AAndulka AAndulka komentáře u knih

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Nejlepší díl série, už to nabírá na obrátkách, je zde vidět už vystupňování k závěrečnému dílu. Povedené dílo, kde vlastně nikdy nevíte kde jste a kdo je váš přítel a kdo nepřítel.

10.12.2013 5 z 5

Knihu hodnotím velmi kladně, ale nemohu dát pět hvězdiček hlavně kvůli poslednímu dílu, který se mi zdál už nudný a ne tak zcela domyšlený. Ovšem celková myšlenka je naprosto geniální, jen chtělo se toho ještě o něco lépe zhostit a co se musím přiznat, už ke konci první knihy mi hlavní hrdinka Katniss lezla pěkně na nervy... asi nejsem úplnou zastánkyní hlavních hrdinek, přece jen chlapům asi rozumím více. Ale jinak knihu mohu doporučit všem a ať si každý udělá svůj názor. :-)

21.04.2013 4 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Za mě dost nezáživná kniha. Vůbec jsem se nemohla začíst, až na posledních 40 stranách a to už bylo dost pozdě. Do hlavních postav mi nešlo se vcítit a vlastně jsem se těšila, až budu mít knihu za sebou. Za mě nic moc.

16.04.2024 2 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Asi nejlepší díl. Žádná sláva, celkově mě tahle knižní série velmi zklamala.

12.05.2016 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Právě jsem dočetla. Jsem velmi na rozpacích. Úžasný nápad, ale špatně napsaný. Přijde mi, jako kdyby kniha byla nedodělaná, chybí mi tam trošku více vět, tršoku více detailů apod. Nápad skvělý, dokonce i napjatá jsem byla, ale vesměs se toto téma dalo uchopit mnohem lépe. Průměr

22.04.2016 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Po, pro mě lehce rozpačitém, Marcovi se nám konečně navrací starý dobrý styl, kterým byly tyto knihy o oddělení Q psané. Hvězdičku srážím za lehce pomalejší tempo uprostřed knihy, které mohlo být lehce urychleno, nebo možná mohla tato část knihy více vtáhnout do děje, tak jak to dělá začátek a především konec. Jsem ještě plná dojmů, takže mé hodnocení možná nebude úplně objektivní, ale za mě 4 a půl *! :-) POZOR TEĎ PŘIJDE LEHOUNKÝ SPOILER! - PS: Nikdy není nic tak, jak se zdá. Děkuji Adleru-Olsenovi. Opět mě dostal!

13.12.2015 4 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Má to mnohem větší spád než první část, tím pádem je to o dost chytlavější a možná až moc rychlé čtení na to, kolik má kniha stránek. Chtěla jsem dát 4 hvězdičky za šílené popisy naprosto všeho, snad i toho co tam není, ale ono to prostě nejde. O té knížce neustále přemýšlíte, neustále ji máte u sebe, neustále se vám o ní zdá a nakonec zjistíte (ještě jedno neustále mi dovolte), že jí neustále žijete! :-) Takže těch 5 hvězdiček prostě musíte dát! Těším se na Bouři mečů a další a další (a snad se letos dočkám(e) ještě jednoho další ;) ).

16.03.2014 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Jednu hvězdičku oproti prvnímu dílu ubírám asi jen proto, že tuhle knihu čtu půleně...proto dávám první půli 4 hvězdy, protože tam není to vyvrcholení, což samozřejmě není chyba knihy. Ještěže to rozdělili, protože tahat tu bichli každý den několik hodin na zádech dalo zabrat. :-) Celkově k obsahu...je to lehce táhlé, ten bojuje s tím a ten zas s oním, ten vytáhl proti tomu a ten druhý proti onomu. Proto jsem se vždy těšila na kapitoly s Aryou, Tyrionem a Jonem. Ale takhle to má určitě každý druhý :-)

11.03.2014 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Paráda! On to prostě umí! :-)

28.12.2013 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Strašně hezký díl, ale jak už to při velkých bitvách bývá občas i lehce nesrozumitelný. Musím říct, že začátek mě hodně překvapil, protože tam občas byly pasáže, že mi připadalo, že asi byla ještě jedna kniha mezi témto dílem a Bitvou o Labyrint, ale nakonec to tak nebylo. Dávám hvězdičku dolů za moc velké sousto pro spisovatele... :-)

