Poslední dny Romanovců

Podtitul: tragédie jednoho panovnického rodu Příběh rodiny posledního ruského cara Mikuláše II. na pozadí bouřlivých událostí dvou ruských revolucí. Čtenář se seznámí s osobou panovníka a jeho nejbližšími, zajímavý výklad mu pomůže pochopit historické souvislosti a příčiny pádu dynastie. Dozví se mnohé i o „divotvůrci“ Grigoriji Rasputinovi a jeho neblahém vlivu na carskou rodinu. Autor se nevyhýbá ani líčení obojetné politiky bolševiků a jejich naprostého nedostatku skrupulí při osnování vraždy carské rodiny. Živý a poutavý jazyk a zároveň informativní styl knihy bezpochyby zaujme i ty čtenáře, kteří se v ruských dějinách počátku 20. století příliš nevyznají. Lze doporučit i jako „historickou detektivku“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38924/posledni-dny-romanovcu-38924.jpg 4.125
Literatura naučná, Historie
Vydáno

Derniers jours des Romanov, 2008

Kniha Poslední dny Romanovců

puml
13.03.2015

Pozadí pádu Romanovců je podáno poměrně stručně. Hlavním těžištěm knihy je úzkostlivě pečlivá rekonstrukce posledních dní Romanovců a jejich popravy, která je vylíčena se všemi podrobnostmi, včetně děsivého pohřbívání. Na závěr autor předkládá téměř detektivní příběh o vyšetřování vraždy Romanovců, včetně vyvrácení nejrůznějších legend a spekulací o přežití několika členů carské rodiny. Dobrá kniha.

LadyMichelle
18.04.2013

Velmi povedená historická odborná kniha podávající základní informace o posledních dnech Romanovců. Určitě ji doporučuji k přečtení, stojí to za to! :)

tleming
10.02.2013

proč to říkat složitě, když to jde stručně a jednoduše :)

mgeisselreiter
19.01.2013

Pro mě velmi zajímavá kniha, která mi aspoň trochu objasňuje složitou situaci revolučních změn v Rusku kolem roku 1917. Osudy carské rodiny s tím souvisejí. Kniha se čte poměrně snadno, v poslední části výborně. 80%, 19.1.13.

4xab
09.10.2011

Dobre popsane historicke udalosti. Ctive. Proc to tak nepisou v ucebnicich?

bai.Cerna
13.08.2011

Stručné, ale výstižné. Čtivě podané.