adam5955 adam5955 komentáře u knih

klasika, velmi silny dej!

15.08.2017 5 z 5

Piková dáma a jiné povídky Piková dáma a jiné povídky Alexandr Sergejevič Puškin

Tady neni co psat, je to klasika. Clovek se musi zamyslet nad tim, ze dej je vymysleny, ale popisovana spolecnost a chovani v danych situacich se drzi faktu z te doby... a to mi prijde neskutecne. Maticka Rus byla vzdy velmi specificka

15.08.2017 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

vyborne! Jasne, pritazene za vlasy, ale melo to napad, melo to dej, bylo to ctive a melo to poselstvi. Jo, dost dobra kniha! Necekejte zadnou Iliadu, ale pokud chcete prijemnou a peknou knihu, tady ji mate!

15.08.2017 5 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

nevim ani co o tom napsat... a tak se mi zda, ze i pan Viewegh to mel pri psani teto knihy... ale dve hvezdy za to, ze psat opravdu umi. Jen tema asi neni nic pro me

15.08.2017 2 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

zdlouhavy zacatek, prilis se dej drzel prvniho dilu. Ale Lyndon to proste umi, takze vyborne cteni, ktere Vas zavede pres cely svet. Rozhodne to neni ztrata casu a ac nejsem fanousek vyroku: Prvni dil je prvni dil... tak ... tak to nereknu, oba jsou super :) Ale ten konec byl trosku odflaknuty

15.08.2017 4 z 5

Jiste pasaze byly tak ctive, ze jsem myslel, ze knihu prectu jednim dechem. Jenze neustale hadky hlavni postavi se Smrti, palicatost az naivnost me osobne vadily do te miry, ze jsem knihu po kapitole odkladal a premlouval jsem sam sebe, at pokracuji. Pritom pasaze, kde neni dialog Smrti a hl.postavy jsou nesmirne ctive, prijemne... byt kniha jen o tomhle, ma u me o 2hvezdy vic. Napad to byl krasny, provedeni bohuzel u me nedoslo pochopeni, nicmene v autorovi to rozhodne je a psat umi

12.03.2017 2 z 5

Tajemství Morie Tajemství Morie Vladimír Šlechta

,,Mozna by jste si vy, kteri tuhle knizku ctete aby trpaslici opravdu zautocili. To by memu vypraveni dodalo patricny kontrapunkt... Valecny pokrik, bojove pisne. Utate hlavy, rotujici do dalky, a jine hrdinske ciny.´´

Jo, mozna to jsem od toho prave ocekaval. Proste jsem myslel, ze se kniha bude ubirat jinym smerem. Navic michani Star Wars, to uz mi prislo moc.

Ale jinak za styl, jakym to pan Slachta psal. Za rozpitvani a mozna i pravdive rypnuti do dila mistra Tolkiena. Za napad, vykresleni detailu, aniz by to nebylo zbytecne zdlouhave. Za to teda 3 hvezdy. Mohlo to byt vic megalomanske, vzdyt podklad, ze ktereho kniha vychazi, nemuze snad uz byt vetsi

02.01.2017 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Rozhodne precist. I za cenu, ze vite, ze to neni nic pro vas. Tohle urcite nebude kniha pro kazdeho. Nestaci ji jen precist, ale musi se nad ni clovek i poradne zamyslet, vzdyt je psana roku 1953, tohle uz je hodne zarazejici fakt. Ale problem je snad ten, ze poselstvi te knihy je ukryto prave v teto knize a ne v TV, coz muze vest k tomu, ze vyzni naprazdno. Kdo cte a uvazuje, ten to vetsinou vidi a sam chape, kdo necte, ten to z te knihy nikdy nedostane...

