adam5955 adam5955 komentáře u knih

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Libilo se. Takove tragikomicke. Usmevne pribehy, ktere ovsem popisuji nevyhnutelne. Neprijemne pocity jsem mel, kdyz jsem si uvedomil, jak realne to je. Alzheimer, demence... vsechno prichazi postupne, da se zbrzdit, zastavit nikoliv. Cetlo se to samo, pekne rozdeleno na dny. Nic zdlouhaveho. Pokud se dokazete vcitit do hlavnich postav a jen nectete knihu, aby jste ji precetli, potom si myslim, ze ta nevyhnutelnost, realita a velka pravdepodobnost, ze si ctenar prave toto jednou opravdu zazije, zaradi tuhle knihu ve vasem zebricku vysoko. Pokud ctete bez emoci, pak bych hodnotil knihu prumerne, Ctete pomalu... jendou Vam to stejne ani rychleji nepujde :)

19.02.2019 4 z 5

Gladiátor Gladiátor Simon Scarrow

opet davam plny pocet hvezd, protoze kniha byla primo nakazliva. Zajimava a narmalne jsem se pristihl, ze mluvim na knihu, at me nestve a prozradi mi uz, jak to dopadne a at uz toho necha :) rozdeleni v nejdramatictejsim okamziku na 3 dejove linie, bylo naprosto bezcitne a prikovalo me ke knizce

14.01.2019 5 z 5

Centurion Centurion Simon Scarrow

plny pocet bych dal jedine, kdyby to melo sviznejsi zacatek. Ale jinak opet dalsi povedena kniha. Jde se s chuti dal

18.12.2018 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Ta jedna hvezdicka unikla z duvodu, ze jsem cekal neco jineho. Cekal jsme vic usmevavou knihu. Misto toho zde byly s lehkosti prednesena velmi vazna temata a problemy. Popis zivota, prirody, zvyku a sveho kolem byl lehky, presto podrobny a ctivy. Autor vas nenapadne vtahne do deje a do problemu, nam evropanum tak vzdalenym. Jsem rad, ze jsem na tuhle knihu narazil

19.10.2018 3 z 5

Krámek pana Smítka Krámek pana Smítka Veronika Hájková

Nevim proc jsem si ji koupil, ale rozhodne nelituji. I malym velkym detem se bude libit :)

07.09.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Vyborne. Doporucuji. Zacatek trosicku zdlouhavejsi, ale to se stava. Rozhodne povedeny pohled na svet, zajima vize.

06.08.2018 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Vyborne. Trochu ve stylu Forresta Gumpa, nebo Stoleteho starika. Taky k cemu se primotal, to zvladl ani nevedel jak. Jenze tady to nebyly historicke udalosti, ale potirani zlocinu v NY. Z jednoho maleru skocil rovnou po hlave do dalsiho. Superni a pohodove cteni

03.08.2018 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Zda se, ze to bude zacatek dalsi povedene serie pana Niedla. Libil se mi prechod z osoupanych zemanu, pres pany a rytire az ke krali. No, proc by porad museli byt hrdinove ti, co jsou 90% pribehu slabsi? Tady byla sila primo hmatatelna... superni, hned jsem si objednal druhy dil

08.06.2018 5 z 5

Křivopřísežník Křivopřísežník Martin Jensen

Kniha se cetla dobre. Zapletka, dej i vyusteni zajimave. Historicke pozadi hezky dovysvetleno, moc dobre. Jmena se trochu motala, ale to se obcas stava, bohuzel to trosku ubiralo na spadu knihy. Ale rozhodne jdu do dalsi knihy od tohoto autora

09.05.2018 4 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Ctive, aktualni, velmi pusobive. Jsem dost zaujaty, nebot si myslim, ze Musk je opravdu genius, ale i kdybych nebyl, tu knihu bych cetl s chuti a zapalem. Velmi povedene!

