Přísaha orků

2. kniha série Dobrodružství Balboka a Rammara. Kdo má rád orky, elfy a trpaslíky, nemůže si jich nevšimnout: Balbok a Rammar se vracejí! Po úspěšné výpravě jsou orčtí bratři v Prašivé marce oslavováni jako hrdinové. Trůní na ukořistěných pokladech elfů a po libosti popíjejí. Doba nevázanosti ale netrvá dlouho. Už záhy se ve vesnici objeví člověk a žádá znepřátelený národ o pomoc. Protože v nehostinných dálavách Zeměsvěta zbrojí k útoku na svět vpravdě ďábelský protivník… Nejráznější hrdinové fantasy opět nastupují, aby nepřátelům ukázali, kde visí bojová sekyra!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23986/big_prisaha-orku-DMt-23986.png 3.929

Dobrodružství Balboka a Rammara 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fantom Print

Der Schwur der Orks

Kniha Přísaha orků

tenax
20.04.2016

Druhý díl série o Balbokovi a Rammarovi si drží stejnou úroveň jako první, tedy kopie Tolkiena, jen trochu okořeněná humorem. Ten plyne hlavně z povahových vlastností orků, kdy čest, přátelství a dodržování slova jsou považovány za hloupost a naopak zrada, podvody, chamtivost a vypočítavost jsou ceněnými charakterovými rysy správného orka. A tak se vlastně dopouštějí hrdinských činů omylem. Děj je sice docela napínavý, ale vcelku předvídatelný. Škoda, že samotný závěr je avízem na další pokračování, které u nás ale nevyšlo a asi nevyjde.

Zelený_Drak
14.08.2015

Platí vše, co jsem napsala v komentáři k prvnímu dílu. Děj je možná o něco akčnější, ale pořád si myslím, že je kniha hlavně pro čtenáře mezi 9 a 15 lety a většina dospělých se k ní nebude vracet. Což ale neznanemá, že by mě nebavil jednoduchý vtip, kdy Rammar stále prohlašoval "Kal Anar" za "Kal Asar". Nejzábavnější byla podle mě část s Balbokem a amazonkami, to jsem se i zasmála. Vadí mi otevřený konec. Bez pokročilých znalostí němčiny se totiž čtenáři nedozví, jak bude dobroudružství orků pokračovat. To ale není tak úplně autorova vina.

lanusinka
25.07.2014

Jako ne špatný, ale ta nadsázka byla už místy moc, tolika odsekaných hlav prostě nemohli tak snadno dosáhnout...

adam5955
18.05.2014

Měl jsem dojem, že to je jen komerční záležitost, kdy se autor všemožně snaží držet osvědčených témat a nepouští se prakticky do vlastních myšlenek. Ale časem tomu přijdete na chuť a milovníci fantasy si určitě přijdou na své. Navíc místy i vtipně odlehčené.

balu
25.12.2012

Lepší než první díl který mi ze začátku připominal pohádku než fantasy příběh pro milovnika fantasy . Nemůžu prostě přijit na chuť někdy až dětinskému škadlení obou bratru.