06.11.2016 5 z 5

Rasputinův stín Rasputinův stín Raymond Khoury

Zajimavy zpusob pojeti. Uvital bych to bez nekterych pasazi, ktere byly trosku zdlouhave. Ale na 528 stranek to bylo slusne. Pribeh byl rozprsknuty do nekolika dejovych linii, ktere se propletaly, ale nebylo slozite se v nich vyznat. Trocha ruskych dejin, dost ze soucanych zpusobu FBI a svetove spionaze. Zajimavy vynalez, gangy, nepokoje, starosti i laska. Ale nebojte se, laska k rodine, vlasti i dvou manzelu v letech byla davkovana s citem a zapadla do deje. Kapitoly pojate tak, aby vypravely svuj pribeh a na svem konci nutily ctenare cist okamzite nasledujici kapitolu. Ale jak jsem jiz psal, slo by to zkratit, to je snad ta hvezdicka dolu. 150 stran mene a bude to mit neuveritelny spad...

30.10.2016 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Moje prvni kniha tohoto Nora. Severska literatura ma proste sve kouzlo. To na me zapusobilo tak, ze na jeden nadech prectena kniha ve mne zanechala opravdu dojem. Mela spad a zaroven se nebal autor detailu. Niceho nebylo moc, vsechno na svem miste. Neuveritelne bylo, ze s zeleznou pravidelnosti se zdanliva banalita opet objevila na scene, ale ted uz jako zasadni prvek! Zajimavy zpusob pojeti deje i konce. Vzdyt i popis vzhledu hlavni psotavy se vlastne dovite az na poslednich strankach. Doporucuji neodkladat a cist. Vzit se do postavy, nasat norskou zimu. Stastne a vesele Vanoce 1977

30.10.2016 5 z 5

Jak zabít svého šéfa Jak zabít svého šéfa Shane Kuhn

zacatek byl zdlouhavy. Trvalo mi, nez jsem nasel chut precist druhou pulku. Ale tu jsem zhltnul za den. Chytlo to pekne grady. A jedna povidka na konci mela sama o sobe stejny prubeh, jen v mensim meritku. Mozna mit ta kniha o 100stran mene, bude to top. Ale tak... kazdopadne urcite vydrzte a ctete

20.10.2016 3 z 5

Orlovo proroctví Orlovo proroctví Simon Scarrow

Porad necim prekvapuje. Ale tentokrat to bylo vazne tesne... ostatne, jako vzdy. Sous vystridame prevazne za vodu, tedy palubu a vyrazime!

02.05.2016 4 z 5

Visio in Extremis Visio in Extremis Miroslav Žamboch

Napinave, ctive a ...krvave

02.05.2016 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Co dodat...Hustej nařez! Neuvazujte nad tim, co ctete, proste to ctete a uzivejte si to

02.05.2016 5 z 5

Rány na cti Rány na cti Anthony Riches

Děj se dá předvídat, ale nic to nemění na tom, že to stále je dost napínavé a poutavé. Tato kniha není zrovna mistrovské dílo, ale rozhodně její přečtení není ztrátou času. Velmi mě zaujaly dialogy opravdu bez obalu, které tak přibližují čtenáři naléhavost situace. Za mě určitě pěkné čtení a jdu ulovit další kousky tohoto autora

30.10.2014 4 z 5

To nejlepší z Fouska aneb Nemám čas lhát To nejlepší z Fouska aneb Nemám čas lhát Josef Fousek

Klasika. Pan Fousek je pořád stejný a to je dobře. Rozhodně stojí za to si přečíst pár jeho děl

22.05.2014 5 z 5

Kniha vás nutí nad dějem neustále přemýšlet a když ji čtete podruhé, nacházíte stále nové zajímavosti a perličky, které jste přehlídli. Je to celkem těžké čtení, ale stojí za to.

18.05.2014 5 z 5

Faraon Faraon Bolesław Prus (p)

Do detailu rozpracovaný boj panovníka s kněžskou vrstvou. Promícháno válkami a panovnickými záležitostmi. Prus je mistr pera a tato kniha je povinností pro všechny čtenáře kvalitních historických románů.

18.05.2014 5 z 5

Přísaha orků Přísaha orků Michael Peinkofer

Měl jsem dojem, že to je jen komerční záležitost, kdy se autor všemožně snaží držet osvědčených témat a nepouští se prakticky do vlastních myšlenek. Ale časem tomu přijdete na chuť a milovníci fantasy si určitě přijdou na své. Navíc místy i vtipně odlehčené.

18.05.2014 4 z 5

Královi psi Královi psi Martin Jensen