23.03.2018 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

prilisne cerpani z originalu, nekde doslova citace...ale co, autor se tim netaji, vsude se k tomu spis hrde hlasi a kdybych neznal samotneho Saturnina, dal bych rozhodne o hvezdu navic. Ale tady ty 3 hvezdy jsou zavadejici a o vic hvezd dilo prislo ne kvuli neoriginalite, ale kvuli castych vzpominek, navratu k minulosti atd. To zde rozhodne byt nemuselo a bez tohoto prvku by byla kniha tvorena jen 100% panem Mackem a me osobne by se libila mnohem vic. Ale co.... bylo to osvezujici, uklidnujici a prijemne cteni. Rozhodne doporucuji, neni to ztrata casu. A po namahavem a stresujicim dni v praci utek k tomuto dilu rozhodne zlepsi naladu. Kdyby vyslo dalsi pokracovani, nebudu vahat

14.02.2018 3 z 5

Orel v písku Orel v písku Simon Scarrow

Dalsi dilo a dalsi uzasne dobrodruzstvi s dokonalym vykreslenim mista. Musim si uz mezi dily davat delsi prestavky, nebot jsou dila velmi podobna. Ale kdyz je neco kvalitni, tak proc to delat jinak... Takze pokud uz jste po Proroctvi presyceni, dejte prestavku a pustte se do Pisku. Je to opravdu napinava kniha!

22.12.2017 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Nemohl jsem v teto knize najit to kouzlo. Jsem rad, ze jsem si knihu precetl a mohl si udelat svuj nazor, ale na tak kratke dilo jsem ji cetl opravdu dlouho a musel jsem se doslova premahat cist dal.

22.12.2017 2 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Perfektne napsano. Co vic dodat. Cetl jsem to pomalu, nechtel jsem to mit rychle prectene, protoze to bylo proste uzasne! Jen ten konec, ten by mohl byt lepe zpracovany, ale urcite to neubira na dojmu! Jsem hrdy na to, ze to napsal Cech! Dobra prace

03.11.2017 5 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

1951 opravdu? tezko uverit... tato kniha ovlibnila i Elona Muska, tak uz tohle Vam je padny duvod ji otevrit. A jeji vize, ctvivost, napad, zaplteka, dej... vsechno Vas nenecha knihu jen tak odlozit!

21.08.2017 5 z 5

Perlička na dně Perlička na dně Bohumil Hrabal

Hrabaluv styl neni pro kazdeho. Ale sve ctenare si rozhodne najde. Kniha napsana o vsednich problemech nevsednim zpusobem

Etiketa Etiketa Ladislav Špaček

knihy jako tato, by mely byt v osonovach uz na ZS. Zakladni slusnost a vychovani. A mit ji doma je velmi uzitecna vec. Vzdy muzeme nahlednout a pripravit se treba na firemni veceri, ofialni setkani apod. Ja ji dostal od prarodicu k narozeninam a spolecne s vychovanim, ktere mi jiz dali, lepsi darek si mlady muz prat ani nemuze. Ale na to jsem prisel az pozdeji...

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

jo, hezke. Proc by mel byt hlavni hrdina uhlazeny, vsechno zvladat s prehledem, nebo naopak byt nedotknutelny. Proste pokud nejsi duch, vzdy ta kulka pekne boli! Navic se dej odehrava v mem oblibenem Frenstate a okoli, takze jsem se do deje pekne vzil. Me se to libilo vic nez dil prvni

15.08.2017 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Tak tato kniha je opravdu zasadni pro fantasy! Moc krasne napsano, novy svet, nove napady. Moc pekne. Precist si tuto knihu by mel asi kazdy fanousek fantasy a rozhodne nemusi pokracovat dalsimi dily. Ty uz vylozene vysavaji prvni dil

Faktura Faktura Jonas Karlsson

velmi zajimavy napad...konec byl trochu slabsi, ale to u mne na kvalite knihy neubralo. Pocet stran naprosto adekvatni, cetlo se to na jeden nadech