Aaloha Aaloha komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Další parádní romantika z Islandu. Hned bych se tam jela podívat. Autorka nikdy nezklame. Těším se na další její knihu.

02.11.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak to bylo výborné. Krátké kapitoly nutí ke čtení, nedá se přestat. Napětí se stupňovalo, asi zatím nejlepší ze série.

20.10.2022 5 z 5

Tak to bylo hodně slabé. Kniha plná vulgárních výrazů a anglických slov. Dozvěděla jsem se, jak jsou cestující strašně otravní, protože stále něco chtějí, kam chodí letušky pařit a opíjet se a jak jim je pak druhý den špatně. Jedna hvězdička za kapitolu o cestě do Rijádu.

15.10.2022 1 z 5

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Druhý díl mě bavil o mnoho víc než první. Byla jsem napnutá, jestli a jak se podaří Paulin dostat zpátky domů. Jestli se zlepší podmínky práce v textilkách, hlavně minimální mzda za maximální počet hodin, nelidské podmínky, zaměstnávání dětí a téměř žádná práva žen. A samozřejmě jestli se ještě setká Irena s Franzem. Rozhodně nic přeslazeného.

12.10.2022 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Líbilo se mi prostředí vesnice a Beskyd, ale motala jsem se v postavách. Až moc propletené vztahy. Od autorky jsem četla i lepší.

06.10.2022 3 z 5

Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Miroslav Bobek

Střípky z pražské ZOO. Dočetla jsem se pár zajímavostí, které doplňují krásné fotografie.

29.09.2022 4 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Pěkné to bylo. Rozhodně žádný slaďák o zamilované služce. Pořád se tam něco dělo, žádná hluchá místa. Napsáno přehledně, neztrácela jsem se v postavách ani v místech. Těším se na pokračování a doufám, že intriky určitých postav budou po zásluze potrestány.

28.09.2022 4 z 5

Nekonečná pláž Nekonečná pláž Jenny Colgan

Nekonečná pláž mě bavila víc než Kavárnička. Pořád se tam něco dělo. Nebylo to jen přeslazené, byly tam i složité životní etapy. Bavil mě nelehký život doktora Saifa, děsně mě štvala Jane. Líbil se mi konec, že nedošlo na smutek, protože bych to obrečela.

18.09.2022 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Tak toto je povedený thriller. Jízda od začátku až do konce, napětí, děs z toho, jak si lze pohrát s mozkem člověka, originální téma. Velice čtivé.

13.09.2022 5 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Kniha se hrozně vleče, prostředních 200 stran bych seškrtala. Stále někdo někoho hledá a volá, všude růže a plechový pán. Postavy nesympatické, snad jen Tomík a Janet byli fajn. A ne, nebála jsem se. Ke konci trocha napětí a konec předvídatelný.

07.09.2022 3 z 5

Já jsem Malála: Skutečný příběh dívky, která bojovala za vzdělání a změnila svět Já jsem Malála: Skutečný příběh dívky, která bojovala za vzdělání a změnila svět Patricia McCormick

Člověk si ani neuvědomuje, že se ve stejnou dobu na opačném konci světa dějí takové věci, jako zákaz chodit do školy nebo vůbec na ulici, jen proto, že jste žena nebo dívka. Malála je velice odvážná díky tomu, v jaké rodině vyrůstá, jak jí její otec vždy podporoval ve vzdělávání a vůbec se k ženám choval jinak než ostatní muži v Pákistánu.

31.08.2022 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Tak tato kniha se povedla, konečně uvěřitelný příběh ve srovnání s Tatérem a Cilkou. Dokonce i slza ukápla. Libilo se mi i pokračování jejich životů po válce, jak sestry žily dál. Zajímalo by mě, jestli se ještě někdy podívaly na Slovensko.

13.08.2022 4 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Nenáročné letní čtení, ale takový průměr. Od autorky jsem četla daleko lepší. Zkusím i druhý díl. Postavy na mě působily spíš negativně, nikoho jsem si neoblíbila.

08.08.2022 3 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Tak tohle bylo napínavé od začátku až do konce. Přesně ta kniha, kvůli které jdete spát až pozdě v noci, protože musíte přečíst ještě jednu kapitolu a pak ještě a..... Pachatele jsem tipovala jako třetího v pořadí, ale z jiného důvodu. Pěkné to bylo.

01.08.2022 5 z 5

Doktor z Varšavy Doktor z Varšavy Elisabeth Gifford

Ze začátku jsem se nemohla začíst, chybělo něco, co by mě hnalo číst dál. Až tak posledních 100 stran se to rozjelo. Příběh podle skutečnosti je určitě zajímavý, ale nevyhovoval mi styl psaní.

26.07.2022 3 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Tak tohle se povedlo. Žádná literatura faktu, ale prostě příběh, který se klidně mohl stát. Bavily mě obě dvě časové linie, obě byly napínavé jak to dopadne a nemohla jsem přestat číst.

25.07.2022 4 z 5

Pletky s osudem Pletky s osudem Simona Monyová (p)

Jedna z posledních, kterou jsem od Monyové četla i když byla napsaná mezi prvními. Hezký příběh, do konce není jasné, jak to celé dopadne. Život je plný zvratů a náhod.

18.07.2022 4 z 5

Konečně jsem dočetla, uf. To bylo trápení, nebavilo mě to, ztrácela jsem se, nevím ani jak to bylo s Richardem. Knize chybí čtivost a spád jako to bylo u Podbrdských žen, Eugenie a Alžběty a Niny.

07.07.2022 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

První knihu co jsem četla od autorky byla Pravda nebo lež a přišla mi výborná. Toto je druhá přečtená kniha, je to jiný žánr, ale žádné wow se nekonalo. Četlo se to hezky, ale nějak mě to nevtáhlo. Graham byl až moc dokonalý a miloval na celý život, Quinn mi nebyla moc sympatická. Asi bych knihu kamarádce ani nedoporučila. Takový průměr.

24.06.2022 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Generační román, který se krásně čte a vtáhne do děje. Nelehké životy v nelehkých dobách, které ovlivnily historické události. Složité charaktery hlavních postav, které mi nebyly moc sympatické. Snad jediná Emilka, která chtěla život změnit, ale bohužel. Chyběly mi roky, v kterých se odehrává děj. Jinak moc hezká kniha.

20.06.2022 5 z 5