporučuji.

12.10.2020 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Volné pokračování Dopisu ztraceným, kde více poznáváme Reva...
Je to příběh dvou mladých lidí, kteří hledají přátelství, důvěru, jistotu, rodinu.....
Velice silná kniha, silnější než Dopisy ztraceným. Je fajn, že jsme se zde znovu potkali i s Declanem a Juliet....
Doporučuji 5/5

,,Všichni někdy odstrkujeme ostatní, jenom abychom viděli, že nás jistí"

,,Pokaždý, když se začnu litovat, tak mi dojde, že někdo jinej to má mnohem horší. A potom si připadám jako úplnej blb. A potom mu to začnu zazlívat, a potom se cítím jako ještě větší blb, že mu to zazlívám."
,,Život není soutěž."

08.10.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Má druhá kniha od autorky. Je hodně smutná a je neuvěřitelné, jak několik rozhodnutí může tolik ovlivnit život člověka.
Chvílemi se mi chtělo brečet.
Zařadila bych ji do povinné četby na středních školách, aby studenti zjistili, že se nemají zas tak špatně. Nejspíš si teď delší dobu nedám žloutkový věneček.....
Doporučuji.

04.10.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Miluji tenhle komiks. V některých situacích jsem se úplně poznávala:) a navíc ty nádherné ilustrace.
Už teď vím, že se k tomuto komiksu budu pravidelně vracet:)))

27.09.2020 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Stejně skvělá jako předchozí díly o strašidelných domech.
Kniha je čtivě napsaná, ma krátké nadepisovane kapitoly.
Mohla byt delší, má pouze 200 stran.
Za mě ale od autorky pořád vedou Přízraky domu Carrowů.
5/5 doporučuji.

26.09.2020 5 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Naprosto úžasná originální kniha.
Moc se těším na další díl:)

25.09.2020 5 z 5

Temnota na okraji města Temnota na okraji města Adam Christopher

Temný experiment se mi celkem líbil, ale toto bylo velké zklamání. Měla jsem problém ji dočíst.
Temnota na okraji města je detektivka, která se seriálem, až na postavu Hoppra nemá nic společného. Příjemné byly kapitoly z přítomnosti, kde si Hopper povídal s Eleven.
3/5

21.09.2020 3 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Skvělá odpočinková kniha, doporučuji čtenářům Všem klukům, které jsem milovala.

14.09.2020 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Nevím, co k tomu napsat. Víc psycho knihu jsem ještě nečetla.
A ten konec, to bylo jako co?!

03.09.2020 4 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Příběh o osmnáctileté divce Elize, která anonymně píše velice populární komiks.
Originálne byly v knize zpracovany úryvky z komiksu. Příběh mě bavil, je zde i romantická linka. Od autorky jsem už četla Uvnitř me hlavy, ale ta mě bavila více.
Je to fajn oddechová kniha.
3,5/5

01.09.2020 3 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Má první kniha od autorky. Anička Musilová píše nádherným jazykem, který je plný metafor a zajímavých myšlenek. Kniha se krásně četla. Všechny postavy byly sympatické.
4/5 Těším se, až si přečtu Černookou:)))

,,První myšlenka, která vytane člověku na mysli hned po tom, co mu někdo položí otázku na tělo, je většinou upřímná. Pak ji pročešeme filtry, jako jsou strach a pochybnosti, co by si ten druhý pomyslel, až z nás nakonec vyjde hodně pokroucená verze toho, co opravdu chceme říct´´

27.08.2020 4 z 5

Tento díl bych neoznačila za můj nejoblíbenější. Ten je Vězeň z Azkabanu:)
V tomto díle zjistíme více informací o minulosti Voldemorta. Dozvíme se informace, které ve filmu nenajdeme....
4,5/5 doporuciji a těším se na další díl:)
,,Je mnohem snažší odpustit tomu, kdo se mýlil, než tomu kdo měl pravdu"

25.08.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Skvělá odpočinková romantická knížka:) Hlavní hrdinové byli úžasní:) a navíc Gaby má narozeniny ve stejný den jako já:)))
4,5/5 doporučuji:)))

17.08.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Předešlý díl se mi líbil více, ale i tato kniha byla skvěle napsaná.
Jediné co bych vytkla je, že by mohla mít tak o 50-60 stran méně.
Těším se na další díl !
4,5/5 doporučuji:)))

13.08.2020 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Četla jsem ji už dvakrát a plánuji si ji brzy přečíst znovu, tato kniha mi ukázala, že povinná četba do školy nemusí být otravná a nudná.
Zároveň je to kniha, kterou jsem měla původně půjčenou z knihovny, ale brzy jsem si ji musela koupit - tak skvělá je.
Je to příběh o tom, že i po proměně Řehoř myslel hlavně na rodinu a jak ji uživí a zároveň je to příběh o odcizení člověka v rodinném prostředí.
Doporučuji k přečtení. 5/5
mám ráda více knih z maturitní četby, ale tato kniha je na prvním místě.

31.07.2020 5 z 5