S tváří beránka

S tváří beránka https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71068/s-tvari-beranka-71068.jpg 4 150 33

Psychologický román zachycuje průběh krize jednoho manželství. Soužití pětatřicetileté překladatelky a tlumočnice Violy Gallové a o deset let staršího úspěšného houslaře Zbyška bylo dosud celkem šťastné. Jejich vztah začal už v době, kdy svobodomyslná dívka končila studia angličtiny a srbochorvatštiny na Univerzitě Karlově, ale manželství uzavřeli až po šesti letech. Nemají zatím vlastní děti, neboť Viola vždy preferovala náročnou profesi před mateřstvím. Již deset let se však starají o syna z prvního manželství Zbyškova mladšího bratra. V posledních měsících si stále více uvědomují, že při jeho výchově selhali. Sedmnáctiletý mladík odešel ze střední školy, střídá brigády a experimentuje s drogami. Zbyšek touží po vlastním synovi, který by pokračoval v jeho řemesle. V rodině roste napětí a přibývá hádek. Viola odjíždí jako tlumočnice na kongres do Záhřebu, kde se snaží trochu odreagovat. Za flirt s bezcharakterním a pomstychtivým novinářem však draze zaplatí. Po návratu domů začne manžel dostávat anonymní vulgární dopisy o její údajné nevěře, a tak jejich svazku hrozí rozpad.... celý text

bee88maja
20.03.2024 3 z 5

Dar k Vánocům.
Když se Vám z postav chce fyzicky zvracet. A když podobné charaktery denně potkáváte v práci...

Řekla bych, že nazvat tohle oddechovkou, může jen blázen... darovat knihu se slovy: "u téhle si odpočineš"... aaaa...moje nervy.

Můj stresový hormon se u čtení vyčerpával.

Ale bavil mne ten nápad... :)

99jana99
03.02.2024 5 z 5

Knihy paní Váňové mě zatím bavily všechny, a u této je to stejně. Příběh Violy a její zavistivé kamarádky se četl moc dobře. Těším se na další knihu této spisovatelky.

Lucie401
24.04.2023 4 z 5

velmi zajimavy román...

knihovniceS
03.06.2022 5 z 5

S tváří beránka
Další knihu Magdy Váňové jsem slupla jako malinu. Opět jiné téma, které mě iritovalo – psychologický román plný intrik, lásky, závisti a zloby. Příběh dvou kamarádek se u jedné z nich vyvíjí ze závisti v nenávist. Román je velice čtivý, napínavý a nutí vás číst a číst ... Dávám 5 hvězd a doporučuji.

petrulkaa
03.03.2021 5 z 5

Další zajímavá, čtivá a poučná kniha od mé velmi oblíbené autorky. Psychologický román zachycuje průběh krize jednoho manželství.
Soužití pětatřicetileté překladatelky a tlumočnice Violy Gallové a o deset let staršího úspěšného houslaře Zbyška. Nemají zatím vlastní děti, neboť Viola vždy preferovala náročnou profesi před mateřstvím. Již deset let se však starají o syna z prvního manželství Zbyškova mladšího bratra. Sedmnáctiletý mladík odešel ze střední školy, střídá brigády a experimentuje s drogami. Zbyšek touží po vlastním synovi, který by pokračoval v jeho řemesle. V rodině roste napětí a přibývá hádek. Viola odjíždí jako tlumočnice na kongres do Záhřebu, kde se snaží trochu odreagovat. Za flirt s bezcharakterním a pomstychtivým novinářem však draze zaplatí. Po návratu domů začne manžel dostávat anonymní vulgární dopisy o její údajné nevěře, a tak jejich svazku hrozí rozpad. Jsem ráda, že jsem ve svém životě nepotkala žádnou falešnou rádo by kamarádku.

