Adél784 Adél784 komentáře u knih

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tento díl je lehce jiný oproti předešlým, ale zároveň není o nic horší než předchozí autorčiny knihy.
Kim tentokrát bude vyšetřovat bez svého týmu a je donucena spolupracovat s bývalým parťákem, se kterým se nerozešla v dobrém. Obejde se Kim bez svého týmu? A co její tým, zvládne pracovat bez šéfky?
Pachatele jsem neodhadla:)

Celou sérii s inspektorkou Kim Stoneovou doporučuji. Autorka píše čtivě a kniha má krátké kapitoly, které téměř vždy končí nějakým zvratem:)

25.06.2021 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Nádherná a dokonalá kniha.
Krásný, laskavý, milý a roztomilý příběh o čtyřech přátelích - chlapci a jeho třech zvířecích kamarádech.
Uvnitř knihy jsou nádherné ilustrace, které činí knihu ještě dokonalejší. Na každé stránce se nachází krásné myšlenky o přátelství, lásce, laskavosti a upřímnosti. Knížka nám připomíná, že důležité je mít rád sám sebe, být k sobě laskavý a porovnávání s ostatními je ztráta času. Stále opakuji slovo dokonalé, ale přesně toto přídavné jméno celou knihu vystihuje:)
5/5 Rozhodně doporučuji všem:) Přečtěte si ji.

,, Co je podle tebe největší ztráta času?" ,, Porovnávat se s druhými," odpověděl krtek.

,, Jaký je tvůj nejlepší objev? " Zeptal se krtek. ,, Že stačí být takový, jaký jsem," odvětil chlapec.

,, Jednou z největších laskavostí je být laskavý sám k sobě," pronesl krtek.

09.06.2021 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Zmizení Sáry Lindertové bylo pro mě příjemné překvapení a z knihy jsem byla nadšená, takže bylo jasné, že si Noci běsů nemohu nechat ujít.
Začala bych tím, že je kniha napsána krásným jazykem, vypráví originální tajemný příběh a hlavní hrdiny jsem si oblíbila.
Zajímavé byly i rodiny postav, některé jejich členy jsem měla ráda a jiné jsem nesnášela.
Za mínus považuji to, že příběh je pomalejší a napínavý začal být až tak od půlky. Zároveň to není kniha, která by mě chytla a nepustila, dokud se nedostanu na poslední stránku.
Konec byl za mě trochu moc rychlý a přišel mi lehce otevřený.
Knihu hodnotím 3,5/5 a musím ještě zmínit nádhernou obálku, která Vám po přečtení bude dávat smysl a také pár ilustrací uvnitř knihy.

,, Ale jakmile se postavila tváří v tvář svým démonům a strachům, pochopila, že nic není tak strašidelné, jak se zdálo.
Protože si záhy uvědomila, že ve tmě není nikdy tak úplně sama"

07.06.2021 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Přijde mi, že většině lidí se tato novela k sérii Dvorů nelíbí, takže když jsem začala knihu číst neměla jsem moc velká očekávání. Teď po přečtení musím říct, že jsem mile a příjemně překvapena. Čtení jsem si užila.:)

Většina knihy se točí kolem zimního slunovratu a vybírání dárků pro přátele, ale zároveň zjišťujeme, jak naši hrdinové žijí po válce a také se nám dovysvětlují některé věci z třetího dílu.
4,5/5 Tato doplňková knížka je milá, roztomilá, sladká a jsem ráda, že jsme tu měli kapitoly i z pohledu Casse, Nesty, Mor a Rhyse:)

Objevila se zde i má oblíbená věta z druhého dílu.
,, Na hvězdy, které naslouchají a na sny, které se plní"

04.06.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Hate-love pomalá romantika z krasobruslařského prostředí.
Jasmine je 26 a má příležitost znovu závodit v párovém bruslení a splnit si tak svůj sen vyhrát první místo v soutěži. Problém je ale v tom, že jejím partnerem se má stát Ivan Lukov, se kterým se už roky nenávidí a slušné slovo pro něj hledá jen těžko.

I když se jedná o pomalejší knihu, tak jsem si užila. Styl psaní autorky mi vyhovuje a o vtipné scény také není nouze. Humor a sarkasmus Ivana a Jasmine je prostě skvělý.
Mezi hlavními hrdiny na začátku byla nenávist, poté se začali celkem snášet, postupem času z toho vzniklo upřímné a čisté přátelství a nakonec láska.

