4xab 4xab komentáře u knih

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

čtivé, ale vlastně moc smutné. Zachyceny obyčejné příběhy kolem nás, které se nás nedotknou, pokud se nám nestanou.

19.01.2014 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Jako dobrý, napínavý, všechno. Ale možná už moc překombinovany?

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Četla jsem ji jako prvni z dostupne trilogie. Brrrr, ale jedním dechem.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Teeeeeda...... jednim dechem. Mrazi me však myšlenka, že autor ty věci zna, že se s něčím podobným setkal.

Ach, ty matky Ach, ty matky * antologie

No, mohlo byt i hur. Ale par povidek docela slo.

15.11.2013 2 z 5

O dcerách a milenkách O dcerách a milenkách Hana Lasicová

A mne se moc libila. I kdyz bylo tezke odpoutat se od vizualizace zminovaneho otce, protoze stale jsem myslela na Milana Lasicu, autorcina otce.
Myslim si, ze dost trefne popisuje myslenkove pochody spousty holek, ktere ale o tom nahlas nemluvi. Dobre psana knizka, prectu si od ni urcite dalsi vece.

15.11.2013 5 z 5

Britannia Road 22 Britannia Road 22 Amanda Hodgkinson

Četla se dobře, ne že ne, ale přišlo mi, že konec je uspěchaný, useknutý. Jakoby najednou šup a t už je to dopsaný:-((

11.10.2013 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Příjemné, lehce a vtipně psane čtení do vlaku či naq dovolenou. Člověk se i zasměje představě, být u toho, když velci kluci blbnou. Proč vlastně už neblbnete pánové od rodin?

11.10.2013 5 z 5

Sezóna potkanov Sezóna potkanov Jozef Banáš

Ctiva kniha popisujici jak to funguje ve slovenske politice. Ma osobni zkusenost, neb se sam v politice pohyboval a na knize je to znat. Na zvraceni. Ale asi to nejak podobne funguje vsude. Myslum si, ze se zaverem nejak placa. Najednou docela neuveritelny zaver, a takt jsem ponekud nepochopila co svoji posledni navstevou agent Sedivy chtel rici. Proc vlastne prisel.

20.11.2011 3 z 5

Poslední dny Romanovců Poslední dny Romanovců Luc Mary

Dobre popsane historicke udalosti. Ctive. Proc to tak nepisou v ucebnicich?

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Dobra uchylarna, necekane zvraty, svizna a napinava.

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Napinava od zacatmu do konce.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Napinave od zacatku do konce.

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Rozhodne film lepsi nez kniha. Ale spis je film lehce inspirovan knihou, protoze mi prijde, ze kniha je uplne odlisna s pribehem odvijejicim se uplne jinam.

09.10.2011 3 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Drsna vypoved cloveka o adopci, ktera nenaplnila ocekavani. Proste to tak bohuzel v techto pripadech byva, i kdyz autorka ma rodinne vztahy notne ponicene diky vlastnimu detstvi a mladi (jeji otec je Pavel Kohout). Mozna to je i jeden z duvodu neuspechu.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Tohle je jefina jeho kniha, ktera stoji za to. Ostatni ve mne nic nezanechali, jen mmou propluly.

Nápady svaté Kláry Nápady svaté Kláry Pavel Kohout

Kniha milionkrat lepsi nez film.

Katyně Katyně Pavel Kohout

Zajimavy namet na zpracovani, ale proc ne?

09.10.2011 3 z 5

Kde je zakopán pes - memoáromán Kde je zakopán pes - memoáromán Pavel Kohout

Dobre a syrove napdana autobiografie. Cetla jsem ji hmed jak vysla po revoluci a spadli mi ruzove bryle. Oni zas nemeli tak tezky zivot ti "chartiste". Nemeli zas tak strasny zivot. Doporucuju precist soucasnym 30tnikum, aby si upravili svoje znalosti z dejepisu:-)

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Mila a usmevna kniha, i kdyz Saturninovi se uz nevyrovna.