Anickadusicka
07.02.2021 3 z 5

Čtivá kniha, oddychová, nemusíte u ní moc přemýšlet. Jen mi přijde, že se pořád omílá to samé a není tolik prokreslena postava a myšlenky hlavní hrdinky - především ve vztahu k Ondřejovi.

cukrovka
25.03.2020 5 z 5

Čtivě napsaná kniha. Určitě každý zná ve svém okolí někoho, kdo je neustále nespokojený se vším a s každým. Závidí i nos mezi očima a jen on sám dělá vše nejlépe. Tento příběh nám vypráví co je takový závistivec a věčný nespokojenec schopný provést své kamarádce. Jak takový lidé využijí každé informace, situace k ponížení nebo dokonce zničení toho druhého.

4xbabča
23.03.2020 5 z 5

Moje oblíbená autorka opět nezklamala a její nový krásný příběh ze života plný lásky, naděje, ale i závisti a pomstychtivosti od člověka, od kterého se to vůbec nečeká. Nelze jinak,než dát plný počet hvězdiček a knihu doporučit k přečtení.

palka452
29.02.2020 1 z 5

Knihy u kterých nemusíte vůbec přemýšlet

jan6775
26.02.2020 4 z 5

knihy od této autorky mě zatím nezklamali.

Jumpova
27.01.2020 4 z 5

Příběh se četl skvěle, taková oddychovka. Ale celkem zamotaná, napínavá. Za mě to na 5 hvězdiček není, ale za přečtení stojí. Doporučuju.

borupet
21.10.2019 5 z 5

Skvělá knížka od Magdy Váňové, mám přečtené všechny, co napsala (a také je vlastním) a každý rok netrpělivě čekám na další. Za mě nejlepší současná česká autorka. Příběh ze života, čtivé, s dávkou napětí, prostě super. Určitě stojí za přečtení.

Nunynka
21.08.2019 5 z 5

Moje čtvrtá kniha od autorky a musím říct,že za mě nejlepší. Opravdu ze života. V některých situacích jsem si predstavila sebe i své známé. Na konci jsem čekala nějaké to překvapení,které se nekonalo,ale i tak musím dát plný počet hvězd.

JancaMia
11.07.2019 4 z 5

když máta za kamarádku "závistivou mrchu" ... a co to všechno způsobí .. hezká knížka o neradostných věcech ..

zdenaR
11.01.2019 5 z 5

Co dodat - čtivé, působivý příběh, dobře napsané.
Moje oblíbená autorka nezklame - má jen jednu vadu: je vysoce návyková :-)))

Péťa1950
30.10.2018 3 z 5

Nebudu nic vymýšlet, Ankavi v podstatě vyjádřila i můj dojem z knihy.

Val
18.08.2018 5 z 5

Pro mě typická Váňová. Mám ráda všechny její knihy. Je pravda, že jsem si na ni musela trošku zvykat, ale teď je pro mě vyloženě návyková. Jak někde vidím knihu od ní, kterou jsem ještě nečetla, musím ji mít . :-)
Viola mi byla od začátku sympatická a fandila jsem jí. Monstrum, které se vyklubalo z její nejlepší kamarádky mě celou knihu skoro děsilo. Tohle bych nikdy nechtěla zažít.

VeronikaAug
24.07.2018 3 z 5

Mě se kniha nečetla úplně nejlépe. I přes to, že hlavní hrdinka je ve stejném věku jako já, to na mě občas působilo přestárle a občas zase pubertálně. Takové rušivě rozporuplné. Hodnotím průměrně.

Allla9
20.10.2017 5 z 5

Velice dobře napsané.

i.stefany
08.08.2017 5 z 5

Další povedená kniha od Magdy Váňové. Jak se z celkem normálního života může stát malé peklo... Určitě mohu doporučit.

Magda Váňová
česká, 1954
2008  89%Zapomeň na minulost
2003  84%Tereza
2008  81%Past
2010  76%Kukaččí mládě
2016  75%Nebýt sám

Kniha S tváří beránka je v