Knihu hodnotím 4,5/5 protože ten epilog byl už trochu až moc sladký. Od autorky jsem četla Rytmus, já a Malychin a asi si brzo přečtu Kultiho, i když u toho mě odrazuje fotbalové prostředí.

,, A já se na ně usmála, abych jim dala najevo, že je to v pořádku. Postavím se za ně. Ne všichni lidi byli tak hrozní, ale těch pár zlých občas způsobilo, že jste na to zapomněli. O tom jsem také věděla svoje"

30.05.2021 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Na druhý díl to nemělo, ale i tak to bylo super. Je tu hodně nečekaných zvratů, a jsem ráda, že se ukázalo, že dvě postavy jsou vlastně hodné a jsou na správné straně...

Celou sérii Dvorů doporučuji :) 4/5

24.05.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

To co autorka dokázala vytvořit na tak malém prostoru je neuvěřitelné.
Kniha je depresivní, smutná, děsivá a rozhodně nezapomenutelná.

Příběh sledujeme pohledem dvou postav a to dvanáctileté Báry a její matky. Už od první stránky je jasné, že je něco špatně, když jednu svou dceru oslovuje neustále Katuško a druhou Baruno.
Hlavním námětem této knihy je upřednostňování rodičů jednoho dítěte před druhým. Bylo mi moc líto, jak se k Báře její rodiče a vlastně i sestra chovali. V knize se nachází i násilí páchané na dítěti.

5/5 Je to má první knížka od autorky a rozhodně ne poslední. Přečetla jsem ji za jeden den.
Rozhodně doporučuji.

20.05.2021 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Dracul je inspirovaný deníkovými záznamy autora slavného románu Dracula...
Prvních 200 stran je pomalejších, ale poté o napětí, tajemno, překvapení a zvraty není nouze. Zároveň si myslím, že by ale šlo knihu trochu zkrátit.
Určitě nejde neobdivovat design knihy, který se vážně povedl.

Celkově knihu hodnotím 3,5/5 za pomalejší a méně čtivější začátek.

17.05.2021 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Když jsem Bez naděje začala číst, vůbec jsem netušila o čem je, ale věděla jsem, že to nebude jen nějaké sladké čtení. A taky, že ne. Tato kniha je znepokojivá, protože se tentokrát autorka zabývala tématem zneužívání, únosem dětí, adopcí, ale zároveň je to kniha plná naděje...

Stylu psaní není co vytknout, CH píše neuvěřitelně čtivě od první kapitoly, takže stránky doslova mizí pod rukama.
Co vidím jako mínus, a důvod proč nedávám plný počet hvězd, tak je to, že jsem v příběhu viděla pár nelogičností a nereálností.

Colleen Hoover mám jako autorku moc ráda, takže knihu rozhodně doporučuji, i když u mě více vedou její New adult romány jako Námi to končí nebo Odvrácená tvář lásky.
4/5 a nemůžu se dočkat další autorčiny knihy:)

Nemůžu si odpustit malou ukázku z knihy, u které jsem se při čtení usmívala, protože mi Sky trochu připomněla mě samotnou:)

,,Takže ty máš dům pro sebe a páteční večer trávíš pečením?" rozesmál se. ,, Typická puberťačka."
,, Co na to mám říct?" pokrčila jsem rameny. ,, Jsem prostě rebelka."

10.05.2021 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Nemůžu říct, že jsem nečetla lepší thrillery, ale už jen kvůli tomu konci stojí za to si Mlčící pacientku přečíst...
Kniha nemá v průběhu čtení plno zvratů, jako to bývá u thrillerů zvykem, ale i tak ji mohu doporučit.
4/5

29.04.2021 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Na další díl série o strašidelných domech jsem se hrozně moc těšila a Darcy opět nezklamala.
Záhada domu Marwicků je stejně krátká, jako Duchové rodiny Folcroftů, takže je přečtená hned. Já jsem ji přečetla za jeden den:)
Zase to bylo čtivé, napínavé a ani na chvíli jsem se nenudila.
4,5/5 protože na prvním místě u mě zůstávají Přízraky domu Carrowů:)
Celou sérii o strašidelných domech rozhodně doporučuji:)

26.04.2021 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Takhle si představuji skvělou fantasy, je originální, nepředvídatelná a také čtivě napsaná.

Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, i když Clary mě občas svým chováním štvala, ale jelikož jí je v tomto dílu jen patnáct let, tak doufám, že se její chování zlepší.
Má nejoblíbenější postava je rozhodně Jace - sympatický, upovídaný, vtipný, lehce ironický a většinou má odpověď prostě na všechno:)

Pokud si chcete přečíst fantasy, kde jsou démoni, upíři, víly, vlkodlaci, zombie a čarodějové, tak sérii Nástroje smrti mohu rozhodně doporučit. Další plus je to, že je zfilmovaná:)
4,5/5

25.04.2021

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Tak tohle bylo utrpení číst. Minimálně teda prvních cca 200 stran, pak se to sice trochu zlepšilo, ale i tak to moc nezměnilo mé celkové dojmy z knihy.

První velký problém je ten, že je kniha nečtivě napsaná. To je asi i hlavní důvod, proč mě čtení nebavilo a neměla jsem nutkání stále otáčet stránky,..
Téma zní zajímavě - hlavní hrdinka Naďa dokáže mluvit s bohy, kteří jí plní přání a díky tomuto nadání je do ní vkládána naděje, že zachrání svou zemi...
Autorka podle mě, ale toto téma nevyužila dobře. Trochu promarnila originalitu tohoto námětu a to je škoda...
Další věc jsou jména. Ještě jsem nečetla knihu s horšími jmény - Naděžda, Malachiáš, Serafín, Rašíd, Kašpar, Paridžán, Osťa, Pelagea, Izák, Konstatntin,..

Konec jsem absolutně nečekala. Z jedné strany ho napsala autorka dobře, protože ho snad nikdo nečeká, ale z druhé strany mě, jako čtenáře zklamal.
Další díly v ČR nejspíš nevyjdou, ale vyhledala jsem si spoilery na druhý a třetí díl a jsem celkem překvapená, jaké zvraty tam jsou...

Každopádně hodnotím 2,5 a to z důvodu krásné jednouché obálky, sympatických postav a originálního (i když ne úplně kvalitně využitého) námětu.

22.04.2021 2 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Každý další díl s inspektorkou Kim a jejím týmem je skvělý a vždy napínavý až do poslední stránky...
Druhý díl této krimisérie Ďábelské hry ale asi považuji za nejlepší a zároveň i za nejděsivější...pachatele tam, my jako čtenáři, známe hned od začátku, ale je těžké mu jeho vinu dokázat...
Byla jsem překvapená, že v Pokrevních poutech se znovu setkáváme se sociopatkou Alex Thorneovou, která se bude snažit pomstít Kim i přesto, že je ve vězení...
V tomto díle, nejen, že bude Kim řešit znovu Alex, ale také její tým dostane další
případ. Tentokrát jsem vraha neuhodla.

Mám ráda Dawsona, takže jsem ráda, že dostal více prostoru. Tým Bryant a Kim prostě nemá chybu, skvěle se doplňují:) Také se v této knize dozvídáme více o Kimmině vztahu k matce.

5/5 Doporučuji a těším se na další díl.
Před čtením Pokrevních pout, rozhodně doporučuji nejprve přečíst Ďábelské hry.

16.04.2021 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tahle téměř 700 stránková bichle byla skvělá a z jedné strany mě mrzí, že jsem ji už přečetla...každopádně jsou venku další díly a SJM snad píše další:))

V tomto díle se setkáváme s novými postavami - Cassian, Azriel, Mor, Amren, kteří jsou strašně moc sympatičtí a hned bych je brala za přátele:)
Miluju škádlení mezi Feyre a Rhysandem... Celkově Rhysand je jedna z nejlépe napsaných postav, o které jsem četla.

Celou sérii Dvorů bych určitě místo do Young adult zařadila spíše do New adult.
4,5/5 protože začátek byl trochu pomalejší a těch pět hvězd si šetřím na další díl:)

,,Pozvedl sklenici a jeho pohled byl tak pronikavý, až jsem se ptala, jak to, že jsem se před Tarquinem vůbec červenala. Rhys zazvonil svou sklenkou o mou. ,,Na hvězdy, které naslouchají, a na sny, které se plní"

13.04.2021 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Něco takového jsem ještě nečetla a konec si myslím, že neodhadne snad žádný čtenář. Jeden z nejlepších psychothrillerů, který jsem četla. Autor nás při čtení pěkně tahá za nos...totálně.
Nečtěte si anotaci, ani komentáře tady na DK...Nejlepší je začít číst a nic o té knize předem nevědět...
5/5 a doufám, že pan autor brzy napíše něco dalšího:)