11.12.2013 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Mistrný pan Nesbø! Opět a zase nezklamal. Kniha vás chytí po první větě a nepustí dokud se nebudete v noci budit s tím, jak geniálně to zase bylo vymyšlné :-) Harry Hole už dostal takových kopanců a stále se "zvedá", má toho na bedrech tolik a stále to "nese". Ano svým způsobem, ale přesto by tohle normální člověk nezvládl, možná taky proto není Harry normální a díky za to! Ovšem hvězdičku musím ztrhnout... Čtu sérii Harryho už od začátku, ale bohužel jsem hvězdu musela dát tentokrát dolů, protože jsem četla Sněhuláka. Ano, pokaždé měla nová kniha to ono...to ono co ji dělilo od té minulé, vždy byla o to ono lepší... Tentokrát ne. Byla skvělá a nečíst Sněhuláka, má plný počet. Ale... Proto dávám 4 hvězdy, ale to neznamená, že nikomu nedoporučuji si ji přečíšt! Jen směle do toho :-)

15.11.2013 4 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Vzhledem k rozmachu severských kriminálek v ČR, může být pro někoho tato kniha zklamáním. Ovšem když vezmu v potaz to, že byla psaná na začátku devadesátých let, je tato kniha nadčasová. Mělo to zápletku, mělo to spád, mělo to vrchol... Myslím, že není toho moc co vytknout. Těším se, až si přečtu autorovu další tvorbu :)

06.11.2013 4 z 5

Láska nebeská z Notting Hill Láska nebeská z Notting Hill Ali McNamara

Knihu jsem téměř ani neměla chuť dočíst vzhledem k neustálým přirovnáváním k tomu a tomu filmu a to se navíc ještě točily tak 4 filmy dokola, jako kdyby jiné neexistovaly. Nemohu to považovat jako oddechovku, protože takové knihy se čtou s láskou... Naprostá zbytečnost toto číst. Jedna z nejhorších červených knihoven co jsem za posledních 5 let četla.

19.09.2013 1 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Nenadchlo, neurazilo...lehce lepší jak Hypnotizér, ale se Svědkyní ohně se to nedá porovnávat... musím ale uznat, že se kvalita série díl od dílu zvyšuje :-)

19.09.2013 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Jedna z knih, o které nevíte co říct, jediné co víte je, že klidně i po 5 letech od přečtení na ní budete stále myslet a vzpomínat... :-) TOHLE JE UMĚNÍ!

28.05.2012 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Pomalejší rozjezd, konec už ovšem běží na plné pecky.

08.10.2016 4 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Zklamání. Číst se to dalo, i napnutá jsem sem tam byla. Nejlepší pro mě byla třetí kniha. Ovšem s takovýmto nápadem se dalo naložit mnohem, mnohem lépe!

12.05.2016 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Za mě lepší než první díl. Ovšem stále to není žádná sláva. Stále musím tvrdit, že s takovýmto tématem (nápadem), šlo naložit mnohem lépe. Doufejme, že stoupající tendence potrvá a třetí díl už budu moct pochválit.

09.05.2016 3 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Ona ta kniha tak utíká...já se roky nechtěla do této série pustit s tím, že nechci číst celý měsíc jen jednu knihu...ale ono ne. Ono to může mí třeba 3000 stran a stejně vám to bude připadat málo.Oproti první části je zde mnohem zajímavějších pasáží, samozřejmě mnohem více úmrtí, s čímž se občas člověk hůře vyrovnává, ale některé (kort v poslední kapitole Sansa) přijdou silně vhod!!! :-) Musím říct, že pan Martin si toho na sebe naložit hodně, ale ty knihy sice nenabírají na kvalitě díl od dílu, ale taky tu kvalitu rozhodně neztrácí, což je ještě lépe a nestává se to moc často! Bravo, pane Martine! Děkuji za tuto sérii a těším se dále (i když většina říká, že čtvrtý díl, který mám před sebou je ten nejnudnější, ale to nějak přežiji a pak už konečně Tance s draky!) :-)

09.04.2014 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Po (pro mě) velmi nezajímavé dvojce je tenhle díl naprostou bombou. Přečteno za den a nemám dost. Konečně to má napětí, pořádný děj plný zvratů a nových a nových objevování. Mohu doporučit, ovšem nemohu doporučit dvojku... Snad už se další dva díly budou držet v tomhle duchu :) nechtěla bych další zklamání.

04.12.2013 5 z 5