99jana99 99jana99 komentáře u knih

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Chápu vysoké hodnocení knihy. Kniha má tři části, při čtení 1.jsem si říkala, že je to sice čtivě napsané, protože mě to nutilo číst dál, ale že to není to co bych chtěla ještě někdy číst. Nechápala jsem proč by si někdo měl nechat líbit to, co hlavní hrdinka. A pak kniha skočila do 2. části a už se nedalo přestat číst. Skvěle vymyšlené , ve 3.části jsem se i pobavila. Doporučuji.

25.04.2024 5 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Taková rychlovka, na začátku spousta postav a jmen, ale nakonec jsem se zorientovala, poslouchalo se dobře.

22.04.2024 4 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Posloucháno na českém rozhlase 2 a bavilo. Kniha plná zvratů.

22.04.2024

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Opět příjemná detektivka Dominika Dána. Má to spád, ale žádné napětí, spíš příběh, což mě nevadí.

20.04.2024 4 z 5

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

Kniha se mi líbila o trochu míň než první díl, i tak knihu doporučuji.

08.04.2024 4 z 5

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Četla jsem hned po knížce Cela číslo 17a opět jsem nadšená. Za mě hodně povedené, čtivé.

29.03.2024

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Tak to byla jízda. Zatím nejlepší Dánovka pro mě. Vyprávění z vězení drsné, praktiky v léčebně taky, a pan starosta? Doporučuji přečíst.

18.03.2024 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Příběh dvou naprosto odlišných žen, které spojoval jeden muž, manžel a milenec. Kniha mě bavila od začátku až do konce. Čtivě napsané.

14.03.2024 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Opět skvěle napsaná kniha paní Čechové. Střídají se kapitoly dvou hlavních hodinek a snad poprvé jsem u knihy dobře odhadla konec. Těším se na další knihu této spisovatelky a doporučuji přečíst.

08.03.2024 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Ach jo, ty konce paní Hanišové..spíš nekonce. Zajímalo by mě, jestli je to záměr a paní Hanišová ví co tím chtěla říct, nebo jí dojde dech a tak to nechá nedokončené. Kniha mě zaujala od první stránky, je napsána velmi čtivě, takže doporučuji.

26.02.2024 5 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Odpočinkové čtení to určitě je, ale bohužel pro mě ničím zajímavé. Nevím, jestli mě na knize vůbec něco bavilo.

15.02.2024 2 z 5

S tváří beránka S tváří beránka Magda Váňová

Knihy paní Váňové mě zatím bavily všechny, a u této je to stejně. Příběh Violy a její zavistivé kamarádky se četl moc dobře. Těším se na další knihu této spisovatelky.

03.02.2024 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tak tohle jsem nemohla číst jedním dechem, ani rychle, ale s přestávkami, protože bych to nezvládala. Tohle by fakt měl číst každý, aby si uvědomil, že se máme fakt dobře. Mě kniha velmi zaujala, ikdyž jsem měla problém číst dál, tak zároveň nejde přestat. Určitě doporučuji.

21.01.2024 5 z 5

Utopená Utopená Lenka Chalupová

Předchozí dvě knihy paní Chalupové se mi líbily mnohem víc. Tady mi některé části přišly nevěrohodné. I tak se těším na další knihu.

09.01.2024 3 z 5

Kdyby Ogden uměl česky Kdyby Ogden uměl česky Ogden Nash

Přečteno díky výzvě. Nebavilo.

02.01.2024 2 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Knihu jsem dlouho odkládala, ale letošní výzva už mě donutila jí začít číst. Je to takové ponuré a smutné čtení. Určitě mě více baví seriál Přátele, kde se o knize mluví:-)))

02.01.2024 3 z 5

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Kniha mě moc bavila, čtivě napsané, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Hrozná doba nesmyslných výslechů, omezování a zavírání lidí za odlišné názory.

01.01.2024 5 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Tak tenhle příběh mě moc bavil. Ikdyz už jsem asi “přejezená toho pošťuchování a první výslech Zaborského to bylo o nervy než se vymáčknul, ale pak se to rozjelo a jelo to až do konce. Vracení se v příběhu mi nevadilo.

26.12.2023 5 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Perfektně napsané. Těším se na další knihu paní Chalupové.

18.12.2023 5 z 5

Kukaččí mládě Kukaččí mládě Magda Váňová

Četla jsem lepší knihy paní Vaňové, ale nenudila jsem se ani u této. Příběh plný lží, sobectví, závisti, nic pozitivního. Každý si hrabal na svém písečku.

13.12.2023 4 z 5