04.04.2021 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

(SPOILER) Další Colleen, další skvělá kniha.
Tentokrát se CH zabývala sluchovým postižením a také cystickou fibrózou.
Konec jsem čekala jiný, ale nakonec to dopadlo asi tak, jak mělo.
Všechny knihy od CH jsou neuvěřitelně čtivé od první stránky a čtenář se prostě od čtení nemůže odtrhnout:)
4,5/5 Mou nejoblíbenější knihou nadále zůstává Námi to končí.

,,Dneska je vážně den blbec, Syd. Hodně, hodně špatný den. V životě takový občas potřebujeme zažít, abychom pak viděli ty dobrý dny ve správný perspektivě"

02.04.2021 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Do Lotu se vrací spisovatel Ben Mears, aby napsal svou novou knihu...po svém příjezdu se seznamuje s dívkou Susan, se kterou se začne sbližovat. Ve stejnou dobu se do města nastěhují dva tajemní pánové a pronajmou si Marstenův dům, který má temnou minulost. Krátce po přistěhování mužů se začnou ve městě dít zvláštní věci, které začnou úmrtím psa Docka a pokračovat budou podivným chováním obyvatel, nevysvětlitelnými úmrtími a mizením těl z márnice...

Stephen King má svůj styl psaní, který nemusí sednout každému. Píše hodně do detailu, často používá závorky a jeho popisy jsou občas trochu zlouhavé....každopádně já mám jeho styl psaní ráda:)
Prvních 160 stran je více popisnějších a autor nás hlavně seznamuje s obyvateli Lotu. Postav je v Prokletí Salemu opravdu hodně a chvílemi se mi pletly. I když jsem od Stephena Kinga četla lepší knihy, tak Prokletí Salemu rozhodně můžu doporučit.
Knihu bych ohodnotila 4/5 a nedoporučuji Vám ji číst v noci:)

,,To je ta zvláštní věc: nikdo z těch, kdo byli v Jerusalem´s Lotu vzhůru, neznal pravdu. Pár lidí snad mělo podezření, ale i jejich podezření, byla neurčitá a beztvará jako tříměsíční plod. Přesto bez váhání šli k zásuvkám stolů, krabicím v komoře nebo schránkám na šperky a hledali nějaký náboženský, kouzelný symbol, který snad měli...Pomalu přecházeli z místnosti do místnosti, jako by se jejich těla proměnila v křehké sklo, rozsvěcovali všechna světla a nedívali se z oken ven. To především. Nedívali se z oken ven"

30.03.2021 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Angelu Marsons považuji za nejlepší autorku krimithrillerů. Insperktorka Kim Stoneová je strašně sympatická a její dialogy s Bryantem jsou skvělé a vtipné. Kapitoly jsou krátké, obvykle maximálně na 5 stránek a čtenáře to nutí stále číst dál.
Pokaždé, když zvonil Kim telefon už jsem zase čekala nějaký zvrat v případu a většinou to tak bylo.:)
Na pachatele jsem měla od začátku podezření a na konec jsem měla vlastně pravdu...

Otevřený hrob rozhodně doporučuji, ostatně jako všechny díly z této krimisérie:)
5/5

21.03.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Morgan se bojí, aby její šestnáctiletá dcera Clara neopakovala stejné chyby, jaké dělala ona, když byla v jejím věku. Poté, co rodinu zasáhne tragická událost a na povrch začnou vyplouvat rodinná tajemství, vztah matky a dcery se začíná rozpadat a otázkou zůstává, jestli si k sobě opět najdou cestu...

Nelituju ničeho jsem dostala k Vánocům a strašně moc jsem se na ni těšila a Colleen Hoover mě opět nezklamala. Knihy CH jsou vždy jistota, že se od nich nebudu moci odtrhnout a po přečtení si z nich něco odnesu.
Kniha je převážně o vztahu matky a dcery, takže se kapitoly střídají z pohledu obou těchto hlavních postav.
Knihu rozhodně doporučuji, je to čtivý příběh nad kterým budu ještě dlouho přemýšlet...

Dávám 4,5/5 a to z toho důvodu, že mými favority od CH nadále zůstávají Námi to končí a Na obtíž.:)

17.03.2021 5 z 5